Pohádkové Zillertálské Alpy

7 denní zájezd   Rakousko Rakousko    Zájezdy s lehkou pěší turistikou

   ubytování: hotel ***       doprava: autobusem       strava: polopenze   

Propozice zájezdu

Tento zájezd nás zavede do úchvatných údolí plných zurčících potoků a kaskád, na čarokrásné vyhlídky s výhledy na ledovci pokryté vrcholky i do malebných městeček údolí Zillertal. Ubytování je na tomto zájezdu zajištěno v pěkném hotelu ***, kde po výletech můžete relaxovat v krytém bazénu.


Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den: Z městečka FÜGEN lanovkou pod Spieljoch (1862m). Vyhlídkový vrchol SPIELJOCH (1908m). Panoramatické výhledy na údolí Zillertal až po údolí Innu a horské skupiny Rofangebirge a Kitzbüheler Alpen i další. Cestou PANORAMAWEG přes Geolsalm a Gartalm až pod vrchol Kellerjoch. Zpět lanovkou do Fügenu.
3. den: Výlet lanovkou z ZELL AM ZILLER na ROSENALM. Výlet přes Kreuzjochalm na vyhlídkový vrchol KREUZJOCH (2558m), odkud se naskýtají překrásné výhledy na velkou část údolí Zillertal a protilehlé Tuxer Alpen. Dále oblast jezer Rossee a Pfannsee a zdatnější mohou vystoupit na nejvyšší vrchol této skupiny KREUZJOCH (2558m). Lanovkou zpět do Zell am Ziller.
4. den: Výlet do oblasti TUXER VORALPEN. Středisko HITERTUX. Možnost výjezdu lanovkou do výšky 3 270 m. na vyhlídkovou plošinu na ledovci. Výlet z 1. mezistanice lanovky na vyhlídku TUXER JOCH (2 310 m.) a údolím WEITENTAL, kde říčka tvoří krásné peřeje a vodopády, zpět do Hintertuxu. V průběhu cesty krásné výhledy na údolí Tuxer Tal a vrcholy s ledovci dosahující výšky přes 3 000 metrů.
5. den: Výlet do malebného údolí ZEMMGRUND, kterým protéká potok Zemmbach tvořící mnohá romantická zákoutí s kameny a můstky. Vodopády za chatou GRAWANDHÜTTE spadající z ledovců tvořící hraniční hřeben s Itálií. Dále cestou ADLERWEG k chatě ALPENROSEHÜTTE, kde se již cesty zvedají k blízkým vrcholům a ledovcům hřebenu Zillertalských Alp.
6. den: Horské středisko MAYRHOFEN ležící na řece Ziller. Výjezd lanovkou k Panorama restaurantu a chatě AHORNHÜTTE. Vyhlídková cesta k chatě EDELHÜTTE a možnost vystoupit na vrchol FILZENKOGEL (2227m). Odtud se otevírají výhledy na přehradu STILLUP, údolí Zillertal a vrcholky Tuxeralpen. Zpět lanovkou do Mayrhofenu.
7. den: Výlet ze sedla GERLOSPASS lanovkou Sonnwendkopf. Vyhlídkovou cestou na PANORAMAALM. Krásné výhledy na horskou skupinu Gerlosgruppe s ledovci pokrytými vrcholy a do údolí na přehradu Speicher Duslassboden. Dále možnos dojít na vrchol KÖNIGSLEITEN poskytující výhledy na vrcholy hřebenu Kützbüheler Alpen. Lanovkou zpět na Gerlospass. Ze sedla Gerlospass je též možno obejít přilehlou přehradu s výhledy na okolní vrcholy. Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Cena obsahuje:

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh a storna
  • 5x ubytování v hotelu*** (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 5x polopenzi

Fakultativně:

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 250 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 1800 Kč)

Mohlo by vás zajímat

Alpy zájezdy

Vydejte se na poznávací zájezd do Alp nebo zájezd s pěší turistikou. Můžete vybírat z nabídky do rakouských Alp, švýcarských Alp, italských Dolomit, Julských Alp aj.

více
TOPlist