Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Coimbra

Jako jedno z nejstarších univerzitních měst Evropy si Coimbra uchovala své staleté akademické tradice, takže studenti stále oblékají černé pláště, městem zní lyrické fado, každoročně se pořádá svátek pálení stužek (Festa dá Queima das Fitas) a mezi studentskými „republikami" to stále vře. V budovách univerzity vypínající se nad městem včetně typické věže, symbolu města, je také umístěna nesmírně cenná barokní knihovna. Ve čtvrtích kolem univerzity stojí za návštěvu stará románská katedrála a Muzeum Machada de Castro s portálem z doby Římské říše. Staré městské uličky uvnitř středověkých hradeb bohaté na podloubí a schodiště vás zavedou ke klášteru Santa Cruz (sv. Kříže) z roku 1131 a kostelu Santiago (sv. Jakuba) a klášteru de Celas ze XIII. století. Na druhém břehu řeky Mondego stojí od XVII. století barokní klášter Santa Clara-a-Nova. Šestnáct kilometrů jižně od města se nachází Conímbriga, nejvýznamnější naleziště archeologických památek z doby Říše římské na území dnešního Portugalska.


Poznávací zájezdy Coimbra

Portugalsko, Španělsko

Portugalsko - Portugalsko, Španělsko
Podrobné poznávací zájezdy | 15-denní | od 23 990
Portugalsko sice nepatří k velkým evropským zemím, ale pro své významné kulturní zázemí, bohatství památek, krásu svých měst a překrásné pláže Atlantiku si zaslouží pozornost turistů. Ve Španělsku navštívíme malebnou oblast Andalusie s městy,…více »

Španělsko, Portugalsko - velký okruh letecky

Portugalsko - Španělsko, Portugalsko - velký okruh letecky
Podrobné poznávací zájezdy | 13-denní | od 29 990Doporučujeme
Navštívíte všechna známá a turisty vyhledávaná místa Španělska a Portugalska jako v předešlém zájezdu a navíc si zkrátíte dlouhou cestu do Španělska letadlem. Portugalsko vám nabídne vynikající portské víno. V Portugalsku se můžete vykoupat…více »

Portugalsko - prodloužená varianta

Portugalsko - Portugalsko - prodloužená varianta
Podrobné poznávací zájezdy | 10-denní | od 27 980Doporučujeme
Tento podrobný okruh Portugalskem propojuje poznávání věhlasných památek této roztomilé země s návštěvou přírodně zajímavého pobřeží jedinečného pobřeží Algarve.více »

Portugalsko - velký okruh letecky

Portugalsko - velký okruh letecky
Podrobné poznávací zájezdy | 7-denní | od 27 990
Vydejte se s námi do Portugalska. Budete uchváceni nádhernou krajinou, plážemi i divokým pobřežím Atlantiku a především úchvatnými kulturními a historickými památkami, z nichž mnohé jsou zařazeny na seznam UNESCO.více »
systém Open Travel Network
TOPlist