Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Lom

Obec Lom se 700 obyvateli je znamenité turistické místo s infrastruktorou středně velikého centra, vybavenými službami. Jenom zdejší dřevěný kostel navštíví ročně 150000 turistů. Svatostánek je nepochybně starší než první zmínka o něm z r.1240. Je zasvěcený hned třem světcům: Panně Marii, svatému Janu Křtiteli a svatému Olafovi, a polokruh chrámové galerie je nesen dvaceti sloupy. V 17.stol. byl kostel prodloužen západním směrem, do jeho stěn byla vyřezána okna, a celý byl přestavěn do křížového půdorysu. Chór a kazatelna pocházejí z 18.stol. a jsou zdobeny akantovými listy, symbolem šíření víry. Střechu pokrývají dřevěné šindele a její hřbet korunují působivé dračí hlavy. Sloupy a archivolty (rámy zdobící přední část oblouků severního portálu) zdobí rostlinné a zvířecí ornamenty, které jsou sice mladšího data, ale vycházejí z urneského stylu. V městečku najdete také Vlastivědné muzeum (Lom Bygdemuseum) a budovu Storstabbur, což je sýpka o třech patrech.


Poznávací zájezdy Lom

Norské fjordy

Norsko - Norské fjordy
Podrobné poznávací zájezdy | 10-denní | od 13 990
Zájezd do střední části Norska Vás zavede za krásami kouzelné severské přírody, do centra nejvyššího pohoří Jotunheimen, k nejkrásnějšímu fjordu Geiranger i na pobřeží Atlantického oceánu. Cestou do Norska navštívíte dvě hlavní města, Oslo v…více »

Norsko - velký polární okruh

Norsko - Norsko - velký polární okruh
Podrobné poznávací zájezdy | 13-denní | od 16 590
Tento podrobný okruh nejen do Norska propojuje nejkrásnější partie severního Norska (čarokrásné souostroví Lofoty s malebnými tmavě červenými rybářskými vesničkami, nad nimiž se tyčí rozeklané vrcholky hor) s přírodními krásami středního a jižního…více »
systém Open Travel Network
TOPlist