Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 29.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Norsko Jotunheimen národní park

Jotunheimen národní park

Jotunheimen je snad nejznámějším národním parkem v Norsku vůbec a zároveň také nejpopulárnější turistická oblast v zemi. Jotunheimen lze do češtiny přeložit jako "Domov obrů", což velmi dobře vystihuje ráz tohoto území. Tento masiv je nejvyšším horským masivem Norska a celé Skandinávie. Je složen ze starších krystalických hornin, které byly během kaledonského vrásnění asi před 500 mil.let nasunuty na původní a nejstarší stabilní blok takzvané fennosarmatské platformy. Na území masivu převládá alpinský vysokohorský reliéf. Panoramatu národního parku vévodí stovky rozeklaných vrcholů, z nichž více než dvě stě dosahuje nadmořské výšky vyšší než 1900 metrů. Krajina je zde velmi rozmanitá a spatříme tu rozlehlé ledovce, hluboká říční údolí, skalnaté rokle, prudké bystřiny, vodopády, jezernaté plošiny, malé náhorní plošiny s tundrovou vegetací i zamokřené plochy. Plocha parku čítá 3900 kilometrů čtverečních. Jotunheimen se pyšní dvěma nejvyššími vrcholy v Norsku a severní Evropě vůbec - Galdhopiggen (2469 m) a Glittertind (2464 m).


Poznávací zájezdy Jotunheimen národní park

Norské fjordy

Norsko - Norské fjordy
Podrobné poznávací zájezdy | 10-denní | od 13 390
Zájezd do střední části Norska Vás zavede za krásami kouzelné severské přírody, do centra nejvyššího pohoří Jotunheimen, k nejkrásnějšímu fjordu Geiranger i na pobřeží Atlantického oceánu. Cestou do Norsla navštívíte dvě hlavní města, Oslo v…více »

Norské fjordy - komfortněji do hotelu - letecky

Norsko - Norské fjordy - komfortněji do hotelu - letecky
Podrobné poznávací zájezdy | 8-denní | od 31 990
Zájezd do střední části Norska Vás zavede za krásami kouzelné severské přírody, do centra nejvyššího pohoří Jotunheimen, k nejkrásnějšímu fjordu Geiranger i na pobřeží Atlantického oceánu. Cestou navštívíte Oslo i Lillehammer a mnohá další zajímavá…více »

Norské fjordy - komfortněji do hotelu - autobusem

Norsko - Norské fjordy - komfortněji do hotelu - autobusem
Podrobné poznávací zájezdy | 10-denní | od 22 990
Zájezd do střední části Norska Vás zavede za krásami kouzelné severské přírody, do centra nejvyššího pohoří Jotunheimen, k nejkrásnějšímu fjordu Geiranger i na pobřeží Atlantického oceánu. Cestou navštívíte Oslo i Lillehammer a mnohá další zajímavá…více »

Norsko - NP Jotunheimen, Rondane

Norsko - NP Jotunheimen, Rondane
Zájezdy s lehkou pěší turistikou | 8-denní | od 42 990
Málokterá země je nabitá přírodními skvosty, tak jako Norsko. V tomto zájezdu poznáte nejkrásnější norské národní parky - NP Jotunheimen a NP Rondane. Tyto vyhlášené parky poznáte během několika turistických výletů, menší či větší obtížnosti…více »
systém Open Travel Network
TOPlist