Namibie - velký okruh - poznávací zájezdy Mayer & Crocus s.r.o.

Namibie - velký okruh

13 denní zájezd   Namíbie Namíbie    Vzdálené země

   ubytování: hotel       doprava: letecky       strava: snídaně   


Tento zájezd vám představí nejzajímavější místa Namibie tak, jak Afriku znáte z řady filmů či knih minulého století.

Největší turistickou atrakcí Namibie je národní park Etosha, jeden z nejúžasnějších parků divoké africké zvěře. Čeká zde na vás skvělé safari včetně nočního pozorování zvířat u přírodních napajedel. Další specialitou Namibie jsou písečné duny pouště Namib, prehistorické malby původních obyvatel této části Afriky i specifické pobřeží jižního Atlantiku.
Setkáte se i s plachými gepardy a úctu vzbuzujícími bílými nosorožci.


Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
632-01 21.6. - 3.7.2024 79 990 Kč termín zrušen

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Namibie. Let s přestupem trvá cca 16 - 18 hodin.
2. den: Dopoledne přílet do hlavního města Namibie, Windhoeku . Odpoledne krátký přejezd na sever Namibie do oblasti města Okahandja. Zastávka na jednom z největších tržišť Namibie, které se specializuje především na řezbářské výrobky. Město má velký význam pro kmen Herero. Ubytování v hotelu.
3. den: Dopoledne návštěva rezervace Okonjima, která se specializuje na záchranu gepardů. Víte, že 40% celosvětové populace gepardů žije právě v Namibii? Dále pokračování v cestě do oblasti Waterberg Plateau. Tento obrovský masiv z pískovce je dlouhý 50 kilometrů a 16 km široký. Izolovaná náhorní plošina je domovem mnoha druhů zvěře a více než 200 druhů ptactva. Fakultativně možnost safari terénními vozy, při němž můžete spatřit zebry, žirafy a především unikátní bílé nosorožce. Za příznivých podmínek se k nim můžete přiblížit i na méně než 10 metrů! Nocleh v lodgi uprostřed rezervace. Společnost vám zde bude dělat i místní stádo opic.
4. den: Dopoledne se vydáme na procházku podél náhorní planiny typickou africkou krajinou. Odpoledne se přesunem dále na severovýchod, do městečka Grootfontein, kde se nachází největší meteorit na světě - HOBA, vážící kolem 50 tun. Zastavíte se rovněž u staré pevnosti z německých koloniálních dob. Nocleh v oblasti.
5. den: Dopoledne zastávka v městě Tsumeb, která bude sloužit především na doplnění zásob na další cestu. Dále po cestě si uděláte krátkou zastávku u jezera Otjikoto. Kolem poledne příjezd do národního parku Etosha (v jazyce Sanů "Velké bílé místo"). Do rezervace vjedeme na jejím východním konci (poblíž Namutoni). Safari v NP Etosha bude jedním z vrcholů této vaší namibijské expedice. Safari v Etoshi je jedinečné, nádherné a jen těžko srovnatelné se safari v jiných afrických zemích. Čeká na vás pestrá paleta zástupců zvířecí říše u vodních napajedel - zebry, žirafy, pakoně, hyeny, sloni, lvi, antilopy, nosorožci. Ale hlavně neskutečná volnost pohybu - jen vy sami si rozhodnete, kam se pojedete podívat. Vybírat si můžete z řady napajedel, mezi ta nejoblíbenější (nejen turisty, ale především africkou zvěří) patří napajedlo Okaukuejo s vysokou koncentrací zvěře. Možnost pozorování zvěře u napajedla. Nocleh uprostřed parku v lodgi Halali. V noci vás možná vzbudí řev lvů, za svítání budete moci pozorovat stádo žiraf pasoucích se jen pár desítek metrů od vašeho bungalovu, těšit se můžete i na v trávě ukryté leopardy, kteří se v okolí Halali vyskytují nejčastěji.
6. den: Dopoledne pokračování safari a pozorování zvěře v národním parku Etosha. V okolí napajedla Sueda se pokusíme nalézt gepardy. Zamíříme rovněž k napajedlu Auis, které je oblíbené především sloními stády. Před odjezdem se ještě zastavíme v safari campu Okaukuejo. Z parku vyjedeme Andersonovou branou v jihozápadní části rezervace kolem poledne. Odpoledne pak přejezd do oblasti Kamanjabu. Návštěva vesnice Himbů s proslulými himbskými krasavicemi v kožených sukénkách a potřených směsí rudé hlinky a másla. Zastávka u Peet Alberts Rock - místa prehistorických skalních kreseb kmene Sanů. Nocleh v Kamanjabu.
7. den: Přejezd Hererským územím do oblasti Damaralandu a údolí Twyfelfontein. Damaraland, pokrývající většinu této oblasti, je pojmenována po lidu Damara, kteří tvoří většinu zdejší populace. Velké prostory jedné z posledních afrických "neoficiálních" divokých oblastí, kde žijí volně zebry, žirafy, antilopy, sloni i černí nosorožci, zatím stále ještě zůstávají bez omezujících plotů. Především stádo unikátních pouštních slonů nespatříte nikde jinde na světě. K setkání s těmito slony je však třeba mít i trochu štěstí, pláně Damrlandu jsou opravdu rozlehlé. Čekají zde na vás i tisíce let staré skalní malby a rytiny. Malby Sanů. Twyfelfonteinské malby (památka UNESCO) vytvořili pradávní umělci (Křováci) sekáním do tvrdého povlaku, který kryje místní pískovec. Za staletí se tato vrstva přelila i přes samotné malby a chránila je tak před erozí. Většina z nich je starší než 6.000 let, tedy vznikla zhruba v době kamenné. Vědci identifikovali nejméně šest odlišných fází vzniku. Z motivů tu najdeme často zvířata, zvířecí stopy a geometrické znaky, ale kupodivu je tu jen poskrovnu lidských postav. Zastavíte se u Zkamenělého lesa (Petrified Forest) - místě, kde se dochoval miliony let staré stromy i podivuhodná endemická rostlina Welwitshia Miralibis, které jsou svědkem afrického dávnověku. Nocleh v oblasti Damarlandu.
8. den: Dopoledne navštívíte ojedinělé geologické útvary v chráněné oblasti Organ Pipes a také spatříte Burnt Mountain (Spálenou Horu), která jakoby vzplane při dotyku s paprsky vycházejícího či zapadajícího slunce. Trasa zájezdu dále pokračuje kolem nejvyššího horského masivu Namibie - Brandbergu (tzv. africký Matterhorn). Brandberg ukrývá ve svých skalách tisíce prehistorických maleb a rytin afrických Křováků starých 2.000 let, z nich nejznámější je White Lady (Bílá paní). Abyste spatřili namibijskou "Bílou paní" vydáte se pěšky úzkým skalnatým kaňonem společně s místním africkým průvodcem do srdce Brandbergu (vycházka trvá cca 2 hodiny). Dále po cestě budete mít možnost nákupu místních krystalů a polodrahokamů. Nocleh v městečku Uis.
9. den: Dopoledne přejezd lokalitou Tsiseb k Atlantickému oceánu. V dálce spatříte i horské panoráma Spitzkope. Kolem poledne dorazíte na pobřeží Atlantického oceánu kde zamíříte nejprve na návštěvu mysu Cape Cross a tzv. Pobřeží koster (Skeleton Coast). Na mysu Cape Cross žije obrovská lachtaní kolonie. Skeleton Coast patří k nejopuštěnějším místům na Zemi a také k nejchladnější části Namibie. Zastavíte se i na místě, které bylo v minulém století centrem těžby guána. Bývalý provoz nese i významnou českou stopu! Odpoledne se pak poblíž Henties Bay přesvědčíte, že ještě i dnes je Skeleton Coast stále věrné své pověsti. Vrak lodi Zeila těsně u pobřeží o tom svědčí více než výmluvně. Později odpoledne přejezd do Swakopmundu. V typickém "německém" koloniálním městečku si prohlédnete historické centrum a budete moci ochutnat místní kulinářské speciality - mořské plody, ryby či steak z antilopy. Nocleh ve Swakopmundu.
10. den: Ráno vyrazíme do přístavního města Walwis Bay. Na jeho okraji se nachází početná kolonie plameňáků a pelikánů. Dále nás čeká cesta přes kaňony Kuiseb a Ghaub během níž překročíme i obratník Kozoroha. Odpoledne dorazíme do Solitaire, jednoho z mála obydlených míst uprostřed pouště Namib. Zde budete mít možnost ochutnat speciality proslulé místní pekárny. Dále pokračování v cestě a nocleh v oblasti Sesriem.
11. den: Ráno se vydáme do srdce pouště Namib. Čekají nás nekonečné pláně, červené písečné duny a kamenné hory. Krajina je velmi rozmanitá: od písečných dun přes travnatou poušť až po izolované horské hřebeny. Vyskytují se zde velká stáda přímorožců, antilop skákavých, zeber, dále zde také můžete spatřit třeba kudu, hyeny, šakaly či pštrosy. Dopoledne dorazíme do oblasti Sossusvlei. Sossus Vlei je jedním z nejznámějších míst Namíbie. Je to ohromná mělká pánev, ležící uprostřed červených písečných dun, které se zvedají až 200 m nad okolím. Zastavíme se i u jedné z nejvyšších dun světa - DUNE 45. Sami si budete moci vyzkoušet, zda dokážete vystoupat až na její vrchol. Terénními džípy pak přejedete do srdce pouště Namib - údolí Sossuvlei. Mezi písečnými dunami pak můžete podniknout pěší výlet do Dead Vlei (Mrtvého údolí), rozpraskaná pánev se zbytky mrtvých stromů. Je to nejfotogeničtější místo Namibie. Odpoledne přejezd zpět do centrální části Namibie . Nocleh poblíž města Rehoboth u jezera Oanob.
12. den: Dopoledne přejezd do Windhoeku . Odpoledne prohlídka města. Čeká na vás jedinečná meteoritická fontána, která byla vytvořena z 33 meteoritů, nalezených u města Gibeonu počátkem 20. století, dominanta Windhoeku - Christuskurche, nejstarší stavba Alte Feste a Inkoustový palác - dnešní sídlo parlamentu. Navštívit budete moci moderní budovu muzea Nezávislosti či ZOO park v centru Windhoeku . Později odpoledne odjezd na letiště. Odlet zpět do Prahy ve večerních hodinách.
13. den: Přílet do Prahy v průběhu dne.

Cena obsahuje:

 • Letecká doprava Praha - Windhoek a zpět
 • 10x ubytování v hotelu nebo lodge
 • 10x snídani
 • dopravu terénními automobily nebo mikrobusem
 • vstupné do NP Etosha
 • průvodce

Cena neobsahuje:

 • vstupné do národních parků a uzavřených lokalit
 • vízum (cca 72 USD) - od 1.1.2020 se vydává po příletu na letišti ve Windhoek, vízový poplatek je aktuálně 1 080 NAD, tj. 72 USD.

Slevy:

 • Na dotaz v CK.

Fakultativně:

 • pojištění léčebných výloh a storna do 85 000 Kč (příplatek: 1960 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 11990 Kč)
 • Safari za nosorožci (Waterberg Plateau) (příplatek: 1490 Kč)