Velký okruh Marokem

15 denní zájezd   Maroko Maroko    Podrobné poznávací okruhy

   ubytování: hotel       doprava: autobusem       strava: polopenze   


Zájezd do Maroka nás zavede do exotikou vonících míst na území severozápadní Afriky. V Maroku se vydáme za poznáním světa pro nás tak odlišného svojí kulturou, náboženstvím, architekturou i uměním. V Maroku poznáme skvosty arabské kultury - královská města Fés, Marrakesch, přírodně velmi atraktivní oblasti - kaňony v pohoří Atlas, pouštní oblasti, berberské
osady, pobřeží Atlantického oceánu.


Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v ranních hodinách.
2. den: BARCELONA (UNESCO) - prohlídka katalánské metropole s věhlasnou gotickou čtvrtí, katedrálou sv. Eulálie a jinými zajímavostmi. Nocleh.
3. den: Přejezd přes Valencii, Alicante, Granadu na jih Španělska. Nocleh na pobřeží Costa del Sol.
4. den: Trajekt do Afriky Algeciras - Ceuta. Cesta do vnitrozemí Maroka do města Meknes. Nocleh.
5. den: VOLUBILIS (UNESCO) - jedinečné vykopávky antického města. MOULAY IDRIS - marocké posvátné město a poutní místo muslimských věřících. MEKNES (UNESCO) - jedno ze čtyř královských měst (medina, městské hradby, mausoleum Mulaye Ismaila aj.). Nocleh.
6. den: FÉS - nejstarší královské město s největší medinou v Maroku a s více než 1000 let starou mešitou. Tržiště, výroba koberců, zpracování kůží, královský palác. Nocleh.
7. den: Horský cedrový háj u AZROU - unikátní společenství lesních velikánů. Průsmyky Středního a Vysokého Atlasu, oáza MESKI. Příjezd do Erfoudu. Nocleh.
8. den: Fakultativně výlet terénními auty na Saharu k největší písečné duně ERG CHEBBI - východ slunce na poušti, oáza MERZOUGA. Odjezd z Erfoudu podél vádí Rheris, oáza TINERHIR. Odpoledne příjezd do kaňonu TODRA, soutěsky s 300 metrů vysokými vápencovými stěnami - nocleh.
9. den: Kolem vádí Dadés - cesta kasb, údolí růží - mezi Saharou a hřebeny Vysokého Atlasu. OUARZZATE, marocký Hollywood s filmovými ateliéry, prohlídka kasby pašů Glaoui, vládců jihu. Kasba AIT BENHADOU - památka UNESCO. Přejezd Vysokého Atlasu, sedlo Tizi-n-Tichka (2260 m n. m.) do Marrakesche. Nocleh.
10. den: Královské město MARRAKÉŠ (UNESCO) - medina, náměstí Jemaa el Fna, mešita Koutoubia, paláce, zahrada Majorelle aj., nocleh.
11. den: CASABLANCA - mešita Hassana II., která přitahuje poutníky z celého světa. RABAT - hlavní město Maroka s bohatou historií, kasba Oudaias, královský palác, romantický Chellah, královské mauzoleum.
12. den: Zastávka v TANGERU. Vyhlídková cesta po pobřeží do Ceuty. Trajekt Ceuta - Algeciras, nocleh.
13. den: Přejezd na Costa Brava. Nocleh.
14. den: Cesta přes Francii a Německo.
15. den: Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Cena obsahuje:

  • dopravu klimatizovaným autobusem
  • trajekt do Afriky a zpět
  • průvodce
  • 12x ubytování v hotelích
  • 12x snídani
  • 1x večeři ve Španělsku

Fakultativně:

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 450 Kč)
  • 8x večeře (příplatek: 2380 Kč)