Ostrov Malta - pobyt pro klienty 55+ - poznávací zájezdy Mayer & Crocus s.r.o.

Ostrov Malta - pobyt pro klienty 55+

8 denní zájezd   Malta Malta    Pobytové zájezdy s výlety

   ubytování: hotel ****       doprava: letecky       strava: polopenze   


Díky své unikátní poloze v centrálním Středomoří mezi Sicílií a Tuniskem, byla Malta odpradávna křižovatkou mnoha odlišných kultur. Historie tu dýchá prakticky z každého města či městečka. Kromě nepřeberného množství historických památek nabízí Malta i mnohé přírodní krásy, především podél členitého pobřeží, které láká k příjemným procházkám s krásnými výhledy. Velkou výhodou je snadná dostupnost všech zajímavých míst díky nevelkým vzdálenostem.
Každý den průvodce pořádá výlety po pamětihodnostech a nejkrásnějších místech ostrova Malta. K výletům je využívána hustá síť autobusové dopravy. V ceně zájezdu je týdenní karta na dopravu po celém ostrově.
Průvodce podává výklad den před výletem, nesmí přímo u památek.

v klidné části letoviska Qawra pouze 200 m k pobřežní promenádě v okolí restaurace, bary, obchůdky pouze 200 m od zastávky autobusu.
UBYTOVÁNÍ: dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky, vlastní sociální zařízení, fén, balkon, TV, telefon, minibar, sada na přípravu kávy/čaje, klimatizace, WIFI.
VYBAVENÍ HOTELU: recepce, restaurace, bar, venkovní bazén, střešní bazén, vnitřní vyhřívaný bazén, sauna, vířivka, možnost masáží, terasa s lehátky a slunečníky zdarma.


Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
139-04 8.10. - 15.10.2024 23 990 Kč rezervovat »
málo míst
139-02 15.10. - 22.10.2024 23 990 Kč Nelze 1/1 pokoj. náhradník »
vyprodáno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Přílet na ostrov Malta (předpokládaný odlet - může se kdykoliv změnit - je ve večerních hodinách), ubytování, rekreace.
2. den: V průběhu pobytu na Maltě bude průvodce organizovat výlety místní dopravou, pořadí jednotlivých výletů stanoví průvodce. MARSAXLOKK - malebný přístav plný barevných člunů zachycovaný na všech prospektech z Malty . Každou neděli se zde konají velké trhy. TARXIEN (UNESCO) - pozůstatky největšího chrámového komplexu , který se skládá ze šesti chrámů, které vznikly mezi roky 3800 a 2500 před Kristem.
3. den: VALLETTA (UNESCO) - impozantně opevněné hlavní město Malty . Ze zahrad jsou krásné výhledy na Grand Harbour a protější města. Zajímavý Velmistrovský palác, krásně zdobená katedrála Sv. Jana, pevnost St. Elmo a další pamětihodnosti.
4. den: MDINA - perla mezi maltskými městy, opevněná mohutnými středověkými hradbami, ze kterých je výhled přes půl ostrova . Mdina je klidné město do něhož je zakázán vjezd aut. Působí jako obrovský skanzen. RABAT - živé městečko, jehož pamětihodnosti se nacházejí pod zemí, neboť bylo převážně zbudováno nad katakombami hřbitova z římské doby. Nachází se zde katakomby Sv. Agáty, katakomby a kostel Sv. Pavla. ÚTESY DINGLI - zde stezky sestupují podél strmých útesů až na úzký pás pobřeží.
5. den: MODRÁ JESKYNĚ - jižní pobřeží se strmými útesy, do kterých se zařezává soustava jeskyň s největší modrou jeskyní. Sluneční paprsky zde rozehrávají pestrou hru barev, kterou můžete pozorovat při projížďce na rybářském člunu. HAGAR QIM (UNESCO) a MNAJDRA (UNESCO) - chrámové komplexy z mladší doby kamenné umístěné ve zvlášť pěkné krajině mezi poli a mořem.
6. den: Volný den u moře.
7. den: MOSTA - leží na okraji maltského souměstí. Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie má čtvrtou největší kopuli na světě o průměru 52m. Neobvyklým exponátem je tu německá bomba, která prolétla kopulí a neexplodovala, protože čeští dělníci ve Škodovce do ní v rámci sabotáže nedali rozbušku. Jedná se o polodenní výlet, v případě času bude Mosta navštívena společně s jinými místy a bude další celý den volno u moře.
8. den: Let zpět do Prahy (předpokládaný odlet - může se kdykoliv změnit - je v odpoledních hodinách z Malty).

Cena obsahuje:

 • letenka Praha - Malta - Praha
 • letištní taxy a palivový příplatek
 • průvodce
 • 7x ubytování v hotelu Soreda (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 7x polopenze
 • týdenní karta na dopravu

Cena neobsahuje:

 • Cena nezahrnuje pobytovou taxu (platí se na místě) a vstupné.

Fakultativně:

 • pojištění léčebných výloh a storna do 20 000 Kč (příplatek: 360 Kč)
 • 1/1 pokoj - povinný (příplatek: 3600 Kč)
 • samostatně cestující osoby se zájmem o doobsazení budeme kontaktovat.
 • Pro osoby mladší 55 let příplatek k ceně zájezdu 55+ (příplatek: 1000 Kč)