Eger, Tokaj

5 denní zájezd   Maďarsko Maďarsko    Pobytové zájezdy s výlety z termálních lázní

   ubytování: pension       doprava: autobusem       strava: polopenze   


- termály a víno

Chcete poznat v Maďarsku kraj vína a termální vodě zaslíbený a zažít atmosféru slavnosti nejznámějšího maďarského vína aszú „vína králů“ v oblasti Tokajských vrchů? Termální lázně Eger a jeskynní lázně Tapolca.

CK si vyhrazuje právo drobných záměn programu vzhledem k počasí a aktuálnímu stavu slavností. V případě zrušení termínu slavností, což se někdy po uzávěrce katalogu stane, jsou změny programu vyhrazeny. V takové situaci bude především více času věnováno koupání v termálech, odpočinku a také ochutnávkám.


Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v 6h., přejezd přes Slovensko do Maďarska, BUDAPEŠŤ (UNESCO), projížďka městem a poznání čtvrti Pešť, stará tržnice Vásárcsarnok a gastronomický ráj, Váci útca, chrám sv. Štěpána a Parlament, ubytování v Budapešti, večeře.
2. den: variantně fakultativní výlet s průvodcem za krásami Dunajského ohybu, cesta do městečka VISEGRAD (1h), významné historické místo pro Uhry, vysoko na skále ční citadela Visegrad , od dob Matyáše Korvína strážný hrad nad Dunajem a místo setkání 3 králů r. 1335 i místo setkání Visegrádské čtyřky, pohled na Šalamounovu věž či návštěva renesančního královského paláce, dále cesta busem do srdce NP Pilištínské vrchy, pro turisticky zdatnější průchod krásnou soutěskou Ram kolem skalních útvarů s četnými vodopády (cca 8km a převýšení 588m, po trase několik žebříků ) pro pohodlné horské středisko DOBOGÓKÖ (756 m), jedno z prvních turistických středisek Maďarska 19. stol. a procházky po okolí a gurmánské zážitky v království guláše, perkeltu a rybí polévky halászlé, v podvečer umělecké městečko SZENTENDRE, bylo centrem srbských uprchlíků před Turky a tím také centrem pravoslavné církve v Maďarsku, barokní domky, kostely a synagoga, malířské galerie, Muzeum marcipánu, cestou zpět Aquincum, pohledy na pozůstatky římského města v Pannonii, variantně individuálně celodenní pobyt v BUDAPEŠTI a individuální program, pobyt a koupání v původně největších termálních lázních Széchenyi fürdö nebo návštěva galerie či a procházka v parku Városliget, památník Milénia na Náměstí hrdinů, návrat na ubytování, večeře, večerní vyhlídková plavba lodí po Dunaji pro zájemce.
3. den: EGER , „barokní perla Maďarska“, náměstí s barokním chrámem, hrad, turecký minaret, odpočinek a relaxace v termálních lázních. Návštěva oblasti vinných sklepů tzv. údolí krásné paní, posezení ve vinném sklepě s ochutnávkou egerského vína Bikaver, Leányka, malé občerstvení, cesta do MISCOLC , ubytování u termálních lázní v MISKOLC-TAPOLCA
4. den: Barlangfürdö, koupání a relaxace v jeskynních termálních lázních Tapolca , návštěva pověstné vinařské oblasti TOKAJ (UNESCO), na jaře účast na „festivalu Tokajského vína“, zahájení vinobraní, průvod v krojích, přehlídka místních vín spojená s ochutnávkou, možnost nákupu kvalitního tokajského vína, přehlídka vinařů, folklórní program (v případě zrušení slavností náhradní program s delší dobou na koupání nebo návštěvou MISKOLCE , hradu Diósgyör a cestou historickým vláčkem do Bukových hor a potom návštěva tokajského vinného sklepa, ochutnávka a pohoštění, pozdní návrat.
5. den: BUDAPEŠŤ (UNESCO), okružní jízda městem, hradní čtvrt Buda, Matyášův chrám, Rybářské bašty a výhledy na Pešť, secesní architektura, fakult. oběd v palačinkárně. Příjezd do ČR do 23 h. CK si vyhrazuje právo drobných záměn programu vzhledem k počasí a aktuálnímu stavu slavností. V případě zrušení termínu slavností, což se někdy po uzávěrce katalogu stane, jsou změny programu vyhrazeny. Večeře a posezení ve sklípku je zajištěno vždy.

Cena obsahuje:

 • doprava autobusem
 • 4x ubytování v hotelu/penzionu (dvoulůžkové pokoje)
 • 4x polopenze
 • ochutnávka tokajského vína
 • vstupné na festival
 • průvodce

Cena neobsahuje:

 • cena nezahrnuje vstupné, ochutnávky při slavnostech a termální lázně (celkem cca 40 000 HUF)

Fakultativně:

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 200 Kč)
 • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení (příplatek: 3000 Kč)
 • ochutnávka vína v Egeru (příplatek: 200 Kč)
 • doprava na fakult. výlet 2. den (min. 15 os.) (příplatek: 790 Kč)
TOPlist