Zahrady krajů Lazio a den květin ve Viterbu

6 denní zájezd   Itálie Itálie    Krátkodobé poznávací zájezdy

   ubytování: hotel       doprava: autobusem       strava: snídaně   

Propozice zájezdu

Pojeďte s námi objevovat rozkvetlé Lazio. Ve Viterbu vás dojmou krásné květinové dekorace i středověká tradice květinových slavností, odpočinete si u sopečného jezera Lago di Bolsena a bude se vám tajit dech při výhledech z městeček Civita di Bagnoregio, Montefiascone a Orvieto. Jaro plné květů, jak má být.


Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den: CIVITA DI BAGNOREGIO, pohádkové středověké městečko na skalním ostrohu s kamennými domky obklopenými zelení, přírodní zahrada Lazia, zemní pyramidy, možnost ochutnávky vína Est! Est! Est! BOLSENA, město nad největším jezerem vulkanického původu v Evropě, historické centrum, hrad, katedrála Santa Cristina. MONTEFIASCONE na okraji kráteru vyhaslé sopky u jezera Lago di Bolsena s katedrálou ze 17.stol.
3. den: CAPRAROLA, pozdně renesanční venkovská vila Palazzo Farnese s freskovou výzdobou a krásnými zahradami se sochami. BAGNAIA, nejkrásnější zahrady Lazia, Villa Lante (UNESCO), renesanční zahrady a fontány, malebné jezero Lago di Vico v původním sopečném kráteru. TUSCANIA, bývalé biskupské sídlo se dvěma pozoruhodnými románskými kostely. VITERBO, bývalé sídlo papeže, středověká čtvrť San Pellegrino, dóm a papežský palác. Slavnost květů San Pellegrino in Fiore, krásné květinové dekorace na kašnách, domech i chodnících, indiv. místní dopravou - termální a zážitkové lázně Terme dei Papi.
4. den: Fantastické zahrady příšer Sacro Bosco v údolí pod zámkem Orsini v BOMARZU, gigantické sochy v manýristických zahradách uprostřed přírody. GARAVICCHIO, Giardino dei Tarocchi – zahrada Mysterií, fantastické sochy od různých světových autorů ukryté v zeleni.
5. den: ORVIETO, etruské hrobky pod starým městem, lanovka, katedrála, studna sv. Patrika, fakult. večeře, večer odjezd.
6. den: Návrat odpoledne.

Cena obsahuje:

  • dopravu autobusem
  • 3x ubytování v hotelu
  • 3x snídani
  • průvodce
  • CK si vyhrazuje právo drobných úprav programu vzhledem k počasí a aktuálním podmínkám při slavnostech.

Fakultativně:

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč)
  • 1/1 pokoj – povinný při nedoobsazení (příplatek: 1800 Kč)
  • 1x večeře v Orvietu (příplatek: 500 Kč)
TOPlist