Perly severní Itálie II

8 denní zájezd   Itálie Itálie    Pobytové zájezdy s výlety

   ubytování: hotel       doprava: autobusem       strava: polopenze   

Propozice zájezdu

V tomto zájezdu navštívíte skvosty severu Itálie, které neodmyslitelně patří mezi hlavní cíle turistů celého světa, a zároveň se vykoupete na oblíbených plážích na východním pobřeží Itálie. Budete mít možnost si prohlédnout Benátky a vychutnat si jejich atmosféru, kochat se stále nádhernými městy severní Itálie (Verona, Ferrara). Při zpáteční cestě se podíváte i do nádherné horské oblasti severní Itálie - Dolomit.


Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách
2. den: SIRMIONE – malebné městečko na jihu jezera LAGO DI GARDA vystavěné při termálních pramenech využívaných k léčení, s krásnou pobřežní promenádou mezi palmami. VERONA (UNESCO) – město Romea a Julie s vyhlášeným antickým amfiteátrem s vynikající akustikou, s řadou paláců významných rodů a kostelů s nádhernou výzdobou
3. den: Pobyt u moře.
4. den: FERRARA (UNESCO) – město s bohatou minulostí, středověkým centrem, s širokými ulicemi s mnoha renesančními paláci a zahradami. BOLOGNA – důležité univerzitní město s řadou historických památek, zvláště s charakteristickými středověkými věžemi. Evropské město kultury 2000.
5. den: BENÁTKY (UNESCO) – světově proslulé město rozložené v laguně mezi pevninou a otevřeným mořem na 118 ostrůvcích při 150 kanálech, přes něž se klene 400 mostů, s nábřežními promenádami i úzkými uličkami, s romantickými zákoutími, zejména však s obrovským počtem palácových staveb a více než stovkou kostelů.
6. den: Pobyt u moře.
7. den: PADOVA – univerzitní město se stavbami z 12.- 15. století s obrovským náměstím se sochami a vodotrysky Prato della Vale a malebným starým městem a bazilikou Sv. Antonína. Průjezd nejhezčí partií východních Dolomit. CORTINA d’AMPEZZO – horské středisko, dějiště zimní olympiády 1956. JEZERO MISURINA – malebné jezero, na jehož severu se tyčí dominanta Tre Cime di Lavaredo.
8. den: Příjezd v ranních hodinách.

Cena obsahuje:

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 5x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 5x polopenzi

Fakultativně:

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 240 Kč)
TOPlist