Jižní Itálie - kamenná krása Apulie

10 denní zájezd   Itálie Itálie    Pobytové zájezdy s výlety

   ubytování: hotel ***       doprava: autobusem       strava: snídaně   

Propozice zájezdu

- země oliv, slunce a jedinečných "Trulli" Jižní Itálie, to je sluncem vybělená krajina, mořské scenérie, stříbrné olivové háje, města na vrcholcích kopců, lidová hudba taranta. Navštívíme skutečné perly této části Itálie - jedinečnou oblast homolovitých městeček trulli, nejdelší přírodní labyrint Itálie včetně Bílé jeskyně, fascinující Materu, středověké Bari i Saletinský poloostrov s příchutí řecké minulosti. Vítejte v jedinečné Apulii!


Program zájezdu

1. den: V pozdních odpoledních hodinách odjezd z ČR do Itálie.
2. den: Průjezd italskou části Marche a Abruzzo do přímořského letoviska v Apulii na ubytování. Odpoledne ubytování, odpočinek, pobyt u moře.
3. den: Výlet na vápencovou náhorní plošinu MURGIA (473 m n. m.). Rozeklaná krajina s průrvami, kruhové kamenné domy - trulli. Zde navštívíme a budeme obdivovat město bílých krátkých špičatých střech ALBEROBELLO (UNESCO) - stará čtvrť Rione Monti s více něž 1 000 trulli. Nevynecháme návštěvu neobyčejně krásných vápencových jeskyní Grotte di Castellana - nejdelší přírodní labyrint Itálie, Grotta Bianca (bílá jeskyně) - bílá jeskyně plná stalaktitů. Závěr dne bude patřit jednomu z nejkrásnějších italských měst LOCOROTONDO - třpytivě bílý shluk budov na vršku kopce, ulice v barvě slonoviny, kostel Santa Maria della Graecia.
4. den: Pobyt u moře a večerní kouzelné POLIGNANO A MARE, na vysokém rozeklaném skalisku, na které doráží průzračné vody Jaderského moře.
5. den: Výlet Basilicata - úžasná horská pásma, vesnice splývající se skalisky, Carlo Levi a jeho vynikající kniha - Kristus se zastavil v Eboli dokumentuje drsný život zdejších vesničanů. Čeká nás pozoruhodná MATERA (UNESCO) - směsici tmavých budov v barvě žuly korunují dvě rokle, ze kterých se zatočí hlava. Prohlídka zdejších výjimečných jeskynních obydlí ve čtvrti SASSI (kamenné domy a kostely vytesané v jeskyních a na útesech - film Mela Gibsona - Utrpení Krista). Cestou zpět na ubytování prohlídka záhadného hradu CASTEL DEL MONTE (UNESCO) - jedna z nejimpozantnějších památek jihu Itálie.
6. den: Pobyt u moře.
7. den: Výlet na Saletinský poloostrov, jenž si zachovává příchuť řecké minulosti. Třpytivé město kostelů LECCE - město postavené z kamene, jedinečná barokní architektura, Piazza del Dumo s katedrálou od Giuseppe Zimbala a biskupským palácem Palazzo Vescoville, významná bazilika Santa Croce, římské památky - amfiteátr Teatro Romano z 1. stol. př. n. l., sloup Colonna di St. Oronzo s bronzovou sochou. Opevněné historické centrum městečka OTRANTO - ohromné hradby, úzké uličky, románská katedrála - mozaiková podlaha Strom života. Panoramatická cesta na nejjižnější cíp Saletinského poloostrova krásný mys Santa Maria di Leuca, kde se slévá Jónské a Jaderské moře.
8. den: Pobyt u moře, individuální volno.
9. den: Středověké elegantní BARI - prohlídka starého města Bari Vecchia - labyrint uliček, rozkošná náměstí na kterých se tísní 40 kostelů, Sloup spravedlnosti, bazilika San Nicola - postavená pro uložení ostatků sv. Mikuláše, Štaufský hrad - normanská stavba na rozvalinách římské pevnosti... V Bari se skvěle nakupuje, individuální volno ke koupání nebo nákupu apulijských specialit - sýr caciocavallo podolico, různé druhy mozzarely, bílé víno Verdeca či ochutnání grilovaných olihní. Odjezd do republiky.
10. den: Příjezd v poledních hodinách do ČR.

Cena obsahuje:

  • dopravu luxusním klimatizovaným autobusem
  • 7x ubytování v hotelu*** (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 7x snídani
  • průvodce
  • pobytovou taxu

Fakultativně:

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 300 Kč)
  • 7x večeře (příplatek: 1300 Kč)
  • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: 3990 Kč)
TOPlist