Savojské Alpy, NP Gran Paradiso a údolí Aosty

8 denní zájezd   Francie Francie    Zájezdy s lehkou pěší turistikou

   ubytování: hotel       doprava: autobusem       strava: snídaně   

Propozice zájezdu

Tento zájezd nás zavede pod masiv nejvyšší hory Alp Mont Blancu, který tvoří přirozenou hranici mezi Francií a Itálií. Navštívíme hluboká údolí z obou stran Mont Blancu, ve Francii i v Itálii, a známá horská střediska (Chamomix, Val d’Isere, Courmayeur aj.). Lehkými pěšími výlety, lanovkami nebo vláčkem se dostaneme na krásné a úchvatné vyhlídky, ze kterých uvidíme bíle zářící ledovce, vrcholy Mont Blancu a dalších alpských velikánů. Údolí Aosta v severozápadní Itálii patří k nejmalebnějším oblastem Alp. NP Gran Paradiso v Itálii má romantická údolí s pohledy na čtyřtisícový vrchol Gran Paradiso. Další monumentální horou na seznamu bude Matterhorn, král hor, ležící na pomezí Itálie a Švýcarska.


Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.
2. den: ANNECY – malebné městečko s hradem ležící na břehu stejnojmenného jezera. Výlet v okolí jezera LAC D´ANNECY, možnost koupání v jezeře.
3. den: Výlet do oblasti VAL D´ISERE – jezero LAC DE TIGNES , panoramatická turistická cesta do horského střediska VAL D´ISÉRE - světoznámé sportovní středisko.
4. den: Návštěva horského střediska CHAMONIX . V případě hezkého počasí možnost výjezdu lanovkou na AIGUILLE DU MIDI (3842 m) s impozantními pohledy na ledovce MONT BLANCU . Jízda panoramatickou cestou nad údolím VALLE DE CHAMONIX s překrásnými výhledy na okolní velikány.
5. den: Oblast VALLE D´AOSTA. Městečko COURMAYEUR. Výlet do malebného údolí VAL SAPIN, popř. k chatě RIF. BERTONE, kde začíná hřeben MONT DE LA SAXE s úchvatnými pohledy na ledovce a vrcholy hřebenu Mont Blancu z opačné strany.
6. den: Turistika v NP GRAN PARADISO: Průjezd údolím Valle di Cogne do NP Gran Paradiso. Městečko COGNE a z něj pěší výlet ÚDOLÍM VALNONTEY, které se táhne až pod ledovce čtyřtisícového Gran Paradisa nebo možnost výjezdu lanovkou na vyhlídku Belvedere a vyhlídková cesta nad městečkem Cogne. Prohlídka AOSTY, která je označována za "Řím Alp", množství architektonických klenotů v centru města a památky z doby římské (římské fórum).
7. den: Výlet pod MATTERHORN: Průjezd údolím Valtournenche do horského střediska CERVINIA - BREUIL, ležícího u švýcarských hranic pod vrcholem Matterhornu. Pěší výlet k jezeru LAGO GOILLET (2516 metrů) s vyhlídkami na Matterhorn (4476 metrů). V podvečer odjezd do ČR.
8. den: Příjezd do Prahy v poledních hodinách.

Cena obsahuje:

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 5x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 5x polopenzi

Fakultativně:

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 280 Kč)
TOPlist