Francouzská riviéra - krátkodobý zájezd

6 denní zájezd   Francie Francie    Krátkodobé poznávací zájezdy

   ubytování: mobilhome       doprava: autobusem       strava: polopenze   

Propozice zájezdu

Kouzlo Riviéry objevili jako první Angličané již v 18. století. Od 20. století se zde smetánka zabydlela celoročně. Zůstaly zde po ní elegantní vily. Svou oslnivostí světla a silou barev zlákal tento kraj mnoho malířů, mezi jinými např. H. Matisse a P. Picassa. Teplé sluneční paprsky zvýrazňují barvy a vůně. Papriky, česnek a olivy proměňují síť plnou středomořských ryb v živý epitaf provensálské kuchyně - bujabézu. Nechte se zlákat i Vy a vydejte se s námi za krásou Azurového pobřeží.


Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.
2. den: Náš program je zaměřen na oblast jižní Francie - Francouzská riviéra : NICE - město s romantickou starou částí i palmovou Anglickou promenádou, vyhlídka Le Chateau na město a starý původně římský přístav. Procházka malebným lagunovým městečkem PORT GRIMAUD , které je protknuto vodními toky.
3. den: CANNES - místo konání světoznámých filmových festivalů.GRAND CANYON DU VERDON - jedna z největších přírodních zajímavostí v Evropě. Malebné městečko MOUSTIERS-STE-MARIE položené při ústí Grand Canyon de Verdon, vyhlášené svým modrým porcelánem.
4. den: - MARSEILLE - největší francouzský středomořský přístav. Překrásná vyhlídka na město a ostrovy od katedrály Notre Dame de la Garde. ST. TROPEZ -jedna z hlavních turistických atrakcí Riviéry. Po R. Vadimovi a B. Bardot následovala vlna turistů, kteří přijíždějí do tohoto malebného místa.
5. den: Středisko květinářství ANTIBES - městeč¬ko ležící při patě skalnatého poloostrova CAP D'ANTIBES, který je symbolem luxusního života na Riviéře již od 20. let. Návštěva starého města. MONACO - MONTE CARLO - krásou zářící malé knížectví. Katedrála, Knížecí palác, Oceánografické muzeum, kasino aj. Noční přejezd.
6. den: Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

Cena obsahuje:

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 3x ubytování v mobilhomech s možností vaření (dvoulůžkové ložnice)
  • 3x polopenzi (česká letní restaurace)

Fakultativně:

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč)
TOPlist