Malebná Bretaň a Normandie

10 denní zájezd   Francie Francie    Pobytové zájezdy s výlety

   ubytování: karavany       doprava: autobusem       strava: vlastní   

Propozice zájezdu

Bretaň je jedna z turisticky nejpřitažlivějších oblastí Francie. Bretaň proslavili již její obyvatelé v době prehistorické a zanechali nám v Bretani po sobě proslulé menhiry a dolmeny. Kromě nich v Bretani uvidíte divoké pobřeží s útesy, přírodní parky i řadu sakrálních památek typických právě pro Bretaň. V Bretani nabízíme ubytování v luxusně vybavených karavanech v kempu, kde je i bazén, v letovisku Benodet.


Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách.
2. den: Náš program je zaměřen na poznávání oblasti Bretaň . NANTES - historické hlavní město bretaňských vévodů, město umění, univerzity, přístav, zámek. Ubytování u BENODET - pobřežní lázně.
3. den: Pobyt u moře, půldenní výlet do městečka se středověkou atmosférou LOCRONAN, kde se natáčel film Tři mušketýři, QUIMPER – typické město Bretaně s překrásnou gotickou katedrálou a hrázděnými domy.
4. den: Návštěva oblasti s unikátními památkami na megalitickou kulturu: LOCMARIAQUER – Velký rozlomený menhir, dolmen a tumulus. CARNAC – městečko, v jehož okolí se nacházejí unikátní řady tvořené tisíci kameny. VANNES – jedno z nejslavnějších vévodských měst, kde lze obdivovat bohatou středověkou architekturu. CONCARNEAU – známý rybářský přístav, opevněné centrum na ostrůvku.
5. den: Pobyt u moře.
6. den: Okruh bretaňským vnitrozemím s unikátními církevními seskupeními staveb a soch tzv. „farními ohradami“ z 16. a 17. století. PLEYBEN, ST. THÉGONNEC (vrcholné dílo renesance) a GUIMILIAU s nejimpozantnějšími kalváriemi vůbec. Poloostrov CROZON, jedna z nejtypičtějších a nejmalebnějších oblastí bretaňského pobřeží s krásným MYSEM PENHIR, oblast, která inspirovala Františka Kožíka k napsání knihy Bretaň, dcera oceánu.
7. den: LE MONT-SAINT-MICHEL (UNESCO) – opevněné románsko-gotické opatství na žulovém ostrůvku uprostřed mořských písčin v zátoce proslulé rozdílem hladiny mezi přílivem a odlivem. SAINT MALO – malebné město, přístav proslavený boji korzárů proti Angličanům.
8. den: Návštěva nejvýznamnějších míst normanského vylodění - pláž OMAHA BEACH, kde došlo k nejtvrdším bojům spojenců v r. 1944, bunkry, americký hřbitov, památník, muzeum vylodění. BAYEUX – gotická katedrála a světoznámá Tapisérie. Město CAEN, kterému vévodí hrad Viléma Dobyvatele.
9. den: Zastávka v ROUENU – město Johanky z Arku se středověkými uličkami, gotickými i renesančními domy a slavnou katedrálou Notre Dame. Odjezd, noční přejezd.
10. den: Návrat do ČR v ranních hodinách.

Cena obsahuje:

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 5x ubytování v mobilhomech (dvoulůžkové ložnice) s možností vaření
  • 2x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím)

Slevy:

  • Sleva 55+ (sleva: -400 Kč)

Fakultativně:

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 300 Kč)
  • 2x snídaně (příplatek: 360 Kč)
TOPlist