Dánsko a jeho zámky

5 denní zájezd   Dánsko Dánsko    Krátkodobé poznávací zájezdy

   ubytování: hotel       doprava: autobusem       strava: snídaně   

Propozice zájezdu

Poznejte s námi ostrovní království Dánsko, které vyniká rozmanitým pobřežím i pestrostí měst. V Dánsku můžete obdivovat fantastické zámky, které vypovídají o bohaté historii této země. Poznáme též hlavní město Dánska Kodaň, město s krásnými královskými paláci, živými pěšími zónami a malebným přístavem Nyhavn.


Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v podvečerních hodinách.
2. den: KODAŇ - Celodenní prohlídka nejzelenější světové metropole protnuté četnými vodními kanály. Procházka kolem velkolepé radnice a tří paláců - CHRISTIANBORGU, AMALIENBORGU a ROSENBORG SLOTU. Možnost prohlídky korunovačních klenotů a okružní plavby městem s výhledem na Malou mořskou vílu. Na závěr nasajete nezapomenutelnou atmosféru na nejrozsáhlejší pěší zóně na světě.
3. den: FREDERIKSBORG SLOT – velkolepý královský zámek s nádhernými exteriéry, interiéry i zahradami – Rytířský sál s vyřezávaným dřevěným stropem, Audienční síň, zámecká kaple. KRONBORG SLOT (UNESCO) – Hamletův „hrad Elsinor“ - Velký sál, Králova komnata, kobky se sochou vikingského náčelníka Holgera Dánského, jenž podle legendy procitne v době ohrožení země. Městečko HELSINGOR ležící na březích průlivu, který propojuje Severní moře s Baltským – klidná promenáda Biergegade, hlavní náměstí.
4. den: ROSKILDE – první hlavní město Dánska s významnou katedrálou, která pro svůj historický význam byla zařazena na seznam UNESCO. EGESKOV SLOT – jeden z nejpůvabnějších zámků v Dánsku, považován i za jeden z nejkrásnějších vodních zámků v Evropě.
5. den: Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Cena obsahuje:

  • dopravu autobusem
  • trajekt
  • průvodce
  • 2x ubytování

Fakultativně:

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 150 Kč)
  • 2x snídaně (příplatek: 260 Kč)
TOPlist