Černá Hora - tajemné a čarovné Prokletije

9 denní zájezd   Černá Hora Černá Hora    Zájezdy s lehkou pěší turistikou

   ubytování: hotel       doprava: autobusem       strava: polopenze   


Vápencová pohoří Komovi a Prokletije patří spolu s Durmitorem ke třem nejvelkolepějším horským masivům Černé Hory. Hrdě se tyčí nad řekami Tara a Lim. Perličkou je dvoutisícový hřeben Visitoru v sousedství čarovných Prokletých hor a překrásného Plavského jezera. Na tomto zájezdě budeme ubytováni v příjemném hotelu v Andrijevici.


Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
354-01 29.7. - 6.8.2023 15 990 Kč rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odjezd dopoledne z ČR přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko do Černé Hory.
2. den: Příjezd do ANDRIJEVICE, městečka, které bylo založeno již za panování dynastie Nemanjičů. Dnes je významným ekonomickým i duchovním centrem oblasti. Je východiskem do pohoří KOMOVI. Ubytování v hotelu, pozdní snídaně, odpočinek nebo pro zájemce místní dopravou do PLAVU - města s řadou muslimských památek z osmanské doby. Místní dopravou zpět do hotelu.
3. den: Snídaně, krátký přejezd na túru do masivu VOLUŠNICA (1 879 m n.m.) na černohorsko-albánském pomezí, jehož vrchol TALJANKA (2 056 m n.m.) sice nepatří k těm nejvyšším, ale je znám jako nejlepší vyhlídkový bod této oblasti a je úplným rájem pro fotografy horských scenérii, 600 m vysoká jižní stěna se strmě klene nad nádherným údolím Grbaja (1 160 m n.m.), celodenní turistika s impozantními výhledy nejen na známý tříhlavý vrch Karanfilu (čili Karafiátu), ale především na albánskou, salašemi posetou krajinu, zastávka v muslimském městečku Gusinje, zpět do hotelu, večeře.
4. den: Snídaně, přejezd do sedla Trešnjevik s občerstvovací základnou – již odtud se nám naskytne velkolepý pohled na severní panorama třech skalnatých vrcholů, výstup lesní pěšinou k salaším osady Štavnik, horský masív KOMOVI se prudce zdvíhá z údolí řeky Peručica jako mohutná horská pyramida, výstup z úpatí (cca 1 600 m n.m.) na KOM VASOJEVIČKI (2 460 m n.m.), zpět do hotelu, večeře.
5. den: Snídaně, turistika za pomocí místní dopravy, utajené HRIDSKÉ JEZERO, obklopené ostře tesanými skalnatými masivy s křišťálově průzračnou modrou vodou v Černé Hoře znají pod přezdívkou Šťastné jezero, jehož voda přináší nekonečné štěstí v manželství, zpět do PLAVU.
6. den: Snídaně, základní varianta - odpočinkový den: autobusem do Vusanje, nenáročná turistika v údolí Ropojana. Pozoruhodné přírodní útvary GRLJA, OKO SKAKAVICE. Náročnější varianta: opět navštívíme hranici Černé Hory a Albánie. Pro nejzdatnější milovníky turistiky je možný výstup do masivu pod nejvyšším bodem Černé Hory ZLA KOLATA (2 534 m n.m.). Autobusem návrat do hotelu, večeře.
7. den: Snídaně, krátký přejezd na PRAMENY ALIHO PAŠI pojmenované po albánském vůdci, který ovládal oblast východní Černé Hory, některé z pramenů údajně obnovují ztracenou sílu, turistika na masiv VEZÍROVA BRADA s několika alternativami náročnosti, turistiku zakončíme v městečku GUSINJE. Návrat do hotelu, večeře.
8. den: Snídaně, volné odpoledne, v poledních hodinách odjezd do ČR.
9. den: Příjezd do ČR odpoledne.

Cena obsahuje:

  • dopravu autobusem
  • 6x nocleh v hotelu
  • 7x snídani
  • 6x večeři
  • místní dopravu
  • vedoucí zájezdu

Fakultativně:

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 360 Kč)
  • 1/1 pokoj - (zde povinný při nedoobsazení) (příplatek: 5700 Kč)
TOPlist