Pohoří Pirin a Rila - autobusem - poznávací zájezdy Mayer & Crocus s.r.o.

Pohoří Pirin a Rila - autobusem

9 denní zájezd   Bulharsko Bulharsko    Zájezdy s lehkou pěší turistikou

   ubytování: hotel       doprava: autobusem       strava: polopenze   


Po právu nese Rila a Pirin označení „střecha Balkánu“. Dvě pohoří sousedící vedle sebe a přitom tak odlišné. „Muss Allaha“ - Aláhův trůn, tak zněl původní název nejvyšší hory Balkánu, zatímco sousední Vihren byl pro staré Slovany sídlem boha Peruna. Obě pohoří nabízí vše, po čem touží vášnivý i sváteční turista - nenáročné i středně těžké túry s možností relaxace u křišťálových jezer pod skalnatými štíty hor či výstupy na majestátné vrcholy s dechberoucími výhledy do širého okolí. Za dobré viditelnosti je vidět až na sídlo řeckých bohů - Olymp. Rila a Pirin není jenom o přírodě, ale i o poznávání kulturních tradic Bulharů. Ubytováni budete v příjemných ***hotelech s polopenzí, kde při některém z večerů můžete okusit tradiční balkánské speciality včetně místní lidové hudby a tance.


Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
351-01 30.6. - 8.7.2023 17 490 Kč Odjezd též z Pardubic, Hradce Králové a Brna. termín zrušen

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Po poledni odjezd z ČR, přes Slovensko a Maďarsko, noční průjezd Srbskem do Bulharska.
2. den: Příjezd do horského turistického městečka BOROVEC – tzv. bulharské „Chamonix“ v podhůří RILY , spojení s leteckou skupinou, ubytování. Dle časových možností, seznámení s podhorským okolím, večeře (3 noci na stejném místě).
3. den: Z BOROVCE lanovkou na JESTREBEC (2300 m n. m.), příjemnou cestou dojdeme k Musalským plesům se stejnojmennou chatou s výhledem na nejvyšší vrchol Bulharska. Po značené cestě začneme stoupat na nejvýše položené a zároveň nejhlubší jezero Rily – ALEKO a dále až na vrchol MUSALA (2925 m n. m.) s meteorologickou stanicí a krásnými panoramatickými výhledy. Zpět stejnou cestou. Lehčí varianta: túra k jezeru a zpět stejnou cestou, večeře.
4. den: Odjezd do západní oblasti RILY připomínající slovenské Roháče. Od horské chaty podél potoka pod rozeklané skalnaté zuby MALJOVICKÉ RILY. Nenáročný výstup kolem překrásných ELENSKÝCH PLES na vrchol MALJOVITSA (2730 m n. m.). Zpět k autobusu s možností okružní cesty podél Maljovických jezírek a jezera JONČEVO. Odjezd na ubytování, večeře.
5. den: Přesun z RILY do pohoří PIRIN se zastávkou u jedinečného RILSKÉHO MANASTIRU (UNESCO), návštěva klášterního komplexu. Nenáročná túra od kláštera ke kostelíkům SV. LUKA a SV. IVAN RILSKI s možností návštěvy poustevny sv. Ivana. Odpolední odjezd do horského střediska BANSKO, ubytování, večeře (3 noci na stejném místě).
6. den: Transfer do nitra PIRINU pod majestátný mramorový jehlan VIHREN (2914 m n. m.). Od stejnojmenné chaty se vydáme okružní cestou na nejvyšší vrchol tohoto pohoří. Staří Slované věřili, že na Vihrenu je sídlo boha bouří a blesků – Peruna. Sestup do sedla pod hřeben KONČETO a dále sestupovou cestou mezi Vihrenem a KUTELEM k chatě BANDERICA. Odjezd transferem do hotelu, večeře.
7. den: Busem na spodní stanici lanovky BEZBOG, výjezd lanovkou nahoru k BEZBOŽSKÉMU JEZERU, kolem RIBNI JEZER k nejvýše položenému jezeru v Pirinu - POPOVU JEZERU. Odsud pod vrchol DŽANO. Stejnou cestou zpět. Lehčí varianta - túra k jezeru a stejnou cestou zpět. Odjezd do hotelu, večeře.
8. den: Snídaně. návštěva klášteru Bojana (památka UNESCO) a odjezd do SOFIE . Místním MHD do centra, prohlídka města a podvečerní odjezd z Bulharska.
9. den: Příjezd do ČR večer.

Cena obsahuje:

  • dopravu autobusem
  • 6x nocleh
  • 6x snídani
  • 5x večeři
  • 1x bulharskou večeři s hudbou
  • vedoucí zájezdu

Fakultativně:

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 360 Kč)
  • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 4700 Kč)