Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 29.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Irsko Zájezd č. 353

Nejkrásnější místa Irska pěšky

Nejkrásnější místa Irska pěšky
další fotografie »

Během našeho putování navštívíme Severní Irsko a Irskou republiku. Projdeme se po severním pobřeží, uvidíme slavný Giant‘s Causeway - Obrův chodník, Cliffs of Moher, nádherné útesy na západě, jedinečnou krasovou oblast Burren. Půjdeme okolo stolové hory Ben Bulben, po pěšinách v národním parku Wicklow Mountains, vystoupáme na poutní horu Croagh Patrick. Naší snahou je maximum času strávit ve volné přírodě. Uvidíme řadu historických památek. Též si prohlédneme hlavní město Irské republiky Dublin. Cestou přes Británii navštívíme Londýn.


Program zájezdu

1. den (po): Odjezd z ČR v odpoledních hodinách, noční přesun do Francie.
2. den (út): Kolem poledne příjezd do CHERBOURGU (dle časových možností krátká prohlídka), večerním trajektem do Irska (18 hodin), nocleh v kajutách.
3. den (st): Přejezd podél pobřeží k severu, výšlap na vyhlídkovou horu GREAT SUGAR LOAF, křemencový kužel, který je výrazným symbolem dublinského regionu. Přejezd na nocleh.
4. den (čt): Cesta na sever. Vyhlídka z provazového mostu CARRICK-A-REDE, pěší túra po překrásném pobřeží severního Irska nás vede podél útesů s dramatickými sceneriemi dojdeme k světoznámému GIANT´S CAUSEWAY, Obrovu chodníku. Procházka po krásném pobřeží po Portballintrea Village. Trasa 8 km. Přejezd k DUNLUCE CASTLE. Ubytování.
5. den (pá): Odjezd do Irské republiky. Návštěva města LONDONDERRY, přejezd přes DONEGAL. Turistika v NP GLENVEAGH, odjezd do místa ubytování.
6. den (so): Po snídani prohlídka keltského kříže na hřbitově v DRUMCLIFF, v místě posledního odpočinku básníka W. B. Yeatse, pěší turistika v okolí dominantní stolové hory BEN BULBEN, vrchol 527 m n. m., prohlídka vodopádu, návštěva jednoho z nejvýznamnějších irských prehistorických pohřebišť v CARROWMORE (kamenné kruhy, dolmeny, hrobky), zajímavá místa v okolí Sligo, návrat do místa ubytování.
7. den (ne): Přejezd k Westportu. Výstup na svatou horu Irska CROAGH PATRICK (stoupáme od hladiny moře, vrchol 764 m n.m., trasa 5 km). Za dobrého počasí krásné výhledy na WESTPORT BAY. Alternativně procházka v parcích Wesport House. Přejezd přes přírodní park CONNEMARA NATIONAL PARK, zastávka v Kylemore Abbey. Ubytování.
8. den (po): Přejezd na pobřeží k nádherné vyhlídce z 205 m vysokých útesů CLIFFS OF MOHER. Túra po značené Burren Way jedinečnou krasovou oblastí BURREN z BALLYNALACKAN CASTLE do FANORE s krásnou písčitou pláží u Atlantiku (14 km s malým stoupáním). Přejezd do místa ubytování.
9. den (út): Odjezd na východ, zastávka v Tullamore, procházka kolem jezer v národním parku WICKLOW MOUNTAINS (varianty 16 a 6 km). Východištěm je GLENDALOUGH, jedno z nejdůležitějších raně křesťanských míst v Irsku. Je spojeno se jménem svatého Kevina. Procházka vede od návštěvnického centra k dolnímu a hornímu jezeru přes Giants´s Cut a hřbitůvek s kostelíky, válcovou věží a keltskými kříži. Túra vede po hřebeni nad horním jezerem. Ubytování.
10. den (st): Po snídaní odjezd do centra DUBLINU . Prohlídka hlavního města Irska. Možná návštěva muzea světoznámého pivovaru Guiness nebo Jameson Distilerry, pro zájemce prohlídka TRINITY COLLEGE, v které jsou uloženy staré manuskripty (Book of Kells). Procházka čtvrtí Temple Bar, individuální volno. Noční trajekt do Walesu. Cca čtyřhodinový noční odpočinek na lodi.
11. den (čt): Přejezd do LONDÝNA. Individuální program, večer odjezd trajektem nebo Eurotunelem na pevninu, noční přejezd přes Německo do ČR.
12. den (pá): Příjezd v odpoledních hodinách.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
353-01 5.8 - 16.8.2019 22 990,- Odjezd též z Pardubic, Hradce Králové a Plzně rezervovat »
volno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Cena zahrnuje

 • pojištění léčebných výloh a storna
 • doprava autobusem
 • trajekt z Francie do Irska
 • trajekt z Irska
 • trajekt (Eurotunel) z Anglie
 • 7x nocleh ve 2lůžkových pokojích v hotelu
 • 7x snídaně
 • 1x nocleh ve 4 lůžkové kajutě na trajektu
 • vedoucí zájezdu

Fakultativně

 • 6x večeře v hotelu (příplatek: 3600 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 5300 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist