Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Španělsko - okruh s pobytem v Andalusii

Španělsko - okruh s pobytem v Andalusii
další fotografie »

Andalusie - oblast na jihu Španělska, která vás přiláká svými architektonickými skvosty: Granada se slavnou Alhambrou, Sevilla s obrovskou katedrálou, Córdoba s nádhernou mešitou, jeskyně Nerja s prehistorickými malbami a mnohé další. Andalusie, to je kraj fiest, býčích zápasů, flamenca. Andalusie, kouzelný kraj s nádherným pobřežím, kam jezdí relaxovat smetánka z celého světa. Andalusie patří k nejkrásnějším a nejnavštěvovanějším krajům Španělska. Andalusii tvořili Maurové svými muslimskými stavbami i křesťané nádhernými katedrálami. Andalusii také zdobí stovky starobylých hradů, které připomínají právě složitou historii období středověku.


Program zájezdu

1. den (čt): Odjezd z Prahy v ranních hodinách.
2. den (pá): Prohlídka BARCELONY (UNESCO) - věhlasné metropole Katalánska s mnoha památkami (Sagrada Familia - kostel Antoni Gaudího, gotická katedrála, Kolumbův památník, slavná La Rambla aj.). Noční přejezd na Costa del Sol.
3. den (so): Pobyt u moře.
4. den (ne): Pobyt u moře.
5. den (po): Výlet na GIBRALTAR - britská kolonie, pevnost střežící průliv mezi Evropou a Afrikou, jediná volně žijící kolonie opic v Evropě. Malebná vesnice ve vnitrozemí ve skalní rozsedlině RONDA.
6. den (út): Pobyt u moře. Půldenní výlet do NERJI - letovisko a známé jeskyně Cuevas de Nerja s jeskynními malbami starými až 20 000 let.
7. den (st): GRANADA (UNESCO) - město zasazené do přírody na úpatí pohoří Sierra Nevada s pohádkově krásnými památkami z doby maurské nadvlády (palác Alhambra, letohrádek Generalife se zahradami, pevnost Alcazaba, čtvrť Albaicín se širokým výhledem).
8. den (čt): ANTEQUERA – bílé romantické město ležící v pohoří El Torcal s maurskou pevností, odkud jsou nádherné výhledy na centrum a široké okolí. Historické centrum je tvořeno převážně kostely z období renesance. Procházka v PŘÍRODNÍM PARKU TORCAL DE ANTEQUERA, kde vápencové skály tvoří rozsáhlé skalní městečko. Území je chráněnou krajinnou oblastí kvůli hojnému výskytu vzácných rostlin. Na závěr prohlídka města MALAGA – přímořské historické město s mohutnou katedrálou, maurskou pevností a rodným domem Pabla Picassa.
9. den (pá): Pobyt u moře.
10. den (so): SEVILLA (UNESCO) - město přezdívané pro svou krásu perlou Andalusie s třetí největší katedrálou v Evropě, s překrásným romantickým zámkem v maurském slohu a bílou židovskou čtvrtí. CORDOBA (UNESCO) - jedinečná maurská mešita přestavěná na křesťanskou katedrálu, krásné zahrady starého Alcazaru, bílá židovská čtvrť s úzkými uličkami. Nocleh.
11. den (ne): TOLEDO (UNESCO) - krásná katedrála, dům malíře El Greca, synagoga Santa Maria la Blanca a Del Tránsite, romantické uličky bývalé maurské a židovské čtvrti aj. Nocleh.
12. den (po): Prohlídka MADRIDU - hlavní město Španělska, Královský palác, park Retiro, Plaza Mayor, Puerta del Sol. Noční přejezd do Francie.
13. den (út): Průjezd Francií. Prohlídka LYONU (UNESCO). Nocleh.
14. den (st): Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Propozice k zájezdu

Tento zájezd již nenabízíme.

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

 

Ubytování

7x na pobřeží v apartmánech s možností vaření (dvoulůžkové pokoje), 2x ve vnitrozemí se snídaní; 1x nocleh ve Francii se snídaní

Cena zahrnuje

  • pojištění léčebných výloh a storna
  • dopravu autobusem s klimatizací
  • průvodce
  • 10x ubytování (7x na pobřeží v apartm. s možností vaření, 2x ve vnitrozemí se snídani, 1x nocleh ve Francii se snídani)

Fakultativně

  • vstupné do Alhambry s rezervací 700 Kč (nutno objednat při přihlášení, rezervaci španělská CK potvrdí až měsíc před zájezdem, nebude-li, částka bude klientovi obratem vrácena)
  • studio pro 2 osoby - 1500 Kč/os.
  • apartmán pro 3 osoby - 900 Kč/os.
systém Open Travel Network
TOPlist