Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Francie Zájezd č. 131

Francouzská riviéra

Francouzská riviéra
další fotografie »

Kouzlo Riviéry objevili jako první Angličané již v 18. století. Od 20. století se zde smetánka zabydlela celoročně. Zůstaly zde po ní elegantní vily. Svou oslnivostí světla a silou barev zlákal tento kraj mnoho malířů, mezi jinými např. H. Matisse a P. Picassa. Teplé sluneční paprsky zvýrazňují barvy a vůně. Papriky, česnek a olivy proměňují síť plnou středomořských ryb v živý epitaf provensálské kuchyně - bujabézu. Nechte se zlákat i Vy a vydejte se s námi za krásou Azurového pobřeží. Na tomto zájezdu se budou chvíle odpočinku u moře střídat s výlety na zajímavá místa Riviéry, z nichž většina skýtá také možnosti koupání.


Program zájezdu

1. den (pá): Odjezd z Prahy v poledních hodinách.
2. den (so): NICE - město s romantickou starou částí i palmovou Anglickou promenádou, vyhlídka Le Chateau na město a starý původně římský přístav, možnost koupání.
3. den (ne): Volný den u moře.
4. den (po): ST. TROPEZ - jedna z hlavních turistických atrakcí Riviéry. Jeho krásu objevily významné osobnosti: P. Signac, H. Matisse a S.G. Colettová. Po R. Vadimovi a B. Bardot následovala vlna turistů, kteří přijíždějí do tohoto malebného místa. PORT GRIMAUD - unikátní lagunové městečko, které je protknuto vodními toky. Malebná vesnička GRIMAUD s ruinami středověkého hradu.
5. den (út): Volný den u moře.
6. den (st): Středisko květinářství ANTIBES - městečko ležící při patě skalnatého poloostrova CAP D'ANTIBES, který je symbolem luxusního života na Riviéře již od 20. let. Možnost prohlídky Picassova muzea. CANNES - místo konání světoznámých filmových festivalů. Procházka po přímořské palmové promenádě Croisette, staré čtvrti Le Suqeut s krásným výhledem na přístav a Festivalový palác.
7. den (čt): Volný den u moře nebo fakultativně výlet: MARSEILLE - největší francouzský středomořský přístav s dlouhou historií již od dob římského osídlení. Překrásná vyhlídka na město a ostrovy od katedrály Notre Dame de la Garde. Možnost lodního výletu na CHATEAU D'IF a FRIOULLSKÉ OSTROVY (lodě se platí na místě).
8. den (pá): Volný den u moře.
9. den (so): ÉZE - skalní hnízdo alpského předhůří s překrásnými výhledy na celé pobřeží. MONACO - MONTE CARLO - krásou zářící malé knížectví. Možnost návštěvy Oceánografického muzea, katedrály knížecí rodiny nebo Knížecího paláce a v Monte Carlu slavného Casina.
10. den (ne): Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
131-01 3.9 - 12.9.2021 11 990,- Odjezd též z Pardubic, Hradce Králové a Brna. Odjezd též z Příbrami, Písku a Českých Budějovic. rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem
  • průvodce
  • 7x ubytování v mobilhomech s možností vaření (dvoulůžkové ložnice)

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 330 Kč)
  • fakultní výlet 7.den - Marseille (uskuteční se od 20 osob) (příplatek: 390 Kč)
  • 1/1 pokoj v mobilhomu (příplatek: 3500 Kč)
  • 7x večeře - francouzské tříchodové menu (příplatek: 2660 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist