Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Francie Zájezd č. 281

Památky a přírodní parky Provence

Památky a přírodní parky Provence
další fotografie »

Přírodní parky Luberon a Camargue. Slunce, jas a tradice, stopy van Gogha, Cézanna i Gauguina. Plameňáci, bílí koně a cedrové lesy, kouzlo přístavního města Marseille, papežského Avignonu a římského Arles, vůně tymiánu a levandule a hlavně příjemná turistika a kouzelné moře.


Program zájezdu

1. den (so): Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.
2. den (ne): Antické město ORANGE (UNESCO), vítězný oblouk, antické divadlo. Papežský AVIGNON (UNESCO), most St-Bénézet, katedrála, Papežský palác Palais des Papes, provensálské uličky, fakult. lodí po Rhôně, výhledy na Villeneuve-les-Avignon a na středověký most, jistě ochutnáte i specialitu čokoládové koule papaline d´Avignon i víno Côte du Rhône.
3. den (po): Přírodní park LUBÉRON s cedrovými lesy, cesta s vyhlídkami. Kamenné městečko BONNIEUX. Červené městečko ROUSSILLON, turistika barevnými bauxitovými skalami. FONTAINE-DE-VAUCLUSE (kde snil Petrarca o Lauře), největší vyvěračka v Evropě, továrna na ruční papír. Fakultativně ochutnávka vína ve vinařské oblasti Lacoste s možností nákupu. Pozdní návrat.
4. den (út): Kamenná vesnice BORRIES, pohoří ALPILLES s olivovými háji, ST-RÉMY-DE-PROVENCE (město Nostradama), římské GLANUM. Město uměleckých řemesel a nákupní ráj LES BAUX-de-PROVENCE s hradem nad Val d´Enfer (Pekelné údolí). Fakult. provensálská večeře v centru Avignonu .
5. den (st): Van Goghovo ARLES (UNESCO), aréna, římské a románské památky, klášter St-Trophime, van Goghova nemocnice, cryptoporticus, kavárna a most známé z obrazů van Gogha. Římský most PONT DU GARD (UNESCO) a lehká turistika v kaňonu řeky Gardon, koupání. Podvečerní pevnost TARASCON. Večerní Arles.
6. den (čt): Přírodní park CAMARGUE s bílými koňmi a plameňáky, ornitologický park, poutní město STESMARIES-DE-LA-MER s katedrálou, koupání v moři a ochutnávka místních vín.
7. den (pá): CASSIS - oblíbené výletní místo Marseillanů. CALANQUES - koupání, turistika po útesech nebo lodí podél pobřeží a fjordů. AIX-EN-PROVENCE, město Paula Cézanna, katedrála, klášter, Cours Mirabeau, individuálně Cézannův ateliér.
8. den (so): MARSEILLE - starý přístav, pevnosti, katedrála a chrám Notre-Dame-de-la-Garde, bazilika St. Victor, fakult. výlet lodí kolem ostrova hraběte Monte Christa IF a na FRIOULSKÉ OSTROVY s koupáním. Fakultativně večeře v rybí restauraci. Pozdě večer odjezd.
9. den (ne): Návrat do Prahy odpoledne.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
281-01 17.7 - 25.7.2021 12 990,- Odjezd též z Plzně. Odjezd též z Pardubic a Hradce Králové - uskuteční se od 6 osob. rezervovat »
volno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • 6x ubytování v hotelu
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • pobytovou taxu

Slevy

 • sleva pro 3. osobu na přistýlce (palanda) - pouze pro rodiny / společně přihlášené trojice - na dotaz v CK

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 320 Kč)
 • 6x snídaně (příplatek: 1200 Kč)
 • 1x večeře (Marseille) (příplatek: 680 Kč)
 • 1x večeře (Avignon) (příplatek: 650 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 4900 Kč)
 • záloha na loď na Frioulské ostrovy (příplatek: 300 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist