Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Horskými vláčky po Švýcarsku II

Horskými vláčky po Švýcarsku II
další fotografie »

Pro ty, kteří se rádi projedou vlakem a ještě k tomu v nádherné horské krajině švýcarských Alp, jsme připravili nový zájezd, který vás seznámí s historickou parní železnicí Furka Dampfbahn, nejstrmější otevřenou pozemní lanovkou v Evropě Gelmerbahn a také s nejstrmější zubačkou na světě na Pilatus. Budete se moci vyvézt otáčivou kabinou lanovky na Titlis i shlédnout jedinečné vodopády uvnitř skály u Lauterbrunnenu. Projdeme se pod proslulou severní stěnou Eigeru, která patří k nejtěžším horolezeckým stěnám v Alpách.


Program zájezdu

1. den (čt): odjezd z Prahy ve večerních hodinách. Přejezd do Švýcarska.
2. den (pá): Výjezd na PILATUS, nejvýznamnější horu této oblasti s fantastickými výhledy na celou oblast středního Švýcarska. Svezete se nejstrmější zubačkou na světě. Nahoře vycházka tzv. stezkou kozorohů a výstup k vyhlídkovým bodům. Cestou do Andermattu zastávka v soutěsce SCHÖLENEN a krátký okruh s prohlídkou Ďáblova mostu, zájemci mohou dojít až do Andermattu pěšky (celkem cca 1,8 km chůze).
3. den (so): Celodenní výlet do Bernských Alp , pod slavnou trojici hor Eiger – Mönch - Jungfrau . Ráno odjezd do „údolí vodopádů“- LAUTERBRUNNENTAL . Vycházka k TRÜMMELBAŠSKÝM VODOPÁDŮM - 10 ledovcovým kaskádovitým vodopádům v nitru hory. Poté vlakem z Lauterbrunnenu přes Kleine Scheidegg na stanici Eigergletscher a odtud po úpatí proslulé severní stěny Eigeru na stanici Alpiglen (cca 6 km a 3 hod. chůze). Jednodušší varianta je okruh v oblasti stanice Kleine Scheidegg s výhledy na horské velikány Bernských Alp.
4. den (ne): Nejstrmější otevřenou lanovkou v Evropě k jezeru GELMERSEE. Pěší okruh kolem Gelmersee (cca 2,5 hod. chůze). Přejezd přes GRIMSELPASS. Odpoledne starou parní železnicí FURKA DAMPFBAHN pod průsmykem Furka z Gletsche do Realpu a odtud návrat autobusem.
5. den (po): Výjezd rotující lanovkou na TITLIS (3 028 m.), kde se nachází 100 metrů dlouhý a nejvýše v Evropě položený visutý most. Jedinečné výhledy na Bernské i Urnijské Alpy. Sjezd na mezistanici a pohodový okruh (cca 3,5 km) kolem jezera TRÜBSEE. Podvečerní zastávka v LUZERNU , procházka centrem, Kapličkový most, katedrála sv. Legera, Lví památník. Přejezd do ČR.
6. den (út): Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
526-01 28.7 - 2.8.2022 7 590,- odjezd též z Plzně rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Stravování

česká strava připravovaná na místě českou kuchařkou

Cena zahrnuje

  • 3x polopenze (česká kuchyně)
  • 3x ubytování (2-3 lůžkové pokoje)
  • průvodce
  • dopravu autobusem

Cena nezahrnuje

  • jízdné na vláčky (celkem cca 300 CHF)

Fakultativně

  • 1/1 pokoj
  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 210 Kč)
  • Zpáteční jízdenka ke Gelmersee (nutná rezervace a platba předem) 800 Kč.
systém Open Travel Network
TOPlist