Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Nejkrásnější místa Skotska pěšky - letecky

Nejkrásnější místa Skotska pěšky - letecky
další fotografie »

Vybrali jsme pro Vás ty nejhezčí úseky na Skotské vysočině, pohoří Cuillin Mountains na ostrově Skye patří k nejkrásnějším v Británii. Túry jsou doplněny procházkami zahradami a parky u malebných zřícenin Fountains Abbey či hradu Blair Castle. Výstup na nejvyšší horu Británie Ben Nevis, prohlídka palírny pravé skotské whisky s ochutnávkou, výhled na jezero Loch Ness, či prohlídka hlavního města Edinburgh patří k nezbytným položkám zájezdů do Skotska. Cestu si pro rok 2020 můžete zkrátit a zpříjemnit letecky.


Program zájezdu

1. den (st): Let do Skotska, transfer na ubytování, spojení s autobusovou skupinou.
2. den (čt): Oblast Skotska. Pěší túra po první části dálkové trasy WEST HIGHLAND WAY z Drymen do Balmahy s výhledem na LOCH LOMOND a jeho ostrovy (12 km, převýšení 270 m). Odpoledne zastávka s prohlídkou jedinečné palírny skotské whisky GLENGOYNE.
3. den (pá): Přejezd podél LOCH LOMOND a rašelinišť RANNOCH MOOR. Pěší túra po druhé části dálkové trasy WEST HIGHLAND WAY od hotelu Kingshouse pustinami k Telfordovu mostu v BRIDGE OF ORCHY (délka 18 km, převýšení 250m). Přejezd přes nejkrásnější skotské údolí GLENCOE se zastávkou na vyhlídce. Odjezd do místa ubytování (4 noci na stejném místě).
4. den (so): Turistické centrum FORT WILLIAM. Za příznivého počasí výstup na nejvyšší horu Británie BEN NEVIS (1 343 m, délka trasy 19 km).
5. den (ne): Odjezd k východišti nejnovější Skotské dálkové trasy GREAT GLEN WAY. Odpočinková túra z FORT AUGUSTUS (soustava zdymadel, vyhlídka na jezero LOCH NESS) podél Kaledonského kanálu a jezera LOCH OICH do LAGGAN LOCKS (délka trasy 10 km, převýšení minimální), turistika v okolí Fort William, zpět na ubytování.
6. den (po): Odjezd na kouzelný ostrov SKYE , zastávky na zajímavých místech, túra v nejhezčím pohoří v Británii CUILLIN MOUNTAINS, (20 km, převýšení 450 m). Odjezd z ostrova, ubytování v pozdních večerních hodinách.
7. den (út): Odjezd do „hlavního města severu“INVERNESS. Prohlídka hradu BLAIR CASTLE, jehož vévoda drží jedinou soukromou armádu v Británii, procházka zahradou a parkem s lesními velikány. Krátká prohlídka nejmenšího katedrálního města DUNKELD.
8. den (st): EDINBURGH (UNESCO) – výstup k Artušovu křeslu s pohledem na celé město. Návštěva hradu Edinburgh Castle, Královské míle a pro zájemce královského paláce Holyroodhouse. Prohlídka může být zkrácena na základě aktuálního letového řádu. Po prohlídce odlet do Prahy.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
358-01 4.8 - 11.8.2021 34 990 termín zrušen

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • letenku Praha - Edinburg / Glasgow
  • transfery z/na letiště
  • pojištění léčebných výloh a storna do 15 000 Kč
  • doprava klimatizovaným autobusem ve Skotsku
  • 7x nocleh ve 2lůžkových pokojích se snídaní v hotelech
  • průvodce

Fakultativně

  • připojištění rozšířeného storna do 40 000 Kč (příplatek: 200 Kč)
  • 6x večeře /od 2. dne) (příplatek: 3940 Kč)
  • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 7000 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist