Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Kazachstán a Uzbekistán - moderní Astana, přírodní krásy Kazachstánu a nádherné památky Uzbekistánu

Kazachstán a Uzbekistán - moderní Astana, přírodní krásy Kazachstánu a nádherné památky Uzbekistánu
další fotografie »

Uzbekistán i Kazachstán jsou poklidné země s vyvinutou infrastrukturou, které jsou velmi přátelské k návštěvníkům. Tento zájezd propojuje prohlídku nádherných dechberoucích památek ležících na bývalé Hedvábné stezce v Uzbekistánu s návštěvou přírodních zajímavostí sousedního Kazachstánu i jeho metropolí. My se zastavíme na jedné z nejhezčích částí této stezky, kde díky ní vyrostla úchvatná města jako jsou Samarkand, Buchara, Šachrizabz, nyní zrekonstruovaná do své původní nádhery. Návštěvníka ohromí mohutné mešity i medresy s barevnými bohatě zdobenými průčelími a modrými kupolemi.

Možnost zkrácené varianty - jen Kazachstán - info v CK.


Program zájezdu

1. den (ne): Odlet z Prahy do Astany.
2. den (po): Přílet do Astany. Při časném příletu začátek prohlídky Astany.ASTANA – supermoderní živá zářící metropole, kde si v rámci okruhu po městě prohlédneme monument Kazakh Eli, Palác míru s výhledem na město a mešitu Harzat Sultan – největší mešitu ve střední Asii aj.
3. den (út): Prohlídka ASTANY – procházka po bulváru Millenium, Nazarbajevovo centrum z r. 2013, Koncertní síň z r. 2013, complex Khan-Shatyr na 140 000 m2. Vyhlídka z monumentu Baiterek – vyhlídka ptačím pohledem na hlavní město. Nočním lehátkovým vlakem do Almaty.
4. den (st): ALMATY – bývalé hlavní město Kazachstánu. Prohlídka města - Zenkova katedrála, Památník nezávislosti, Zelený bazar, Park Panfilova. Odpoledne výjezd lanovkou na horu KOK-TOBE (1 100 m n. m.), s pěknými výhledy na Almaty i okolní hory. Nocleh v Almaty.
5. den (čt): Výlet za poznáním okolních hor NP ILE ALATAU do horského lyžařského střediska MEDEO, lyžařského střediska ŠYMBULAK (2 260 m n. m.) a do soutěsky Velikaja Almatinskaja, nádherné výhledy na Almaty i na okolní zasněžené vrcholy vysoké přes 4 000 metrů, procházka u jezera BIG ALMATY LAKE s nádhernou okolní krajinou, v případě času zastávka v prvním sokolnickém centru v Kazachstánu Sunkar.
6. den (pá): Tento den se vydáme za poznáním hor v okolí jezera ISSYK, cestou si prohlédneme museum Issyk se slavnými vykopávkami pohřebních kurhanů včetně mohyly „zlatého muže“. Procházka u JEZERA ISSYK – jezero alpského rázu obklopené lesy i květinovými loukami v nadm. výšce 1 760 metrů. Dále přejedeme do TURGENSKÉ SOUTĚSKY v nádherné přírodě. Turgenskou soutěskou kdysi procházely karavany tzv. Královskou branou do Číny a Indie. Procházka k 30 metrů vysokému MEDVĚDÍMU VODOPÁDU.
7. den (so): Přejezd do NP CHARYN. Odpoledne prohlídka úchvatného CHARYNSKÉHO KAŇONU přezdívaného „Gran Canyon Asie“, který se táhne v délce 154 km podél stejnojmenné řeky v severní části pohoří ŤAN ŠAN a je 150-300 metrů hluboký. Oblast zvaná ÚDOLÍ HRADŮ má až neuvěřitelné skalní formace. Návrat do Almaty.
8. den (ne): Odlet do TAŠKENTU , metropole Uzbekistánu. Dle času příletu začátek prohlídky.
9. den (po): TAŠKENT – v uzbečtině Taškent znamená „kamenné město“. Je známé svými kontrasty moderního a starého. V průběhu prohlídky uvidíme zvenku nebo i zevnitř nejvýznamnější památky např. Khazrat-Imam komplex, medresu Barak-Khan, uvidíme Jami mešitu aj. Přejezd rychlovlakem do Samarkandu .
10. den (út): Celodenní prohlídka SAMARKANDU (UNESCO) – nejkrásnějšího města na Hedvábné stezce, které rovněž patřilo k nejvýznamnějším obchodním centrům. Slavné nádherné náměstí Registan s Ulugbegovou medresou a medresami Tilla-Kari a Sher Dor. Dále mauzoleum Gur-E-Amir, Ulugbegova observatoř, starobylý architektonický komplex Šach i Zinda – rozsáhlá nekropole se 44 hrobkami a 20 mauzolei z 11. – 15.st, mešita Bibi-Chanum.
11. den (st): Odjezd do slavného města ŠACHRISABZ (UNESCO) – rodiště významného dobyvatele Tamerlána (Timur Lenk), park se zbytky paláce Ak-Sarai, ohromná socha Timura Lenka, nádherná mešita Kok Gumbaz a další zajímavosti. Přejezd do Buchary .
12. den (čt): BUCHARA (UNESCO) – starobylé město s půvabným historickým centrem a mnoha architektonickými památkami. Komplex Lyabi-Hauz, Ulugbegova medresa, kryté bazary, mešita Magoki-Attar, minaret a mešita Kalon, medresa Mir-i-Arab, pevnost Ark, mešita Bolo-Hauz, mauzoleum Ismail Samani, palác Nadir Devon Begi.
13. den (pá): Dokončení prohlídky BUCHARY , přejezd do Taškentu
14. den (so): Odlet zpět do Prahy.

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
627-01 2.10 - 15.10.2022 61 990,- rezervovat »
volno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Cena zahrnuje

 • letenku Praha – Taškent – Praha
 • vnitřní let Urgenč – Taškent
 • přejezd rychlovlakem do Samarkandu
 • dopravu pronajatým mikrobusem
 • průvodce
 • 11x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 11x polopenze

Cena nezahrnuje

 • víza, spropitné

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 80 000 Kč (příplatek: 1400 Kč)
 • 1/1 pokoj (zde povinný při nedoobsazení) (příplatek: 5500 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist