Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Nepál Zájezd č. 613

Indie - zlatý trojúhelník a krásy Nepálu

Indie - zlatý trojúhelník a krásy Nepálu
další fotografie »

Kombinovaný zájezd za poznáním nejznámějších míst v Indii v kombinaci s horským Nepálem. Zájezd do země ležící pod nejvyššími velikány Himalájí, země s úžasnou přírodou i duchovní atmosférou díky množství nádherných chrámů a klášterů. To vše pro nás vytváří pestrý barevný obraz spojení přírody a života v této zemi. Na tomto zájezdu navštívíme nejen nádherná historická místa např. Patan a Baktapur , ale také přírodní krásy a vyhlídky na hřeben Himalájí např. Nagargot, Bandipur nebo Sarangot.

Pořadí návštěvy jednotlivých míst může být pozměněno.


Program zájezdu

1. den (pá): Odlet z Prahy.
2. den (so): V případě včasného příletu část prohlídky DILLÍ. Největší mešita v Indii Jama Masjid. Dále procházka kolem Indian Gate (Brána Indie), průjezd kolem vládních budov v Novém Dillí. Odpoledne prohlídka Humayunovy hrobky (UNESCO).
3. den (ne): Dopoledne prohlídka pamětihodností metropole DILLÍ, např. historického areálu v MEHRAULI (UNESCO) - Quatab Minar (nejvyšší cihlový minaret na světě) aj. Odpoledne přejezd do Jaipuru.
4. den (po): Celodenní prohlídka JAIPURU, nazývaného také jako Růžové město. Během prohlídky navštívíte nádhernou pevnost AMBER FORT (vyjížďka na pevnost v džípech či slonech), která Vás uchvátí svými zdobenými interiéry, dále navštívíme městský palác, exotický Havá Mahal neboli „palác větrů“ aj.
5. den (út): Přejezd z Jaipuru do Agry. Po cestě zastávka v opuštěném „městě duchů“ FATÉHPUR SÍKRÍ. Město, které zůstalo dokonale zachováno, je mistrovským dílem z pískovce, jehož odstíny postupem dne hrají jemnými růžovými odstíny.
6. den (st): Celodenní prohlídka nezapomenutelného města AGRA. Prohlídka Velké červené pevnosti v Agřea slavného mauzolea TAJ MAHAL. Tento nádherný palác byl postaven císařem Shah Jahan na památku jeho ženy Mumtaz Mahal. Dále návštěva pěkných hrobek Sikandra a ev. Itimádudaula. Nocleh v Agře.
7. den (čt): Přejezd z Agry do Dillí. V pozdním odpoledni pokračování prohlídky DILLÍ.
8. den (pá): Přelet do Kathmandu .
9. den (so): KATHMANDU – živá obchodní čtvrť Thamal, hlavní historické náměstí Durbar s Královským palácem, tajemný chrám Pashupatinath s gháty – místo přirovnávané k indickému Varánásí (řeka Bagmati se vlévá do posvátné Gangy), Boudhanath stúpa, chrám Svájambhů přezdívaný též „Opičí chrám“ s pěknými výhledy na Kathmandu .
10. den (ne): KATHMANDU – dříve samostatné královské město PATAN, které si stále zachovává rázovitou atmosféru a proti centrálnímu Kathmandu působí klidněji - historií dýchající působivé náměstí Durbar s krásnými chrámy, uličky s řemeslnými dílnami, podmanivý Zlatý chrám aj.
11. den (po): Přejezd do světoznámé POKHARY – města ležícího u jezera PHEWA. Odpolední procházka, možnost projížďky po jezeře.
12. den (út): POKHARA – ranní výjezd a krátký výstup na vyhlídku SARANGKOT odkud se za příznivého počasí otevírá výhled na Himalájské velikány včetně osmitisícovky Annapurna . World Peace Pagoda, vodopády Davis Falls, jeskyně Gupteshwor.
13. den (st): Odjezd z Pokhary. Po cestě prohlídka malebného městečka BANDIPUR, které leží na úchvatném horském hřebeni. Panoramatické výhledy na Himaláje na skupinu kolem osmitisícovky Manáslu. Dojezd do Káthmandu.
14. den (čt): NAGARKOT – ranní vyhlídka na hlavní velikány Himalájí. Procházka po hřebeni s výhledy na údolí a okolní krajinu. Při troše štěstí lze vidět i Mt.Everest. Sjezd do „perly Nepálu“ historického města BHAKTAPUR, kde domy a chrámy z tmavého vyřezávaného dřeva a růžových cihel jsou zdobené množstvím působivých kamenných soch.
15. den (pá): Odlet z Kathmandu do Prahy

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
613-01 6.10 - 20.10.2023 57 990,- rezervovat »
volno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha – Dillí – Kathmandu – Praha včetně letištních tax
 • 13x nocleh v hotelích***
 • 13x polopenzi
 • vstupy dle programu v Indii
 • výjezd k pevnosti Amber na slonech nebo džípy
 • průvodce
 • místní průvodce v Indii
 • dopravu dle programu minibusem

Cena nezahrnuje

 • víza do Indie a Nepálu, spropitné

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna do 80 000 Kč (příplatek: 1450 Kč)
 • 1/1 pokoj (zde povinný při nedoobsazení) (příplatek: 9000 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist