Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Nepál Zájezd č. 612

Krásy Nepálu

Krásy Nepálu
další fotografie »

Zájezd do země ležící pod nejvyššími velikány Himalájí, země s úžasnou přírodou i duchovní atmosférou díky množství nádherných chrámů a klášterů. To vše pro nás vytváří pestrý barevný obraz spojení přírody a života v této zemi. Na tomto zájezdu navštívíme nejen nádherná historická místa např. Patan a Baktapur , ale také přírodní krásy a vyhlídky na hřeben Himalájí např. Nagargot, Bandipur nebo Sarangot.

Pořadí návštěvy jednotlivých míst může být pozměněno.


Program zájezdu

1. den (čt): Odlet z Prahy.
2. den (pá): Přílet do Kathmandu .
3. den (so): KATHMANDU – živá obchodní čtvrť Thamal, hlavní historické náměstí Durbar s Královským palácem, tajemný chrám Pashupatinath s gháty – místo přirovnávané k indickému Varánásí (řeka Bagmati se vlévá do posvátné Gangy), Boudhanath stúpa, chrám Svájambhů přezdívaný též „Opičí chrám“ s pěknými výhledy na Kathmandu .
4. den (ne): KATHMANDU – dříve samostatné královské město PATAN, které si stále zachovává rázovitou atmosféru a proti centrálnímu Kathmandu působí klidněji - historií dýchající působivé náměstí Durbar s krásnými chrámy, uličky s řemeslnými dílnami, podmanivý Zlatý chrám aj.
5. den (po): Přejezd do světoznámé POKHARY – města ležícího u jezera PHEWA. Odpolední procházka, možnost projížďky po jezeře.
6. den (út): POKHARA – ranní výjezd a krátký výstup na vyhlídku SARANGKOT odkud se za příznivého počasí otevírá výhled na Himalájské velikány včetně osmitisícovky Annapurna . World Peace Pagoda, vodopády Davis Falls, jeskyně Gupteshwor.
7. den (st): Odjezd z Pokhary. Po cestě prohlídka malebného městečka BANDIPUR, které leží na úchvatném horském hřebeni. Panoramatické výhledy na Himaláje na skupinu kolem osmitisícovky Manáslu. Dojezd do Káthmandu.
8. den (čt): NAGARKOT – ranní vyhlídka na hlavní velikány Himalájí. Procházka po hřebeni s výhledy na údolí a okolní krajinu. Při troše štěstí lze vidět i Mt.Everest. Sjezd do „perly Nepálu“ historického města BHAKTAPUR, kde domy a chrámy z tmavého vyřezávaného dřeva a růžových cihel jsou zdobené množstvím působivých kamenných soch.
9. den (pá): Odlet z Kathmandu do Prahy nebo pokračování do Indie.

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
612-01 12.10 - 20.10.2023 41 990,- rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • leteckou dopravu Praha – Kathmandu – Praha včetně letištních tax
  • 7x nocleh v hotelích***
  • 7x polopenzi
  • průvodce
  • dopravu dle programu minibusem

Cena nezahrnuje

  • vízum, spropitné

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna do 40 000 Kč (příplatek: 650 Kč)
  • 1/1 pokoj (zde povinný při nedoobsazení) (příplatek: 4200 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist