Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 29.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Řecko Zájezd č. 248

Řecko - velký okruh nejen za antickými památkami - letecky

Řecko - velký okruh nejen za antickými památkami - letecky
další fotografie »

Podrobný poznávací zájezd do Řecka seznamuje účastníky s mnoha nejen antickými památkami této středomořské země. Rozhodně zaujme hlavní město Athény se slavnou Akropolí a mnoho starověkých památek na Peloponésu. Romantiky nadchnou také skalní "zavěšené" kláštery Meteora nebo nádherně umístěná starověká věštírna v Delfách.


Program zájezdu

1. den (po): Odlet z Prahy do Soluně . Přejezd do oblasti Kalambaky na nocleh.
2. den (út): Kláštery METEORA (UNESCO), tyčící se na vrcholcích bizarních skalních útvarů. Návštěva několika klášterů. Přejezd do oblasti Athén .
3. den (st): ATHÉNY (UNESCO) - metropole Řecka, která si z dob své největší slávy zachovala množství památek. Akropole s kolosálním Parthenónem, divadlo Héroda Attica, chrám Athény Niké, Dionýsovo divadlo, Propylaje aj.
4. den (čt): Volný den. Fakultativní výlet na ostrovy: ostrov HYDRA, který si zachovává původní atmosféru a je rájem pěších turistů. Ostrov pistácií AIGINA. POROS s krásnými plážemi i archeologickými nalezišti.
5. den (pá): Prohlídka poloostrova PELOPONÉS “kolébky civilizace”. Archeologický areál starověkého KORINTU se zbytky chrámů (Apollónův chrám, Lechaionská cesta, Octavin chrám, Odeion). EPIDAUROS (UNESCO) - posvátný okrsek boha lékařství Asklépia s největším divadlem v Řecku. MYKÉNY - opevněný palácový komplex s proslulou Lví branou, Královský palác aj. NAVPLIO - elegantní malebné městečko pod pevností s nádhernou polohou, mramorem dlážděné chodníky, přístav.
6. den (so): OLYMPIE (UNESCO) - posvátný okrsek náboženství a sportu. Zbytky Diova chrámu, kde byl jeden ze sedmi divů světa – socha boha Dia, Archeologické muzeum - jedno z nejbohatších a nejhezčích v celém Řecku.
7. den (ne): Starověké DELFY (UNESCO) - posvátný Apollónův okrsek: Svatá cesta, Apollónův chrám, Tholos - Athénin chrám. Dojezd do Soluně .
8. den (po): Odlet do Prahy. V případě odpoledního letu návštěva SOLUNĚ (UNESCO) - druhé největší město Řecka - pobřežní promenáda, Galeriův oblouk, Rotunda, byzantské kostely aj.

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
248-01 3.6 - 10.6.2019 23 990,- rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu Praha - Soluň - Praha
  • dopravu autobusem dle programu
  • 7x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 7x polopenzi
  • průvodce

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 15 000 Kč (příplatek: 280 Kč)
  • Připojištění vyššího storna do 40 000 Kč (příplatek: 200 Kč)
  • 1/1 pokoj povinný (na vyžádání v CK) (příplatek: 3640 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist