Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 29.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Island Zájezd č. 207

Island – velký okruh zemí ohně a ledu – letecky

Island – velký okruh zemí ohně a ledu – letecky
další fotografie »

– velmi podrobný okruh

Změna program v případě špatného počasí, nesjízdnosti silnic, či změny letových řádů vyhrazena!!!


Program zájezdu

1. den (po): Odlet do Reykjavíku - letiště Keflavík. Ubytování v pozdních nočních hodinách.
2. den (út): Cesta po okružní silnici na sever se zastávkou u sopečného kráteru GRÁBRÓK . Dále po silnici východním směrem se dostanete ke krásnému vodopádu HRAUNFOSSAR, který je ukázkou, co všechno dokáže lávová činnost. Nedaleko od něj naleznete vodopád BARNAFOSS , který také stojí za vidění. Zastávka u kostelíku ve Vidimýri a skanzenu GLAUMBAER. Nocleh v oblasti Akureyri.
3. den (st): Návštěva města AKUREYRI . Toto město má pouhých 15 000 obyvatel, ale přesto je to druhé největší islandské město a především metropole severního Islandu. Vodopád GODAFOSS – vodopád bohů, u nějž údajně skončilo pohanství. Jezero MÝVATN – Komáří jezero, jedna z nejzajímavějších oblastí ostrova. Přírodní útvary vzniklé sopečnou činností, které zde naleznete, jsou rozmanité a velmi unikátní. Vystoupáme na okraj symetrického kráteru sopky HVERFJALL , pokusíme se nezabloudit v lávovém bludišti „Černých hradů“ DIMMUBORGIR a projdeme se mezi pseudokrátery SKÚTUSTADIR. Vrcholem dnešního dne bude vycházka do jednoznačně nejzajímavější oblasti Islandu, a to k sopce KRAFLA s kráterem VÍTI (Peklo).Nocleh.
4. den (čt): Naprosto nezapomenutelným zážitkem je do daleka hřmící vodopád DETTIFOSS , nej¬mohutnější v Evropě, který spadá do obrovského kaňonu řeky. Průjezd dramatickou krajinu fjordů až k ledovci Vatnajökull. Podél malebného pobřeží s labutí lagunou LÓN , ryolitovými horami u farmy Stafafell do střediska této oblasti – města HÖFN . Nocleh.
5. den (pá): Ledovcová laguna JÖKURSÁLÓN s úchvatnou modrou hladinou, ptactvem, modrými, zelenými a bílými ledovcovými krami plujícími na hladině. Národní park SKAFTAFELL , který se rozkládá na svazích pod ledovcem VATNAJÖKULL - největší ledovec Evropy. Ramena ledovců (ledovce Skaftafelsjökull na východě, Morsárjökull na západě) po stranách parku sahají až k okružní silnici číslo 1. Nocleh.
6. den (so): Navštívíte gigantický vodopád GULLFOSS , horké prameny s aktivním gejzírem STROKKUR a Národní park THINGVELIR (místo vyhlášení nejstaršího parlamentu světa, UNESCO). V podvečer si prohlédneme hlavní město REYKJAVÍK , moderní i historické centrum, přístav. Poté přejezd do Keflavíku. V pusté sopečné oblasti zde tryskají na povrch solfatárové proudy, na kterých je postavena velká elektrárna. Hned vedle stojí MODRÁ LAGUNA – moderně vybavené termální koupaliště uprostřed lávového pole se světle modrou vodou. V noci odlet do Prahy.
7. den (ne): Po půlnoci odlet do Prahy. Přílet v ranních hodinách.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
207-02 24.6 - 30.6.2019 39 990 náhradník »
vyprodáno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • letenku Praha - Keflavík - Praha včetně všech tax a poplatků
  • dopravu minivanem dle programu
  • 5x nocleh - dvoulůžkové pokoje
  • 4x snídaně
  • průvodce

Cena nezahrnuje

  • vstupné do termálního koupaliště MODRÁ LAGUNA - rezervace nutná předem v CK, platba až na místě (cca 88 €)

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 40 000 Kč (příplatek: 450 Kč)
  • 1/1 pokoj povinný při nedoobsazení, na vyžádání v CK (příplatek: 5590 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist