Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 29.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Francie Zájezd č. 702

Velikonoční pohlednice z Provence a Marseille

Velikonoční pohlednice z Provence a Marseille
další fotografie »

Provence je kraj, kde přichází jaro dřív a celé ve žlutém s janovci a mimózami. Na Velikonoce už Provence září barvami a ještě nepřekypuje turisty. Čekají vás památky UNESCO, antika v Orange, papežské město Avignon, starověké i van Goghovo Arles, jaro v pobřežním přírodním parku Camargue i námořnická Marseille a zažijete slavnost Arlesanů. Vyjeďte na jarní zájezd za poznáním, využijte na Velikonoce volného dne svátků a pojeďte se ohřát do kvetoucí Provence - místa pro fotografy a malíře jako stvořeného!


Program zájezdu

1. den: Odjezd v 15 hodin z Prahy, transfer přes Plzeň do SRN a do Francie.
2. den: Příjezd do Provence plné jarních květů, ORANGE, bývalé starověké město, zachovalý římský vítězný oblouk a divadlo, AVIGNON , svědek papežské slávy středověku, most St-Benézet, Rocher des Doms, Papežský palác, kouzlo bělostných provensálských uliček, výhledy na Villeneuve-les-Avignon a na středověký most, možnost projížďky lodí s výhledy na město, ubytování.
3. den: ARLES, původně řecká kolonie, městečko proslavené pobytem Vincenta van Gogha, antická aréna, skvost románské architektury klášter St-Trophime, van Goghova nemocnice, žlutá kavárna, variantně samostatná návštěva antické nekropole Les Alyscamps, Feria des Paques, velikonoční slavnost s býky, Arlézané v barevných krojích, slavnostní provensálské trhy, býci v ulicích, koncerty na náměstích, variantně pobřežní rezervace Camargue se salinami, plameňáky a stády bílých koní, ornitologická rezervace, dále přímořské poutní město Stes-MARIES-de-la-MER s bazilikou (hrob „černé“ svaté Sáry), ochutnávka místního vína, nyní velikonoční výzdoba se spoustou jarních květů, dle programu slavností návrat na večerní slavnost v ARLES s možností pohoštění na trzích, pozdní návrat na hotel.
4. den: Největší přístavní město - MARSEILLE , starý přístav, kostel svatého Viktora a chrám Notre-Dame-de-la-Garde, fakult. lodní výlet (s plavbou kolem ostrova hraběte Monte Crista If) na Frioulské ostrovy s krásnou přírodou: útesy calanques s rozmanitou vzácnou květenou (ráj pro fotografy), lehká turistika nebo procházka k pevnosti s nádhernými výhledy, individ. v Marseille návštěva nově otevřeného moderního muzea MuCem – Muzeum civilizací Evropy a Středomoří, atmosféra přístavu, fakultativně večeře v rybí restauraci.
5. den: příjezd do Prahy odpoledne

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem
  • 2x hotel (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • průvodce

Fakultativně

  • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: 1500 Kč)
  • 2x snídaně (příplatek: 350 Kč)
  • 1x večeře (příplatek: 650 Kč)
  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist