Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 29.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Francie Zájezd č. 455

Schwarzwald a Alsasko

Schwarzwald a Alsasko
další fotografie »

Oblast pohoří Schwarzwald na jihozápadě Německa je nejmladším národním parkem v zemi. Jedinečná krajina je tvořena nedotčenými hlubokými lesy, úchvatnými výhledy do dálky a tajemnými zákoutími. Oproti tomu Alsasko je historicky kulturní krajinou s množstvím památek a dlouhou tradicí pěstování vína.


Program zájezdu

1. den (čt): Odjezd z Prahy v ranních hod. - NP SCHWARZWALD. LAHR, historické město mezi vinicemi se siluetou vrcholků Černého lesa, festival chryzantém, květiny v podobě pestrobarevných obrazců.
2. den (pá): Město THANN s kostelem sv. Thiébauta (nádherná figurální výzdoba), zastávka s výhledy, Vierl Armand - bojiště 1. světové války, možnost oběda a ochutnání borůvkových koláčů. Vyhlídková jízda po tzv. ROUTE DE CRÊTES, pohodlně zdoláte hned dva nejvyšší vrcholy pohoří Vogézy - GRAND BALLON (1.424 m) a HOHNECK (1.363 m). LAPOUTROIE, muzeum likérů s ochutnávkou, exkurze do sýrárny.
3. den (so): Pohledy na významný hrad Alsaska HAUT-KOENIGSBOURG vysoko nad krajem. COLMAR , metropole oblasti se zachovalým starobylým centrem, čtvrť Petite Venice, hrázděné domy, loďkou po kanálech. Nejkrásnější vinařské městečko RIQUEWIHR ležící na Route de Vin (cestě vína), EGUISHEIM, městečko s hrázděnými domy, tradiční slavnosti hub - množství hub ve všech podobách a omáčkách, velká výstava hub, trh s místními produkty, hudební vystoupení, ochutnávka vína a bábovky kougelhopf přímo u vinaře.
4. den (ne): UNGERSHEIM, největší skanzen lidových staveb Alsaska , ŠTRASBURK - historické centrum a katedrála Notre Dame jsou zapsané na seznamu UNESCO. Fakultativně večeře na rozloučenou, odjezd pozdě večer.
5. den (po): Návrat do Prahy ráno.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
455-01 24.10 - 28.10.2019 6 990,- Odjezd též z Plzně rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 3x ubytování v hotelu
  • 3x snídani
  • průvodce
  • Raději upozorňujeme, že může dojít ke změně programu s ohledem na slavnosti.

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč)
  • 1x večeře (příplatek: 600 Kč)
  • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení (příplatek: 2500 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist