Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 28.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Francie Zájezd č. 454

Schwarzwald a Alsasko

Oblast pohoří Schwarzwald na jihozápadě SRN je nejmladším národním parkem v Německu. Jedinečná krajina je tvořena nedotčenými hlubokými lesy, úchvatnými výhledy do dálky a tajemnými zákoutími. Oproti tomu Alsasko je historicky kulturní krajinou s množstvím památek a dlouhou tradicí pěstování vína.


Program zájezdu

1. den (čt): Odjezd z Prahy v ranních hod., NP SCHWARZWALD - LAHR, historické město mezi vinicemi se siluetou vrcholků Černého lesa, festival chryzantém, květiny v podobě pestrobarevných obrazců.
2. den (pá): Město THANN s kostelem sv. Thiébauta (nádherná figurální výzdoba), zastávka s výhledy, Vierl Armand - bojiště 1. světové války, možnost oběda a ochutnání borůvkových koláčů, vyhlídková jízda po tzv. ROUTE DE CRÊTES, pohodlně zdoláte hned dva nejvyšší vrcholy pohoří Vogézy - GRAND BALLON (1.424 m) a HOHNECK (1.363 m), LAPOUTROIE, muzeum likérů s ochutnávkou, exkurze do sýrárny.
3. den (so): Pohledy na významný hrad Alsaska HAUT-KOENIGSBOURG vysoko nad krajem, COLMAR, metropole oblasti se zachovalým starobylým centrem, čtvrť Petite Venice, hrázděné domy, loďkou po kanálech, nejkrásnější vinařské městečko RIQUEWIHR ležící na Route de Vin (cestě vína), EGUISHEIM, městečko s hrázděnými domy, tradiční slavnosti hub - množství hub ve všech podobách a omáčkách, velká výstava hub, trh s místními produkty, hudební vystoupení, ochutnávka vína a bábovky kougelhopf přímo u vinaře.
4. den (ne): UNGERSHEIM, největší skanzen lidových staveb Alsaska, ŠTRASBURK - historické centrum a katedrála Notre Dame jsou zapsané na seznamu UNESCO, fakult. večeře na rozloučenou, odjezd pozdě večer.
5. den (po): Návrat do Prahy ráno.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
454-01 25.10 - 29.10.2018 6 590,- Odjezd též z Plzně. rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 3x ubytování v hotelu
  • 3x snídani
  • průvodce
  • Raději upozorňujeme, že může dojít ke změně programu s ohledem na slavnosti.

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč)
  • 1x večeře (příplatek: 600 Kč)
  • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení (příplatek: 2500 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist