Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 28.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Gran Canaria - Ostrov věčnosti

Gran Canaria - Ostrov věčnosti
další fotografie »

Vydejte se s námi na třetí největší ostrov z Kanárských ostrovů, do svěžích borovicových lesů, nad kterými ční už jen prastaré sopečné hory. Gran Canaria patří spolu s Tenerife k největším lákadlům a je přezdívána jako „malý kontinent“. Divoké dvoutisícovky v dokonalém souladu s jedinečnou flórou, které se táhnou od silnice po trase vedoucí až do malebného městečka Fataga. Písečné pláže kam jen oko dohlédne, horské masívy i „saharské písečné duny”. Zažijte s námi výjimečnou dovolenou, která je kombinací odpočinku a opalování s poznáváním přírody a zajímavých míst!


Program zájezdu

1. den (st): Odlet z Prahy na Gran Canaria , ubytování.
2. den (čt): LAS PALMAS - prohlídka historické části včetně Kolumbova muzea, procházka historickou nákupní čtvrtí a přejezd do centra LPA s parkem Doramas. Historický hotel Santa Catalina a kouzelným areálem kanárských budov Pueblo Canario. Poté přejedeme do přístavu SANTA CATALINA, procházka po promenádě u městské pláže Las Canteras nebo návštěva nejmodernějších akvárií na světě Poema del Mar.
3. den (pá): Celodenní výlet středem ostrova, navštívíme rokli FATAGA, projedeme kanárským Gran Caňonem a zastavíme na vyhlídce, kde spatříme dunovou pláž a palmové oázy. ROQUE NUBLO, krátká procházka ke skále, která je symbolem ostrova. Pokračujeme do centra ostrova CRUZ DE TEJEDA, srdce královských cest s nádhernými výhledy. Jedno z nejkrásnějších měst ostrova TEROR, kultovní místo s bazilikou a balkónovými domy. Dle časových možností zajdeme do botanické zahrady JARDÍN CANARIO, umístěné v kopci, s ukázkou veškeré kanárské vegetace podle nadmořské výšky.
4. den (so): Polodenní výlet - odjezd do kouzelného přístavu PUERTO MOGAN, procházka a možnost plavby s místní ponorkou. Odjezd lodním taxi podél pobřeží do turistického letoviska PUERTO RICO. Přesuneme se na jih ostrova k majáku v MASPALOMAS , procházka po promenádě a individuální volno. Návrat do hotelu možný autobusem nebo pěší procházkou po dunách (cca 6,5 km podél pobřeží).
5. den (ne): Pobyt u moře, možnost koupání na plážích PLAYA EL VERIL, zlatohnědá pláž, která je lemována kolonádou nebo sousední pláži PLAYA DEL INGLÉS, která se pozvolně mění v pláž Maspalomas, 6 km zlatých písečných dun.
6. den (po): Okružní jízda ostrovem. BARRANCO DE GUAYADEQUE, jedna z největších strží na celém souostroví, je známa pro své archeologické pozůstatky a hodnotné druhy rostlin a živočichů. Navštívíme jeskynní obydlí v rokli a pokračujeme k vyhlídce a k největšímu kráteru ostrova CALDERA DE BANDAMA, který vznikl již před 5 mld let. Dojedeme až do ARUCASU,Arukaská katedrála, která mnohonásobně převyšuje všechny okolní stavby a zde zavítáme do nejslavnější palírny rumu Arehucas. Pokračujeme do města pramenité vody FIRGAS, která kaskádovitě protéká městem. CENOBIO DE VALERÓN, jedinečné sýpky původních obytvatel Guanchů, které využívali pro skladování obilí, jež bylo základem jejich stravy. Nejkrásnější rybářskou vesničku AGAETE, přezdívanou tzv. “vesnicí umělců”.
7. den (út): Pobyt u moře, nebo fakultativní výlet lodí na ostrov TENERIFE , výjezd k národnímu parku s nejvyšším vrcholem Španělska Pico del Teide (3718 m n.m.), PUERTO DE LA CRUZ ,procházka příjemným historickým centrem, návštěva botanické zahrady nebo zahrady orchidejí.
8. den (st): Individuální volno, transfer na letiště a odlet.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
287-01 19.9 - 26.9.2018 23 990 náhradník »
vyprodáno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Cena zahrnuje

 • let. přeprava Praha - Gran Canaria - Praha
 • letištní taxy a poplatky
 • transfer z / na hotel
 • doprava klim. autobusem na program 2., 3. a 6. den
 • 7x ubytování v hotelu*** Ifa Continental (2lůžk. pokoje s přísl.)
 • 7x polopenze (švédské stoly)
 • průvodce

Fakultativně

 • 1/1 pokoj povinný při nedoobsazení (příplatek: 3600 Kč)
 • výlet na ostrov Tenerife
 • pojištění léč. výloh a storna (příplatek: 280 Kč)
 • připojištění vyššího storna do 40 000 Kč (příplatek: 200 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist