Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Gran Canaria - Ostrov věčnosti

Gran Canaria - Ostrov věčnosti
další fotografie »

Vydejte se s námi na třetí největší ostrov z Kanárských ostrovů, do svěžích borovicových lesů, nad kterými ční už jen prastaré sopečné hory. Gran Canaria patří spolu s Tenerife k největším lákadlům a je přezdívána jako „malý kontinent“. Divoké dvoutisícovky v dokonalém souladu s jedinečnou flórou, které se táhnou od silnice po trase vedoucí až do malebného městečka Fataga. Písečné pláže kam jen oko dohlédne, horské masívy i „saharské písečné duny”. Zažijte s námi výjimečnou dovolenou, která je kombinací odpočinku a opalování s poznáváním přírody a zajímavých míst!


Program zájezdu

1. den (so): Odlet z Prahy na Gran Canaria , přílet v odpoledních hodinách, transfer na ubytování.
2. den (ne): Informační schůzka s průvodcem, pobyt u moře, individuální volno, možnost koupání.
3. den (po): Pobyt u moře, individuální volno nebo fakultativní výlet lodí na ostrov TENERIFE , výjezd po hřebenové cestě s vyhlídkami k národnímu parku s nejvyšším vrcholem Španělska Pico del Teide (3718 m) a návštěva místního muzea, sjezd na severní část ostrova do nejúrodnějšího údolí Valle de Orotava. Oběd v místní restauraci zahrnut v ceně. PUERTO DE LA CRUZ nebo LA OROTAVA, procházka příjemným historickým centrem jednoho z měst, dle časových možností. Návrat na ubytování.
4. den (út): Celodenní výlet středem ostrova, navštívíme rokli FATAGA, projedeme kanárským Gran Caňonem a zastavíme na vyhlídce, kde spatříme dunovou pláž a palmové oázy. ROQUE NUBLO, vyhlídka na skálu, která je symbolem ostrova. Pokračujeme do centra ostrovaCRUZ DE TEJEDA, srdce královských cest s nádhernými výhledy. Fakultativní oběd v místní restauraci. Serpentinovou silnicí se dostaneme do jednoho z nejkrásnějších měst ostrova TEROR, kultovní místo s bazilikou a balkónovými domy. Na závěr dne pokračujeme do města pramenité vody FIRGAS, která kaskádovitě protéká městem a je doprávázena nádherným souborem sevilských dlaždic. Podle časových možností se na závěr dne zastavíme v údolí obydlených jeskyní Guayadeque.
5. den (st): Přesuneme se do hlavního města LAS PALMAS - prohlídka historické části včetně Kolumbova muzea, procházka historickou nákupní čtvrtí a přejezd do centra LPA s parkem Doramas. Historický hotel Santa Catalina a kouzelným areálem kanárských budov Pueblo Canario. Poté přejedeme do přístavu SANTA CATALINA, procházka po promenádě u městské pláže Las Canteras nebo návštěva nejmodernějších akvárií na světě Poema del Mar. Dle časových možností pokračujeme k vyhlídce a k největšímu kráteru ostrova CALDERA DE BANDAMA. Návrat na ubytování.
6. den (čt): Polodenní výlet kombinující místní autobusovou a lodní dopravu (loď + autobusy cca 16 €) - odjezd do kouzelného přístavu PUERTO MOGAN, procházka a fakultativní možnost ponoru se žlutou ponorkou. Odjezd lodním taxi podél pobřeží do turistického letoviska PUERTO RICO. Přesuneme se linkovými autobusy na jih ostrova k historickému majáku v MASPALOMAS , procházka po promenádě a individuální volno. Návrat do hotelu možný autobusem nebo pěší procházkou po dunách (cca 6,5 km podél pobřeží).
7. den (pá): Pobyt u moře, individuální volno, možnost koupání na plážích PLAYA EL VERIL, zlatohnědá pláž, která je lemována kolonádou nebo sousední pláži PLAYA DEL INGLÉS, která se pozvolně mění v pláž Maspalomas, 6 km zlatých písečných dun. Fakultativní výlet do Loro Parku na ostrově Tenerife .
8. den (so): Snídaně, individuální volno, transfer na letiště a odlet do republiky.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
261-01 22.5 - 29.5.2021 24 590 termín zrušen
261-02 11.9 - 18.9.2021 24 990,- rezervovat »
volno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Ubytování

hotel Beverly Park*** je mezi středisky Playa del Inglés a San Augustín. Ubytování je ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím.
Od pobřežní promenády je hotel vzdálený cca 50 metrů. Malé nákupní centrum je cca 5 minut chůze od hotelu. V bezprostřední blízkosti hotelu je písečná pláž. Hotel má 2 venkovní bazény, terasu s lehátky a slunečníky zdarma, osušky za poplatek.

Cena zahrnuje

 • let. přeprava Praha - Gran Canaria - Praha
 • letištní taxy a poplatky
 • transfer z / na hotel
 • doprava klim. autobusem na program 4. a 5. den
 • 7x ubytování v hotelu*** (2lůžk. pokoje s přísl.)
 • 7x polopenze formou bufetu
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • vstupné, fakultativní výlety

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna do 40 000 Kč (příplatek: 480 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 3900 Kč)
 • výlet na ostrov Tenerife cca 80 € - nutná rezervace v CK nejpozději měsíc před odletem - platba na místě
 • pokoj s výhledem na moře - příplatek je účtován za pokoj (nunté ověření dostupnosti předem v CK) (příplatek: 2300 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist