Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 29.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Francie Zájezd č. 286

Zelený ráj Francie

Zelený ráj Francie
další fotografie »

Zážitkový poznávací zájezd - lehká turistika, gastronomie a víno, nejkrásnější řeky, kaňony, zahrady a památky UNESCO. Dýchne na vás pravěk (malovaná jeskyně), středověk (zachované horské vesnice s hrady a Svatojakubská cesta) i nejnovější současnost (nejvyšší most v Evropě Millau).


Program zájezdu

1. den (po): Odjezd z Prahy v poledních hodinách.
2. den (út): COLLONGES-la-ROUGE, jedna z nejkrásnějších vesnic ve Francii, středověké poutní místo na Svatojakubské cestě. ROCAMADOUR (UNESCO),“město zázraků“, zámek, 7 kostelů nad řekou, turistika v údolí.
3. den (st): Historické město CAHORS (UNESCO), opevněný most Pont Valentré, unikátní katedrála, ochutnávka skvělého černého vína Cahors, vesnička St-CIRQ-LAPOPIE, pohádka středověku. Turistika v údolí řeky Lot, pískovcové převisy, pravěká jeskyně PECH-MERLE s malbami modrých koní, návrat, večerní Cahors, individuálně možnost večeře.
4. den (čt): FIGEAC (UNESCO) se středověkým centrem, rodiště slavného archeologa Champolliona (znaky na Rosettské desce). CONQUES (UNESCO), proslulé poutní místo, krásná kamenná zákoutí se středověkou atmosférou, románská katedrála, unikátní pokladnice. RODEZ nad řekou Aveyron, unikátní katedrála, biskupský palác, zajímavé domy ze 16. st., přejezd přes most Millau, nejvyšší v Evropě, technický zázrak, fakultivní večeře.
5. den (pá): Vesnice ROQUEFORT SUR SOULZON, proslulá pravým roquefortským sýrem, exkurze s ochutnávkou. MILLAU, pohledy na slavný most z městečka, stavitelský zázrak počátku 21. století, kaňonem řeky TARN s vyhlídkami. STE-ENIMIE, středověká vesnice nad řekou Tarn, možnost koupání.
6. den (so): Kaňon řeky ARDECHE, brána Pont-d’ Arc a cesta nad kaňonem s fotozastávkami, ráj pro fotografy, LYON (UNESCO), pravá Mekka gurmánů, historické centrum, staré město Vieux Lyon , bílá basilika Notre Dame de Fourviere nad městem, antické vykopávky a divadlo, parky s výhledy na celý Lyon . Fakultativně večeře na rozloučenou, večer odjezd.
7. den (ne): Návrat do Prahy odpoledne.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
286-01 29.7 - 4.8.2019 12 490,- Odjezd též z Plzně rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem
  • 4x hotel (2lůžk. pokoje)
  • průvodce

Cena nezahrnuje

  • pobytovou taxu

Fakultativně

  • pojištění léč. výloh a storna (příplatek: 250 Kč)
  • 4x snídaně (příplatek: 750 Kč)
  • 2x večeře (příplatek: 1200 Kč)
  • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: 3500 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist