Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Uzbekistán - Hedvábná stezka

Uzbekistán - Hedvábná stezka
další fotografie »

Hedvábná stezka – starověká trasa vedoucí jižní Asií, spojující čínský Xi-an s Malou Asií byla přes 8000 km dlouhá. Obchod na této stezce byl důležitým faktorem rozvoje starověkých civilizací a pomohl položit základy moderní civilizace. My se zastavíme na jedné z nejhezčích částí této stezky, kde díky ní vyrostla úchvatná města jako jsou Samarkand, Buchara, Šachrizabz, nyní zrekonstruovaná do své původní nádhery. Návštěvníka ohromí mohutné mešity i medresy s barevnými bohatě zdobenými průčelími a modrými kupolemi.

Zájezd může být absolvován i v opačném pořadí.


Program zájezdu

1. den (pá): Přelet do TAŠKENTU , metropole Uzbekistánu.
2. den (so): TAŠKENT – v uzbečtině Taškent znamená „kamenné město“. Je známé svými kontrasty moderního a starého. V průběhu prohlídky uvidíme zvenku nebo i zevnitř nejvýznamnější památky např. Khazrat-Imam komplex, medresu Barak-Khan, uvidíme Jami mešitu aj. Přejezd rychlovlakem do Samarkandu .
3. den (ne): Celodenní prohlídka SAMARKANDU (UNESCO) – nejkrásnějšího města na Hedvábné stezce, které rovněž patřilo k nejvýznamnějším obchodním centrům. Slavné nádherné náměstí Registan s Ulugbegovou medresou a medresami Tilla-Kari a Sher Dor. Dále mauzoleum Gur-E-Amir, Ulugbegova observatoř, starobylý architektonický komplex Šach i Zinda – rozsáhlá nekropole se 44 hrobkami a 20 mauzolei z 11. – 15.st, mešita Bibi-Chanum.
4. den (po): Odjezd do slavného města ŠACHRISABZ (UNESCO) – rodiště významného dobyvatele Tamerlána (Timur Lenk), park se zbytky paláce Ak-Sarai, ohromná socha Timura Lenka, nádherná mešita Kok Gumbaz a další zajímavosti. Přejezd do Buchary .
5. den (út): BUCHARA (UNESCO) – starobylé město s půvabným historickým centrem a mnoha architektonickými památkami. Komplex Lyabi-Hauz, Ulugbegova medresa, kryté bazary, mešita Magoki-Attar, minaret a mešita Kalon, medresa Mir-i-Arab, pevnost Ark, mešita Bolo-Hauz, mauzoleum Ismail Samani, palác Nadir Devon Begi.
6. den (st): Celodenní přejezd pouštěmi do oázy Chiva.
7. den (čt): Prohlídka klenotu střední Asie CHIVY (UNESCO). Chiva je sice z monumentálních měst na Hedvábné stezce nejmenší, ale rozhodně ne méně zajímavá. Prohlídka Chivy zahrnuje komplex starého města Ichon Qala s pevností Kunya Ark, mešitou Juma, mauzoleem Pahlavan Mahmud, a dalšími stavbami. Odpoledne přelet do Taškentu .
8. den (pá): Odlet zpět do Prahy.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
628-01 9.10 - 16.10.2020 39 990 termín zrušen

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • letenku Praha – Taškent – Praha
  • vnitřní let Urgenč – Taškent
  • přejezd rychlovlakem do Samarkandu
  • dopravu pronajatým mikrobusem
  • průvodce
  • 7x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 7x polopenze

Cena nezahrnuje

  • vízum, spropitné

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 40 000 Kč (příplatek: 600 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist