Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 29.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Irsko Zájezd č. 236

Irsko - letecky

Irsko - letecky
další fotografie »

Irsko, země s keltskou minulostí, viktoriánskými sídly, prehistorickými památkami a fascinující přírodou. Vydejte se s námi na jedinečný zájezd do země přírodních krás, do země, která neopouští své hrdé tradice. Navštívíme turisticky nejpůsobivější místa od severu na jih, od jedinečného Obrova chodníku po podmanivou cestu Ring of Kerry s pobřežními scenériemi a rybářskými osadami. Nevynecháme Dublin, Belfast, Gallway, národní parky, útesy Cllifs of Moher, bičované rozbouřeným Atlantikem, „skalnatou zemi“ The Burren, poloostrov Dingle, ale ani whiskey a pivo Guinnes.


Program zájezdu

1. den (pá): Odlet z Prahy s průvodcem do DUBLINU , transfer na ubytování do hotelu.
2. den (so): Navštívíme mýtickou TARU, kde byli až do 11. století voleni nejvyšší králové starého Irska. Poté přejedeme do klášterního komplexu z 5. století MONASTERBOICE, v němž spatříme i jedinečné křesťanské památky typické pro Irsko (kulatá věž a tři vysoké kamenné kříže z 10. stol.). Překročíme hranici Severního Irska a zamíříme do jeho metropole BELFASTU . Zde si prohlédneme novou městskou čtvrť na místě starých doků v ústí řeky Lagan s velmi zajímavým muzeem Titanicu. Procházka centrem kolem radnice, opery, katedrály sv. Anny, historickou čtvrtí Entries s univerzitou aj.
3. den (ne): Zamíříme k severnímu pobřeží ke slavnému OBROVU CHODNÍKU (UNESCO), k čedičovým sloupům svažujícím se do mořských hlubin, jež jsou jedním z nejzajímavějších přírodních útvarů světa. Odpočineme si v proslulé palírně whiskey v BUSHMILLS, pálící již od roku 1608 jednu z pověstných značek zdejší whiskey. Odpoledne si prohlédneme druhé největší severoirské město DERRY (LONDONDERRY), navštívíme Staré město, starosvětské hospůdky, nejzachovalejší městské hradby ve Spojeném království. Podíváme se do katolické čtvrti Bogside, s nádhernými malbami na zdech domů, které připomínají dlouhá léta konfliktu mezi katolíky a protestanty v Ulsteru.
4. den (po): Vrátíme se do Irské republiky, zastavíme u hrobu irského básníka W. B. Jeatse pod stolovou horou Ben Bulben a navštívíme malebné městečko WESTPORT pod horou Sv. Patricka. Budeme se kochat vyhlídkovou jízdou drsným krajem zálivů, hor, jezer a rašelinišť NP CONNEMARA, kde si mj. prohlédneme návštěvnické centrum Národního parku Connemara a při procházce zdejší krajinou určitě uvidíme i slavné connemarské poníky. Na závěr dne procházka centrem univerzitního města GALLWAY. Nebude chybět náměstí Eyre Square, Latinská čtvrť, Church of St.Nicholas ani hospůdky lemující uličky u starých doků.
5. den (út): Zamíříme do drsné, ale nesmírně zajímavé vápencové oblasti THE BURREN „ Skalnatá země“. Ukážeme si úžasnou hrobku POLNABRONE DOLMEN z doby před 4 tisíci lety, dále městečko KILFENORA s nádhernými keltskými kříži a maličkou katedrálou. Podíváme se na fascinující útesy CLIFFS OF MOHER dosahující výšky 200 m a táhnoucí se v délce 8 km. Zastavíme v malebném městečku ADARE. Nocleh v oblasti Killarney.
6. den (st): Vyhlídková jízda po poloostrově Iveragh. RING OF KERRY : skanzen BOGVILLAGE, přímořské městečko WATERVILLE, kam na dovolenou jezdíval Charlie Chaplin, překrásné výhledy na pobřeží irského jihozápadu, zálivy s písečnými plážemi, malebné městečko SNEEM a vyhlídky na nejvyšší irskou horu Carrantuohill (1040 m n.m.) a jezera NP Killarney. Na závěr zastavíme v u viktoriánského sídla MUCKROSS na břehu stejnojmenného jezera a prohlédneme si centrum města KILLARNEY s krásnou katedrálou a stylovými hospůdkami.
7. den (čt): Vydáme se na samotný západ Irska na poloostrově DINGLE: nádherná písečná pláž INCH, městečko DINGLE, keltská pevnost DUNBEG, nejzápadnější výběžek mys DUNMORE s výhledy na souostroví Blasket Islands, nejstarší irský kostelík Gallariova oratoř, tajemné kameny se starým keltským písmem Ogam.
8. den (pá): Naše cesta pokračuje na jih ke zřícenině hradu BLARNEY CASTLE s legendárním kamenem výmluvnosti. Navštívíme irskou Akropoli, jak jsou nazývány pozůstatky církevních staveb na skále ROCK OF CASHEL ve stejnojmenném městečku, kde bylo na dvoře místních arcibiskupů uvařeno poprvé slavné černé pivo Guinness. Na závěr dne zavítáme do nejpůvabnějšího vnitrozemského města ostrova KILKENNY v ohybu řeky Nore. Prohlédneme si nejvýznamnější památky vč. katedrály Sv. Canice, Rothe House i exteriéru kilkennského hradu.
9. den (so): Dopoledne si během procházky v překrásné horské krajině prohlédneme ruiny starého irského kláštera Sv. Kevina v GLENDALOUGH (Údolí dvou jezer) v NP WICKLOW. Odpoledne DUBLIN , rušná O´Connell Street, první irská univerzita Trinity College, sbírky Národního muzea, katedrála Sv. Patricka, dublinský hrad, čtvrť vyhlášených hospod s živou hudbou Temple Bar a mnoho dalšího. Nocleh v Dublinu .
10. den (ne): Individuální volno v Dublinu , v návaznosti na letový řád transfer na letiště, odlet do Prahy.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
236-01 12.7 - 21.7.2019 31 990 náhradník »
vyprodáno
236-02 16.8 - 25.8.2019 31 990,- rezervovat »
málo míst

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Dublin – Praha
 • letištní taxy
 • dopravu klim. busem v Irsku
 • transfer z/na letiště
 • 9x ubytování v hotelu - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
 • 9x snídani
 • průvodce

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna (příplatek: 530 Kč)
 • muzeum Titanicu v Belfastu - nutné nahlásit nejpozději 1 měsíc před odjezdem (příplatek: 540 Kč)
 • muzeum Titanicu v Belfastu - pro klienty od 60 let - nutné nahlásit nejpozději 1 měsíc před odjezdem (příplatek: 440 Kč)
 • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení (příplatek: 6400 Kč)
 • výběr sedadla v letadle (příplatek: 800 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist