Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Skvosty Štýrska a Burgenlandska + termální lázně Bük

Skvosty Štýrska a Burgenlandska + termální lázně Bük
další fotografie »

Náš nový poznávací zájezd do Rakouska a Maďarska je nabitý mnoha zajímavými památkami i přírodními zajímavostmi. Budete se také moci projet želeniční dráhou Semmerign, která byla zapsána na seznam UNESCO. Nevynecháme ani koupání v termálních lázních Bük a přilehlá zajímavá místa.

Prohlídka lázní Bad Blumau není garantována, závisí na jejím potvrzení vedením lázní v daném dni.


Program zájezdu

1. den (út): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den (st): Ráno prohlídka rakouského města GRAZ (Štýrský Hradec) - metropole Štýrska, která byla mezi hlavními centry vlády Habsburků. Půvabné historické jádro Alstadt je zapsáno na seznamu kulturního dědictví UNESCO a nyní je přeměněno v malebnou pěší zónu. Můžete obdivovat harmonické prolínání gotiky, renesance, baroka a moderní architektury při pěší prohlídce i užít si výhledy z vrcholku Schlossberg. Průjezd typickou malebnou štýrskou krajinou k HRADU RIEGERSBURG. Prohlídka exteriéru hradu, z jehož nádvoří je nádherný výhled do okolní krajiny. Zastávka u lázní BAD BLUMAU, které jsou mistrovským dílem FriedensreichaHundertwassera. Přejezd na ubytování do maďarských LÁZNÍ BÜK.
3. den (čt): Ráno ŽELEZNIČNÍ DRÁHA SEMMERING - první skutečná horská dráha na světě vedoucí dramatickou krajinou, několika tunely a přes řadu odvážných viaduktů průsmykem SEMMERING ve výšce 897 m. Jako významná technická památka byla trať zapsána do seznamu UNESCO. Vycházka na vyhlídku Doppelreiterwarte, odkud se naskýtá pohled na část trati a některé z viaduktů, cesta vlakem (platba na místě v Eurech). Odpoledne návštěva rakouského města EISENSTADT, které je metropolí Burgenlandska a nachází se zde dům Josefa Haydna a ZÁMEK ESTERHÁZY - jeden z nejkrásnějších barokních zámků v Rakousku (Zrcadlová síň, Malý čínský salón, koncertní Haydnův sál aj.).
4. den (pá): Výlet k NEZIDERSKÉMU JEZERU , jehož značná část je národním parkem s pěknou přírodou plnou ojedinělých druhů rostlin a více než 300 druhů ptactva, prohlídka romantických městeček blízko jezera. Prohlídka MORBISCH AM SEE –malebná vesnička, ve které se vyrábí výtečné bílé víno. Úzké uličky s bílými domečky, které jsou ověšené květinami, tvoří romantická zákoutí. Okružní vyhlídková plavba po jezeře (platba na místě v Eurech) s nádhernými zákoutími národního parku NEUSIEDLER SEE. RUST - půvabné město se zachovalým historickým jádrem s řadou renesančních a barokních budov. Odpoledne zastávka v ŠOPRONI - nejkrásnějším středověkém maďarském městě, připomínajícím svojí gotickou a barokní architekturou Český Krumlov.
5. den (so): Pobyt v TERMÁLNÍCH LÁZNÍCH BÜK nebo fakultativní výlet – KLÁŠTER PANNONHALMA – jeden z největších kulturních skvostů Maďarska, zapsaný na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Toto benediktinské opatství se pyšní skvostnými interiéry. Cestou zpět zastávka v městečku GYÖR.
6. den (ne): Přejezd do rakouských Alp – rakouského národního parku ÖTSCHER-TORMÄUER. Pěší vycházka divokou alpskou krajinou soutěsek („OTCOVY PŘÍKOPY“), peřejí a vodopádů (vodopád LASSINGFALL). Návštěva poutního místa MARIAZELL. Příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
163-01 5.7 - 10.7.2022 8 390,- rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem
  • průvodce
  • 4x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 4x snídaně
  • 3x večeře

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 210 Kč)
  • výlet 5. den (uskuteční se od 20 osob) (příplatek: 250 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 1600 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist