Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 28.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Francie Zájezd č. 275

Provence s vůní levandule a koupáním - letecky

Provence s vůní levandule a koupáním - letecky
další fotografie »

Středověká města i vesničky plné barev uprostřed vinic a levandulových polí, místa, která lákala i slavné malíře včetně Van Gogha. Nadchnou Vás antické památky v Orange a Arles. Poznáte Lubéron, který voní tymiánem a levandulí, a jedinečný přírodní park Camargue mezi mořem a zemí, kde se pěstuje rýže, v salinách se získává sůl z moře, žijí tu plameňáci, bílí koně a černí býci a vykoupete se i v moři…. Letecká přeprava do Lyonu pro vaše pohodlí.


Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Lyonu, transfer autobusem do Avignonu, ubytování. AVIGNON (UNESCO) - večerní město, opevněné centrum Provence , výhledy na Villeneuve-les-Avignon a na středověký most, atmosféra provensálských uliček, fakult. večeře.
2. den: Přírodní park LUBÉRON s cedrovými lesy, kouzelné kamenné městečko BONNIEUX - středověký most a levandulová pole. Cesta kolem hradu Lacoste (proslulý markýzem de Sade). ROUSSILLON - turistika barevnými bauxitovými skalami, naleziště malířských hlinek. GORDES - pohled na městečko s hradem, ABBAYE DE SENANQUE - proslulý klášter obklopený poli levandule. Fakultativně ochutnávka vína s možností nákupu, pozdní návrat.
3. den: AVIGNON (UNESCO) - procházka po hradbách Rocher des Doms, Papežský palác, most St-Benézet, římský akvadukt PONT-DU-GARD (UNESCO). LES BAUX-DE-PROVENCE se zbytky rozsáhlého hradu nad Val d´Enfer (Pekelné údolí) s expozicí středověkých obléhacích strojů, středověké dolní město, skalní katedrála, umělecký bonbónek projekce Carrieres-Lumieres, ST-REMY-DE-PROVENCE -nejzachovalejší římský kenotaf na světě, klášter St-Paul-de Mausole, kde pobýval Van Gogh.
4. den: ARLES - antická aréna, románský klášter St-Trophime, Espace Van Gogh, žlutá kavárna a nemocnice z obrazů Van Gogha. Přírodní park CAMARGUE, jezírka s růžovými plameňáky a bílými volavkami. Poutní město SAINTES-MARIES-DE-LA-MER - opevněný kostel Marií, hrob „černé“ svaté Sáry, vyhlídka na střeše kostela, koupání na dlouhých městských písečných plážích, malý rybářský přístav, možnost posezení v plážovém baru nebo restauraci, uličky plné provensálských suvenýrů, přejezd do SALÓN DE PROVENCE.
5. den: CASSIS - rybářské městečko , přírodní park CALANQUES - lehká turistika po útesech kolem úzkých hlubokých zátok, výlet lodí kolem Calanques, koupání na plážích v zátokách. AIX-EN-PROVENCE - město Paula Cézanna a bývalé hlavní město Provence, katedrála de Saint-Sauveur, Cours Mirabeau, individuálně Cézannův ateliér a zahrada, boulevardy s proslulými kašnami.
6. den: MARSEILLE - starý přístav, bazilika St-Victor s kryptou, chrám Notre-Dame-de-la-Garde, fakultativně výlet lodí kolem ostrova hraběte Monte Christa IF na FRIOULSKÉ OSTROVY - koupání a relax u moře, moderní budova MuCem – Muzeum civilizací Evropy a Středomoří, fakultativně večeře ve vyhlášené rybí restauraci, návrat na ubytování.
7. den: Cesta provensálskou krajinou podél řeky Durance, ORANGE (UNESCO)- bývalé římské město, zachovalý vítězný oblouk. LYON (UNESCO) - renesanční čtvrť tkalců.
8. den: Ráno transfer na letiště, přílet do Prahy dopoledne.

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Cena zahrnuje

 • letenku Praha – Lyon - Praha včetně poplatků
 • dopravu autobusem po Provence dle programu
 • 7x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 6x snídani
 • průvodce
 • CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu především vzhledem k počasí a event. změnám letového řádu.

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 280 Kč)
 • připojištění vyššího storna (příplatek: 200 Kč)
 • 1x večeře v Marseille (příplatek: 650 Kč)
 • 1x večeře nebo oběd v Avignonu (příplatek: 600 Kč)
 • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: 4900 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist