Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Řecko Zájezd č. 249

Řecko - velký okruh - nejen za antickými památkami

Řecko - velký okruh - nejen za antickými památkami
další fotografie »

Podrobný poznávací zájezd do Řecka seznamuje účastníky s mnoha nejen antickými památkami této středomořské země. Rozhodně zaujme hlavní město Athény se slavnou Akropolí a mnoho starověkých památek na Peloponésu. Romantiky nadchnou také skalní "zavěšené" kláštery Meteora nebo nádherně umístěná starověká věštírna v Delfách.


Program zájezdu

1. den (čt): Odlet z Prahy do Řecka (Soluň ). Přejezd do oblasti Kalambaky na nocleh.
2. den (pá): Kláštery METEORA (UNESCO), tyčící se na vrcholcích bizarních skalních útvarů. Návštěva několika klášterů. Přejezd do olblasti Athén .
3. den (so): ATHÉNY (UNESCO) – metropole Řecka, která si z dob své největší slávy zachovala množství památek. Akropole s kolosálním Parthenónem, divadlo Héroda Attica, chrám Athény Niké, Dionýsovo divadlo, aj.
4. den (ne): Volný den. Fakultativní výlet na ostrovy: ostrov HYDRA, který si zachovává původní atmosféru a je rájem pěších turistů. Ostrov pistácií AIGINA, POROS s krásnými plážemi i archeologickými nalezišti.
5. den (po): Prohlídka poloostrova PELOPONÉS “kolébka civilizace”. Archeologický areál starověkého KORINTU se zbytky chrámů (Apollónův chrám, Octaviin chrám, Odeion). EPIDAUROS (UNESCO) - posvátný okrsek boha lékařství Asklépia s největším divadlem. Starobylé MYKÉNY UNESCO) – opevněný palácový komplex s proslulou Lví bránou, Královský palác aj. NAVPLIO – elegantní malebné městečko pod pevností s nádhernou polohou, mramorem dlážděné chodníky.
6. den (út): OLYMPIE (UNESCO) - posvátný okrsek náboženství a sportu. Zbytky Diova chrámu, kde byl jeden ze sedmi divů světa – socha boha Dia, Archeologické muzeum - jedno z nejbohatších a nejhezčích v celém Řecku.
7. den (st): Starověké DELFY (UNESCO) - posvátný Apollónův okrsek: Svatá cesta, Apollónův chrám, Tholos - Athénin chrám. Dojezd do Soluně.
8. den (čt): Odlet do Prahy. V případě odpoledního letu návštěva SOLUNĚ (UNESCO) - druhé největší město Řecka - pobřežní promenáda, Galériův oblouk, Rotunda, byzantské kostely aj.

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
249-01 1.6 - 8.6.2023 24 990,- rezervovat »
volno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha - Soluň - Praha
 • dopravu klimatizovaným autobusem po Řecku dle programu
 • 7x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 7x polopenzi
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • vstupy cca 100 Euro + 90 Euro lodní výlet Aigina - nutno nahlásit zájem do CK nejpozději 14 dní před odletem, platba na místě
 • pobytovou taxu cca 15 Euro / pokoj (platí se na místě)

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna 15 000 Kč (příplatek: 280 Kč)
 • připojištění vyššího storna do 40 000 Kč (příplatek: 200 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení a na ověření v CK (příplatek: 3640 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist