Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Itálie Zájezd č. 111

Malebné jižní Toskánsko a kraj Etrusků Lazio

Malebné jižní Toskánsko a kraj Etrusků Lazio
další fotografie »

Tento zájezd nás zavede do dvou sousedících italských oblastí – na jih Toskánska a do Lazia.
Krajina jižního Toskánska dokonale splňuje představy o italském venkově: kopce s cypřiši, pšeničná pole, venkovská kamenná stavení, krásné renesanční vily, vinice a staré olivové háje. Lazio je rozmanitý kraj sopečných jezer, hor, roklin, vinic a olivových hájů, bohatý na archeologická naleziště vyspělé civilizace Etrusků, kteří v této oblasti žili.
Při zpáteční cestě nemůžeme vynechat návštěvu kdysi populárního letoviska Římanů – Tivoli s nejznámější památkou Villa d´Este, dále pak zříceniny Hadriánovy vily a samozřejmě prohlídku antických památek Říma.


Program zájezdu

1. den (ne): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den (po): ORVIETO – nádherně položené město na tufové skále s dlouhou historií, památky na Etrusky, Římany i středověké paláce a jeden z nejkrásnějších dómů v rámci celé Itálie s jedinečným průčelím, středověká studna sv. Patrika, vyhlídková věž Torre del Moro, výjezd do města nutný lanovkou.
3. den (út): Delší výlet za malebnými městečky do jižního Toskánska . PITIGLIANO – městečko s úchvatnou polohou a bludištěm starých uliček na skalnatém výběžku, kde se středověké domy vypínají nad srázem nad údolím řeky Lente. Vesnička SOVANA, okolo které se nachází mnoho cest vytesaných do skály (tzv. via cave) a etruské hrobky, z nichž nejznámější je hrobka Ildebranda. Na závěr dne zastávka v TERME DI SATURNIA, kde se nachází termální pramen protékající nad travertinovými minikaskádami, možnost brouzdání v malých jezírkách.
4. den (st): Návštěva VILY LANTE nedaleko městečka Viterbo, která Vás okouzlí jedinečnými renesančními zahradami s fontánami, zahrady patří k nejkrásnějším v celé Itálii. VITERBO – etruské centrum a později významné středověké městečko, nejstarší čtvrť San Pellegrino s úzkými uličkami lemovanými středověkými domy, Piazza San Lorenzo s dómem z 12 st., Palazzo Papale s nádhernou lodžií aj. V podvečer koupání v moři.
5. den (čt): Výlet do hlavního centra osídlení starých Etrusků: TARQUINIA (UNESCO) – jedno z nejvýznamnějších center etruské civilizace, nekropole s 6000 hrobkami (přístupných je asi 15) s nádhernou freskovou výzdobou, Archeologické muzeum s jednou z předních sbírek etruského umění. CERVETERI (UNESCO) – jedno z nejbohatších a největších etruských měst, nekropole s labyrintem ulic s hrobkami. V podvečer koupání.
6. den (pá): Pobyt u moře. Pro zájemce fakultativní výlet - TIVOLI – jedinečný kulturní skvost nacházející se nedaleko Říma, VILA D' ESTE (UNESCO) s překrásnou zahradou plnou fontán a HADRIÁNOVA VILA (UNESCO) - působivě zachovalé sídlo císaře Hadriána. V podvečer koupání.
7. den (so): ŘÍM (UNESCO) - antický Řím (Koloseum, Forum Romanum, Pantheon aj.), Piazza Navona, Fontana di Trevi, Piazza di Spagna. Večer odjezd do Prahy.
8. den (ne): Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
111-01 27.6 - 4.7.2021 12 590,- Odjezd též z Pardubic, Hradce Králové a Plzně. rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem
  • průvodce
  • 5x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 5x polopenze

Cena nezahrnuje

  • Cena nezahrnuje místního průvodce v Římě (cena cca 10 Euro).

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 280 Kč)
  • výlet 6. den (uskuteční se od 20 osob) (příplatek: 350 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 2800 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist