Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 28.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Bělorusko - putování v zemi jezer, národních parků a architektonických skvostů

Využijte možnost poznat tuto turisticky nejméně známou a nejvíce opomíjenou evropskou zemi. Budete až překvapeni, kolik nádherných krajinných scenérií, hradů, zámků, památek lidové architektury a kouzelných měst může tato země nabídnout. Běloruská jezera bývají považována za nejkrásnější v Evropě.


Program zájezdu

1. den: Odjezd a noční přejezd přes Polsko.
2. den: Návštěva pohraničního města BREST – západní brány Běloruska se slavnou pevností a památníkem hrdinné obrany města. KAMENĚC s věhlasnou Bílou věží a do samotného srdce Bělověžského pralesa na turistickou procházku (případně cyklistický výlet). Gurmánská večeře a nocleh.
3. den: SLONIMI – středisko reformace, řemeslných manufaktur a uměleckého života. ŽIROVIČI, největší pravoslavný klášter v Bělorusku, a KOSOVO s architektonickým skvostem – sídlem rodu Puslovských. Večerní procházka po kouzelném starém městě PINSK.
4. den: Ráno se přesuneme do dalšího historického místa TUROVA, odkud vyrazíme na lodní výlet do překrásných přírodních scenérií národního parku PRIPJAŤ. Odpoledne vyrazíme na dlouhý přejezd do MOHILEVU a cestou zastávka v HOMELU - prohlídka zámku s rozsáhlým parkem. Příjezd na hotel pozdě v noci.
5. den: Dopoledne město MOHILEV s krásným historickým středem. Potom zamíříme do legendárního VITEBSKU, kde si připomeneme židovské tradice a prohlédneme domy slavných malířů Marka Chagalla a Ilji Repina. Nocleh v "perle Běloruska" v POLOCKU.
6. den: Ráno se projdeme po starém POLOCKU a přes malebné městečko HLYBAKOE zamíříme k litevské hranici do města PASTAVY charakterizovaného několika jezery a půvabnými chrámy a do vesničky KAMAI s obranným kostelem, jedinečným skvostem staré bělorusko-litevské architektury. Následně budeme projíždět jezerní oblastí NP NAROČANSKIJ k památníku v CHATYNI. Tyto běloruské Lidice nám připomenou, že Bělorusové za druhé světové války utrpěli největší ztráty. Podvečer strávíme ve slavném „vysokohorském“ lyžařském středisku LOGOJSK.
7. den: MINSK, hlavní město Běloruska, dále skanzen běloruské vesnice OZERCO s možností ochutnávek národních jídel přesun do vojenského areálu STALINOVY LINIE. Cestou na nocleh se projdeme na nejvyšší horu Běloruska DZERŽINSKÁ HORA (345 m).
8. den: Dvě nejznámější běloruské památky UNESCO: zámky NESVIŽ a MIR. V ZAOSIE si prohlédneme statek básníka Adama Mickiewicze a přesuneme se do NOVHORODKU, kdysi hlavního města Velkoknížectví Litevského. Večer a nocleh v pivovarnickém městě LIDA s rozsáhlou pevností.
9. den: HRODNO: Starý a Nový zámek, středověké chrámy a malebné starobylé uličky s kouzelnou atmosférou. Noční přejezd.
10. den: Návrat do ČR.

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • pojištění léčebných výloh a storna
  • dopravu autobusem
  • 7x ubytování ve 2lůžkových pokojích
  • 7x polopenzi
  • pobytovou taxu
  • vedoucí zájezdu
  • vízum

Fakultativně

  • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení (příplatek: 2900 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist