Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 29.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Vysoké Taury - Grossglockner

Vysoké Taury - Grossglockner
další fotografie »

Oblast nejvyšší rakouské hory Grossglockneru nabízí neomezené možnosti pěší turistiky a poznávání přírodních krás a zajímavostí.


Program zájezdu

1. den (út): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den (st): Ráno příjezd do Rakouska, Dopoledne zastávka u KRIMMLERSKÝCH VODOPÁDŮ, vycházka s vyhlídkami u jedné z největších přírodních zajímavostí Rakouska. Průjezd Felbertauernským tunelem a dojezd k ubytování v Lainachu v údolí Mölltal.
3. den (čt): Po snídani odjezd do Flattach a výjezd lanovkou k MÖLLTALSKÉMU LEDOVCI do výše 2 879 m. Výstup po okraji ledovce na SCHARECK 3.122m s fantastickým výhledem na 30 „třítisícovek“. Méně zdatní mohou od lanovky jít pohodlnou cestou k chatě Duisburg Hütte a odtud k mezistanici lanovky. K večeru návrat.
4. den (pá): Výjezd GROßGLOCKNERSKOU SILNICÍ k chatě GLOCKNERHAUS. Zde tzv. ledovcovou cestou Pasterze po okraji ledovcové morény k přehradě MARGARITZEN a kolem jezeru SANDERSEE dojdete k VÝŠINĚ FRANZE JOSEFA s fantastickými výhledy na okolní velikány. (cca 3 hod. chůze).Méně zdatní mohou jet naším autobusem až k této výšině a zde udělat menší vycházku po naučné cestě k chatě Hoffmannshütte nebo sestoupit či sjet lanovkou k ledovci PASTERZE.
5. den (so): Cesta údolím Matrei do KALSU POD GROßGLOCKNEREM. Autobusem k chatě LUCKNERHAUS ve výšce 1 984 m, odkud se otvírá jeden z nejhezčích pohledů na nejvyšší rakouskou horu Großglockener 3 798 m.Výstup k chatě GLOCKNERHÜTTE 2 241 m údolím KÖDNITZTAL, které patří k nejkrásnějším v Tyrolských Alpách. Zdatnější mohou ještě pokračovat až k chatě STÜDLHÜTTE 2.802m, která je východiskem k horolezeckým výstupům na Großglockner.
6. den (ne): Ráno odjezd do HEILIGENBLUTU, malebnému městečku na začátku Großglocknerské alpské silnice. Výjezd lanovkou na SCHARECK 2 604 m, kde začíná tzv. geologická cesta na HOCHTOR, nejvyššímu bodu Großglocknerské cesty.Túra je velmi zajímavá i pro znalce minerálií, neboť se zde vyskytují vzácné kristaly, které patří k alpským raritám. Návrat přes WALLACKHAUS a KASERECK (ukázková sýrárna) zpět do Heiligenblutu. Méně zdatní mohou ze Scharecku sjet lanovkou k silnici poblíž chaty Wallackhaus a přes Kasereck se vrátit stejně jako 1.část skupiny do Heiligenblutu. Zde najdete zvláště bohatou alpskou flóru.
7. den (po): Po snídani odjezd z Lainachu, průjezd celou GROßGLOCKNERSKOU SILNICÍ se zastávkami na vyhlídkových a naučných místech, prohlídka tematických výstav, vycházka kolem malebného jezera FUSCHER LACKE, vycházka po přírodní naučné stezce PIFKAR. Návrat do ČR ve večerních hodinách.

Propozice k zájezdu

Tento zájezd již nenabízíme.

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • pojištění léčebných výloh a storna
  • dopravu autobusem
  • 5x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 5x polopenzi
  • vedoucí zájezdu

Slevy

  • dvoulůžkové pokoje bez příslušenství - 1 000 Kč/os.
systém Open Travel Network
TOPlist