Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 29.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Čína Zájezd č. 617

Šanghaj, východní Čína, Žluté hory

Šanghaj, východní Čína, Žluté hory
další fotografie »

Vydejte se s námi na Dálný východ, do oblasti vodních měst, nádherných zahrad i super moderní architektury a rychlovlaků. Navštívíme také jedno z nejkrásnějších a nejslavnějších míst v Číně – Huangshan – Žluté hory, vyobrazené na desítkách obrazů i fotografií, s pokroucenými borovicemi a zahalené do mlžného oparu.
Zájezd připravila a průvodcuje Mgr. Lucie Leikepová.

Možnost navázat ze Šanghaje přeletem na Taiwan a poznávacím zájezdem na Taiwanu.


Program zájezdu

1. den (so) - 2. den (ne): Odlet z Prahy do ŠANGHAJE . Prohlídka města - stará čínská čtvrť a zahrady Yuyuan , ukázková dílna na výrobu hedvábí, procházka po nábřeží Bund s evropskou architekturou a vyhlídka na mrakodrapy čtvrti Pudong, možnost večerní plavby po řece Huangpu.
3. den (po): SUZHOU : město proslavené svými zahradami, kterých je zde hned několik zapsaných na seznamu UNESCO: park a pagoda z 10.st. na Tygřím vršku, zahrada Pokorného služebníka státu a zahrada Lvího hájku.
4. den (út): Dvě krásná a slavná starobylá vodní města: LUZHI je 2500 let staré městečko, svou krásou srovnatelné s vodním městem v Zhouzhuangu. TONGLI leží u jezera Taihu a najdete zde tři řeky, přes které se klenou kamenné mosty, rezidenční domy i pěkné zahrady. Přejezd vlakem do Hangzhou.
5. den (st): HANGZHOU - vyhledávané Západní jezero (UNESCO), projížďka lodí, procházka po břehu jezera, Pagoda Šesti harmonií a Pagoda Liefeng.
6. den (čt): HANGZHOU - buddhistický klášter Lingyin - jeden z největších chrámů Číny. Feilai Peak s nesčetnými buddhistickými malbami a rytinami. Ochutnávka čaje a seznámení se s čajovou kulturou, na čajových plantážích na Lvím vršku se pěstuje světoznámý zelený čaj Longjing.
7. den (pá): Přejezd vlakem do NANKINGU: jedno ze 4 velkých historických hlavních měst Číny. Navštívíme buddhistický chrám Linggu, Sunjatsenovo mauzoleum a mingské mauzoleum Xiaoling (jedna z největších císařských hrobek v Číně).
8. den (so): NANKING – dokončení prohlídky: věž Yuejiang s výhledem na město, městské hradby a brány z doby dynastie Tang a Ming, jezero Xuanwu s 5 ostrovy. Odpoledne přejezd vlakem do Chizhou, nocleh v oblasti pohoří Jiuhuashan.
9. den (ne) - 10. den (po): POHOŘÍ JIUHUASHAN s množstvím buddhistických svatyní a klášterů, výjezd lanovkou do nadm. výšky přes 1 300 metrů, procházky i o něco náročnější výšlapy (schody) ke klášterům s krásnými výhledy. Přejezd do oblasti Huangshan - Žlutých hor a nocleh na úpatí hor.
11. den (út): ŽLUTÉ HORY HUANGSHAN (UNESCO). Výjezd lanovkou, procházka po vrcholech a krásné vyhlídky na mlžné hory, Pavilon mraků s výhledem do Velkého kaňonu Západního moře, neskutečně krásné borovice a bizardní skály. Nocleh v horách.
12. den (st): Brzy ráno východ slunce nad Severním mořem - údolí mezi 72 vrcholy hor. Po východu slunce návrat na hotel na snídani. A absolvujeme ještě další kratší pěší putování po Žlutých horách. Sjezd lanovkou dolů. Cestou ze Žlutých hor prohlídka dvou starobylých vesnic, které jsou obě zapsané na seznamu UNESCO: XIDI a HONGCUN (najdete zde ukázku tradiční čínské mingské a čchingské architektury a patří k nejlépe dochovaným komplexům staré obytné architektury v Číně). Nočním vlakem přejezd zpět do Šanghaje (cca 12 hod. jízdy, lehátková kupé).
13. den (čt): Ráno příjezd do ŠANGHAJE a dokončení prohlídky města: chrám Nefritového buddhy, historické muzeum a odpoledne volno k návštěvě obchodů na slavné Nanking Street. Večer odlet do Prahy nebo možnost navázat programem na Taiwanu.
14. den (pá): Přílet do Prahy ráno.

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
617-01 9.11 - 22.11.2019 69 990,- rezervovat »
volno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Cena zahrnuje

 • letecká přeprava Praha-Šanghaj a zpět vč.letištních tax
 • doprava autobusem nebo minibusem po Číně
 • jízdy vlakem dle programu (2. třída)
 • lehátkový vlak do Šanghaje (4lůžková kupé)
 • 10x nocleh v hotelu (většinou kategorie 3*)
 • 11x polopenze
 • český průvodce a místní průvodce
 • lanovky na Jiuhuashan a Huangshan
 • plavba lodí po Západním jezeře v Hangzhou

Cena nezahrnuje

 • Vízum do Číny (info budeme rozesílat cca 2 měsíce před odletem)
 • Spropitné
 • vstupy

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 80 000 Kč (příplatek: 1400 Kč)
 • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení (příplatek: 10550 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist