Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 26.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
fax: 241 432 027

Černá Hora - tajemné a čarovné Prokletije

Černá Hora - tajemné a čarovné Prokletije
další fotografie »

Vápencová pohoří Komovi a Prokletije patří spolu s Durmitorem ke třem nejvelkolepějším horským masivům Černé Hory. Hrdě se tyčí nad řekami Tara a Lim. Perličkou výpravy je nejvyšší hora a hranice Černé Hory s Albánií, dvoutisícový vrchol Zla Kolata. Ubytování je v hotelu přímo na břehu Plavského jezera.


Program zájezdu

1. den: Odjezd dopoledne z ČR přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko do Černé Hory.
2. den: Příjezd k proslulému PLAVSKÉMU JEZERU ledovcového původu, největšímu v Černé Hoře, které se rozkládá mezi dvěma pohořími Prokletije a Visitor, snídaně, ubytování v hotelu na břehu jezera, odpočinek nebo pro zájemce procházka do nedalekého PLAVU – města s řadou muslimských památek, z nichž nejznámější je Sultánská mešita, pěšky z Plavu pohodový výstup na CECUNSKO BRDO, odkud jsou výjimečné vyhlídky na plavské údolí, kolem salaší naučnou přírodovědeckou stezkou na vrchol KOFILJAČI (1825 m), návrat KONJSKIM OBOREM zpět do Plavu, návrat do hotelu, večeře.
3. den: Snídaně, krátký přejezd na túru do masivu VOLUŠNICA (1 879 m) na černohorsko-albánském pomezí, jehož vrchol TALJANKA (2 056 m) sice nepatří k těm nejvyšším, ale je znám jako nejlepší vyhlídkový bod této oblasti a je úplným rájem pro fotografy horských scenérii, 600 m vysoká jižní stěna se strmě klene nad nádherným údolím Grbaja (1 160 m), celodenní turistika s impozantními výhledy nejen na známý tříhlavý vrch Karanfilu (čili Karafiátu), zastávka v muslimském městečkz Gusinje (domky ve stylu typické balkánské architektury, uvnitř zdobené dřevořezbami, mešity), zpět do hotelu, večeře.
4. den: Snídaně, přejezd do sedla Trešnjevik s občerstvovací základnou – již odtud se nám naskytne velkolepý pohled na severní panorama třech skalnatých vrcholů, jejichž úpatí pokrývá hustý (hluboký) les, výstup lesní pěšinou k salaším osady Štavnik, horský masív KOMOVI se prudce zdvíhá z údolí řeky Peručica jako mohutná horská pyramida, výstup z úpatí (cca 1 600 m) na KOM VASOJEVIČKI (2 460 m), zpět do hotelu, večeře.
5. den: Snídaně, turistika za pomocí místní dopravy, utajené HRIDSKÉ JEZERO, obklopené ostře tesanými skalnatými masivy s křišťálově průzračnou modrou vodou v Černé Hoře znají pod přezdívkou Šťastné jezero, jehož voda přináší nekonečné štěstí v manželství, zpět do hotelu, večeře.
6. den: Snídaně, základní varianta - odpočinkový den: autobusem do Vusanje, nenáročná turistika v údolí Ropojana. Pozoruhodné přírodní útvary GRLJA, OKO SKAKAVICE. Náročnější varianta: opět navštívíme hranici Černé Hory a Albánie. Pro nejzdatnější milovníky turistiky je připraven výstup na nejvyšší bod Černé Hory, vrchol ZLA KOLATA (2534 m). Autobusem návrat do hotelu, večeře.
7. den: Snídaně, krátký přejezd na PRAMENY ALIHO PAŠI pojmenované po albánském vůdci, který ovládal oblast východní Černé Hory, některé z pramenů údajne obnovují ztracenou sílu, turistika na masiv VEZÍROVA BRADA s několika alternativami náročnosti, turistiku zakončíme v městečku GUSINJE. Návrat do hotelu, večeře.
8. den: Snídaně, volné odpoledne, v poledních hodinách odjezd do ČR.
9. den: Příjezd do ČR odpoledne.

Propozice k zájezdu

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 6x nocleh v hotelu
  • 7x snídani
  • 6x večeři
  • místní dopravu
  • vedoucí zájezdu

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 270 Kč)
  • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: 3200 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist