Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Norsko Lofoty a Vesterály

Lofoty a Vesterály

Obě skupiny ostrovů, Lofoty a Vesterály, se rozkládají před severozápadním pobřežím Norska v Norském moři. Na úpatí strmě čnějících kuželů hor se na hladině hluboko zaříznutých fjordů zrcadlí siluety typických lofotských sídel s příznačnými červenými rybářskými chýšemi, tzv. rorbuery. Vrcholem příbřežního rybolovu je dodnes koncem zimy, v době mezi lednem a dubnem, lov tresek. Skupiny ostrovů Lofoty (1227 km čtv.) a Vesterály se táhnou zhruba 100-300 km na sever od polárního kruhu, a leží tak ve stejných šířkách jako severní Aljaška. Zde před norským pobřežím však Golfský proud pečuje o poměrně mírné klima s průměrnými ročními teplotami 4,5 st.C a o nezamrzající přístavy. Počasí se tu na severu rychle mění a mezi koncem května a polovinou (koncem) července tu půlnoční slunce rozsvěcuje i "noci". Pás ostrovů Vesterály se zhruba 13,5 obyvateli na km čtv. a Lofot s přibližně 20 obyvateli na km čtv. je oddělen od pevniny Vestfjordem a opisuje mírný oblouk od severovýchodu na jihozápad. Jsou silně rozeklané a zařezává se do nich mnoho fjordů. Krajinu na Lofotech utvářejí strmé, velice řidce porostlé horské vrcholy a skalní jehly, přesahující místy 1000 metrů. Na předsunuté pobřežní plošině leží řada vesniček. Těsně u vody stojí charakteristické červené rybářské domky na pilotech, rorbuery. Vesterály naopak působí méně stroze. Hory jsou většinou porostlé trávou, ostrovy mají velmi ploché vzezření. Ostrovy jsou vytouženým cílem milovníků přírody. Na útesech hnízdí mnoho mořských ptáků, nad mořskou hladinou pravidelně krouží orli mořští a skalní. Už jen to, jak se nad vámi vznáší velký, majestátní orel mořský, je zážitek sám o sobě.


Poznávací zájezdy Lofoty a Vesterály

Velký okruh Skandinávií

Norsko - Velký okruh Skandinávií
Podrobné poznávací zájezdy | 15-denní | od 26 990
Velká cesta na daleký sever Evropy Vám umožní navštívit krásné oblasti Švédska, Finska a Norska. Navštívíme hlavní město Finska Helsinky a Švédska Stockholm. Na dalekém severu poznáte nekonečné finské lesy a modré hladiny tisíců jezer, skalnaté…více »

Nejkrásnější místa Norska - autobusem

Norsko - Nejkrásnější místa Norska - autobusem
Podrobné poznávací zájezdy | 15-denní | od 24 990
Romantické přírodní scenérie, fjordy zařezávající se stovky kilometrů hluboko do vnitrozemí, kouzelné vodopády, vstřícnost seveřanů v zemi půlnočního slunce, vlast Vikingů, zdánlivě nedostupné ledovce, nádherné souostroví Lofoty a Vesterály…více »

Nejkrásnější místa Norska - letecky

Norsko - Nejkrásnější místa Norska - letecky
Podrobné poznávací zájezdy | 13-denní | od 33 490
Romantické přírodní scenérie, fjordy zařezávající se stovky kilometrů hluboko do vnitrozemí, kouzelné vodopády, vstřícnost seveřanů v zemi půlnočního slunce, vlast Vikingů, zdánlivě nedostupné ledovce, nádherné souostroví Lofoty a Vesterály…více »
systém Open Travel Network
TOPlist