Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Norsko Zájezd č. 203

Norsko - velký polární okruh

Norsko - velký polární okruh
další fotografie »

Tento podrobný okruh nejen do Norska propojuje nejkrásnější partie severního Norska (čarokrásné souostroví Lofoty s malebnými tmavě červenými rybářskými vesničkami, nad nimiž se tyčí rozeklané vrcholky hor) s přírodními krásami středního a jižního Norska (ledovec Svartisen, Zlatá cesta Severu přes hory a fjordy začínající proslulou cestou Trollů, pokračující plavbou přes Norddalsfjord a končící u nejkrásnějšího fjordu Geiranger). Zájezd neopomíjí ani kulturní památky země, navštívíme největší severskou gotickou katedrálu v Trondheimu, světoznámý skanzen v Lillehammeru, věhlasná muzea v hlavním městě Norska Oslu.


Program zájezdu

1. den (čt): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách. Krátkým trajektem z Německa do Dánska a novým Oresundským mostem z Kodaně do Malmö ve Švédsku.
2. den (pá): LUND - významné kulturní středisko v jižním Švédsku s pěknou románskou katedrálou, v historii dokonce největší město Skandinávie.
3. den (so): Přejezd hraničního fjordu IDDEFJORD . Vyhlídková jízda podél nejdelšího norského jezera MJOSA. Návštěva městečka LILLEHAMMER - turistické a sportovní centrum, dějiště zimních olympijských her, věhlasný skanzen.
4. den (ne): Průjezd nejdelším norským údolím GUDBRANDSDALEN, které je nazýváno srdcem Norska, a národním parkem DOVREFJELL s vyhlídkou na jeho drsnou přírodu. Devítihodinová prohlídka TRONDHEIMU - třetí největší město Norska s katedrálou, která je považována za nejkrásnější gotickou stavbu severní Evropy. Noční přejezd.
5. den (po): Souostroví LOFOTY - patří k nejmalebnějším místům ve Skandinávii. Rybářské vesničky jsou rozprostřené podél mořských zálivů a nad nimi se tyčí rozeklané vrcholky hor. Jsou považovány za ráj turistů, malířů a rybářů. Hlavní město SVOLVAER , UNESCEM chráněný fjord NUSFJORD, městečko SUND známé kovářskou výrobou, městečko REINE vyhlášené nejkrásnějším místem Norska, městečko A na nejjižnějším cípu Lofot aj.
6. den (út): Dokončení prohlídky souostroví Lofoty .
7. den (st): Vyhlídková jízda mosty a trajektem zpět na pevninu s pohledy na skalnaté hory vyrůstající přímo z mořské hladiny. Dále cesta divokou krajinou NORDLANDU podél nesčetných jezer a hlubokých fjordů s okouzlující scenérií majestátních hor. Přestávky na zajímavých místech. Turistika v národním parku Rago. Městečko FAUSKE.
8. den (čt): Zastávka na POLÁRNÍM KRUHU - prohlídka návštěvního centra. SVARTISEN - výlet k nejznámějšímu ledovcovému splazu druhého největšího norského ledovce. MO I RANA - město na břehu Ranafjordu, obchodní centrum oblasti. Noční přejezd.
9. den (pá): Procházka tundrou v DOVREFJELLU v okolí Dombasu. Královská cesta, kterou putovali králové na korunovaci do katedrály v Trondheimu. Ubytování.
10. den (so): ZLATÁ CESTA SEVERU - začíná jedinečným stavitelským dílem silnicí TROLLSTIGVEIEN s úchvatnou vyhlídkou, pokračuje přes hory k NORDDALSFJORDU a po jeho přeplutí trajektem dále k nejkrásnějšímu fjordu GEIRANGER (UNESCO), jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami vodopádů. Cesta malebným údolím OTTADALEN se zastávkou v městečku LOM s kostelíkem a dřevěnou architekturou.
11. den (ne): OSLO - vzdušná a zelená metropole Norska s množstvím kulturních památek i s věhlasnými muzei. Nocleh.
12. den (po): MALMÖ - třetí největší město Švédska, jež si zachovalo řadu stavebních památek. Odjezd do Čech.
13. den (út): Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
203-01 30.6 - 12.7.2022 16 990,- Odjezd též z Pardubic, Hradce Králové, Teplic rezervovat »
volno
203-02 28.7 - 9.8.2022 16 690,- Odjezd též z Plzně a Teplic rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • trajekty
  • průvodce
  • 8x ubytování ve 4-5 lůžkových chatičkách s možností vaření nebo v ubytovnách

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 460 Kč)
  • 1/1 pokoj - na tomto zájezdu není možný, liché osoby jsou vždy doobsazeny
systém Open Travel Network
TOPlist