Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 29.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Rusko Zájezd č. 622

Moskva, Zlatý kruh - Sergiev Posad a pohádkový Tatarstán

Moskva, Zlatý kruh - Sergiev Posad a pohádkový Tatarstán
další fotografie »

Tento netradiční zájezd Vás seznámí s nádhernými památkami Moskvy, Sergieva Posadu a Tatarstánu, kde budete moci obdivovat jak staré pravoslavné chrámy, tak zářící mešity i netradiční architekturu.


Program zájezdu

1. den (po): Přílet do Moskvy , transfer na hotel, ubytování.
2. den (út): Začátek prohlídky MOSKVY. Navštívíte KREML – nejkrásnější pevnost na světě, ohromné zdi a věže jsou i uměleckým dílem. Uvnitř se schovávají bohatě zdobené paláce, kde se po staletí psala historie. A také mnoho nádherných chrámů, např. chrám Zvěstování Panně Marii, Archandělský chrám, Uspenský (korunovační) chrám, kostel Dvanácti apoštolů aj. Symbolem Moskvy je RUDÉ NÁMĚSTÍ s chrámem Vasila Blaženého, Historickým muzeem i jedinečným nákupním centrem GUM, a na okraji ležícím Kazaňským chrámem.
3. den (st): Druhá část prohlídky MOSKVY – přepychový klášter novicek NOVODĚVIČÍ KLÁŠTER (UNESCO) je světově proslulým kulturně-historickým klenotem. Pozoruhodný je i hřbitov s náhrobky významných umělců a politiků. Jízda metrem je také obrovským zážitkem, protože na designu a výzdobě jednotlivých stanic se podíleli přední architekti Ruska. Dále navštívíme KOLOMENSKOJE s chrámem Nanebevstoupení Páně i pozoruhodnou novostavbu chrám Krista Spasitele.
4. den (čt): Výlet do nejvýznamnějšího města ZLATÉHO KRUHU, do „duše pravoslaví“ SERGIEV POSADU. Město také bývá nazýváno „Římem Ruska“, protože zdejší úchvatný Trojicko-sergievský klášter hraje ve zdejší církvi významnou roli už od 14. století. Najdete zde nádherné kostely, např. chrám Zesnutí Bohorodičky, kostel sv. Jana Křtitele, chrám sv. Tojice aj. Odpoledne odjezd zpět do Moskvy a přejezd nočním vlakem do Kazaně.
5. den (pá): Prohlídka metropole Tatarstánu KAZANĚ (UNESCO), která je nazývána „perlou na Volze“. Město s tisíciletou historií je fascinujícím centrem islámu v Rusku, působivě spojuje to nejlepší z Východu i Západu. Navštívíte bělokamenný Kreml s nádhernými mešitami a chrámy (mešita Kul Šarif, chrám Zvěstování aj.), chrám sv. Petra a Pavla, živou Baumanovu ulici aj.
6. den (so): Výlet na sever od Kazaně do města YOSHKAR OLA, které je jedním z nejzajímavějších míst v Tatarstánu pro svoji „pohádkovou“ architekturu, která je ruskou verzí zámku Neuschwanstein. Kulturní dědictví zde odráží různá období historie města.
7. den (ne): Výlet BOLGAR NA VOLZE: BOLGAR je starobylé opevněné město Volžských Bulharů s unikátním souborem staveb (UNESCO) na soutoku veletoků Volhy a Kamy. Dominantou je zářící Bílá mešita, kde orientální barvy a architektura navozují atmosféru jako z pohádek Tisíce a jedné noci.
8. den (po): Transfer na letiště. Odlet do Prahy.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
622-01 8.7 - 15.7.2019 32 990 termín zrušen

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Cena zahrnuje

 • pojištění léčebných výloh a storna (do 15 000 Kč)
 • letenka Praha – Moskva a Kazaň – Praha
 • noční vlak (4lůžková kupé) Moskva – Kazaň
 • 6x nocleh v hotelu (2lůžkové pokoje s vl. příslušenstvím)
 • 6x snídaně
 • doprava na výlety
 • vstupné při prohlídkách v Tatarstánu
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • vízum a povinné vízov centrum do Ruska
 • vstupy v Moskvě (bude upřesněno v propozicích)

Fakultativně

 • vízum a povinné vízové centrum do Ruska (vyřídí naše CK 1 měsíc před odletem) (příplatek: 1990 Kč)
 • pojištění vyššího storna do 40 000 Kč (příplatek: 200 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 3800 Kč)
 • balíček vstupů Kreml (Moskva) - vstup do Kremlu, Diamantový fond a Zbrojnice Kremlu (nutná rezervace předem, nejpozději při doplatku) (příplatek: 2000 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist