Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Švýcarsko - Davos a Klosters - s kartou, hotel***

Švýcarsko - Davos a Klosters - s kartou, hotel***
další fotografie »

Davos je nejen místem konání Světového ekonomického fóra, ale především velmi známým a velmi luxusním lyžařským střediskem. Každoročně sem zavítá mnoho celebrit a známých osobností, např. princ Charles nebo náš bývalý prezident Václav Klaus. Davos je ale nejen zima a lyžování. Najdete zde vyhlášené klimatické lázně a množství letních turistických tras, které můžete pohodově prozkoumávat díky kartě, na kterou budete mít lanovky, busy i vlaky v oblasti Davos-Klosters zdarma. Ubytování je zajištěno v pěkném 3* hotelu a stravování je zajištěno jak na snídani, tak na večeři formou švédských stolů.


Program zájezdu

1. den (so): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den (ne): Příjezd do Švýcarska do lázeňského střediska BAD RAGAZ . Vycházka do soutěsky TAMINASCHLUCHT s léčivými prameny. Pro zájemce relaxace v termálních lázních. V poledne pokračování do Davosu . Lanovkou na SCHATZALP, krátký okruh botanickou zahradou ALPINUM s cca 5 tisíci různými rostlinami. Zpět do Davosu pěšky (cca 2 hodiny) nebo lanovkou. Ubytování, večeře, nocleh.
3. den (po): Výjezd lanovkou na WEISSFLUHJOCH. Odtud panoramatickou cestou k chatě PARSENNHÜTTE. Dále pokračování cesty k horní stanici lanovky GOTSCHNAGRAT, kde sejdeme do Klosters , návrat do Davosu vlakem. Méně zdatní turisté mohou projít část panoramatické cesty a vrátit se z mezistanice.
4. den (út): Výlet do LICHTENŠTEJNSKA. Odjezd do horského střediska MALBUN, odkud vyjedeme lanovkou na SARIES na rakousko-lichtenštejnskou hranici s krásnými výhledy do obou zemí. Cestou GINAWEG dojdeme k PLATZENHÜTTE a odtud zpět do Malbunu. Pro méně zdatné turisty možnost panoramatické okružní cesty nad střediskem Malbun.
5. den (st): Výjezd lanovkou na JAKOBSHORN, odtud kolem jezera STADLERSEE na SERTIG DÖRFLI. Odtud buď pěšky údolím říčky Sertigbach nebo autobusem do Davosu . Zdatnější si mohou cestu prodloužit o výstup na JATZMEDER a k horní stanici lanovky na RINENHORN. Lanovkou sjedeme dolů do údolí a vlakem návrat do Davosu .
6. den (čt): Vlakem do KLOSTERS , odtud lanovkou na MADRISU , odtud přes Älpli-Schaffürggli a SAASER ALP do Davosu .
7. den (pá): Dopoledne výlet vláčkem z Davosu do FILISUR, vycházka k výhledu na LANDWASSWERVIADUKT (na trati Bernina expresu - zapsáno na seznam UNESCO), pěší túra k dalšímu viaduktu WIESEN a odtud návrat vlakem zpět do Davosu. Večer odjezd ze Švýcarska.
8. den (so): Návrat do Prahy v ranních hodinách.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
313-01 30.7 - 6.8.2022 14 990,- odjezd též z Plzně rezervovat »
volno
313-02 27.8 - 3.9.2022 14 790,- odjezd též z Plzně rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Stravování

polopenze formou bufetu

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem
  • 5x ubytování v hotelu*** (2lůžkové pokoje s vl. příslušenstvím)
  • 5x polopenze formou bufetu
  • průvodce
  • pobytová karta - busy a vlak v místě zdarma, slevy na lanovky, sleva do aquaparku a muzeí

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 280 Kč)
  • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 2500 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist