Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 29.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Francie Zájezd č. 171

Romantická Korsika

Romantická Korsika
další fotografie »

Ostrov, jehož nejkrásnější subtropická příroda v Evropě nabízí nejen azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pinií a korkových dubů.

Zájezd je kombinován se zájezdem Korsika – turistika a relaxace.

Vzhledem k tomu, že jízdní řády trajektů na sezónu 2019 nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, může se stát, že program bude lehce upraven z důvodu změny jízdního řádu trajektů.


Program zájezdu

1. den (čt): Odjezd z ČR (upřesnění času odjezdu v závislosti na novém jízdním řádu trajektů).
2. den (pá): Trajektem z Itálie do BASTIE na KORSICE . Návštěva starobylého CORTE s hrdě se tyčící citadelou pod horskými velikány (tato zastávka platí pro zájezdy s nočním trajektem). Překrásným hornatým vnitrozemím pokračujeme na západní pobřeží do jedné z nejkrásnějších zátok Valinco u městečka Propriano , která je ideálním místem k podnikání výletů po celé Korsice. Ubytování v bungalovech.
3. den (so): Zátoka Valinco u PROPRIANA je vyhlášena svými plážemi, ale není přeplněná barevnými slunečníky s těly “smažících” se turistů. Dlouhá písčitá pláž, na jedné straně zakončená stejnojmenným městečkem a na druhé skalisky s janovskou věží. Dopoledne koupání a odpočinek u moře, odpoledne seznámení s městem.
4. den (ne): Pro zájemce celodenní výlet. Odjezd do EVISY (805m) – odtud příjemný pozvolný sestup do soutěsky SPELUNCA (2 – 3h). Je to jedna z nejkrásnějších atrakcí ostrova, možnost osvěžujícího koupání v kaskádách. Po obědě návštěva nedalekého malebného města PORTO a překrásnou janovskou věží. Odpoledne navštívíme bizardní skály CALANCHE (UNESCO). Po krátké přestávce touto pastvou pro oči, kde barevné skalní útvary ostře kontrastují s azurovou hladinou moře, pokračujeme do nedalekého CARGHESE, jehož obyvatelé jsou potomky Řeků.
5. den (po): Koupání a pobyt u moře, pozdě odpoledne pro zájemce návštěva nedalekého proslulého naleziště prehistorické kultury FILITOSA s mnoha menhiry, večerní život v „nejkorsičtějším“ městě SARTENE . Z úzkých romantických a křivolakých uliček Sartene na nás dýchne duch minulosti vendety a pirátských výprav.
6. den (út): Ráno pro zájemce výlet s turistikou překrásnou scenérií skalních věží BAVELLA, nejznámější atrakce ostrova. Dvě varianty obtížnosti. Mírnější variantu zvládne každý, aniž by byl o něco ochuzen. Pozdě odpoledne koupání a pobyt u moře.
7. den (st): Ráno přejezd do vyhlášeného BONIFACIA . Prohlídka města, které je svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Pro zájemce projížďka lodí pod skalnatými útesy (cca 20 EUR/os.), možnost koupání u skalisek nebo fotogenické procházky po útesech až k majáku na pláž u ostrůvku St. Antoine.
8. den (čt): Pro zájemce odjezd do hlavního města Korsiky - AJACCIA . Po prohlídce města, která bude ponejvíce věnovaná jeho rodákovi Napoleonovi Bonaparte, se vydáme k nedalekým ILES SANGUINAIRES. Zde si společně zajdeme k překrásné janovské věži. Návrat do kempu.
9. den (pá): koupání a relaxace u moře
10. den (so): Ráno pro zájemce krátký přejezd na nádhernou bílou pláž ROCCAPINA se skalními útvary zvanými Lví kameny (Rocherdu Lion) s možností nenáročné pěší túry na vedlejší pláž d‘Erbaju s malými písečnými dunami, odpoledne zpět na ubytování.
11. den (ne): ráno odjezd z kempu do BASTIE , v případě času krátká prohlídka přístavního města (její délka závisí na jízdním řádu trajektů). Trajektem plavba do Itálie. Odjezd směr ČR.
12. den (po): Návrat do ČR.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
171-01 30.5 - 10.6.2019 14 790,- Odjezd též z Pardubic, Hradce Králové, Poděbrad, Jihlavy, Brna, Břeclavi a Bratislavy rezervovat »
volno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Cena zahrnuje

 • doprava klimatizovaným autobusem
 • trajekty
 • vstupní a výstupní poplatek na Korsiku
 • pobytová taxa
 • 9x ubytování v bungalovech včetně povlečení (kuchyňka
 • vedoucí zájezdu

Fakultativně

 • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: 4800 Kč)
 • 8x polopenze - 3 chodové francouzské menu se sklenkou vína (3. - 11. den) (příplatek: 4160 Kč)
 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 420 Kč)
 • vratná kauce na bungalov 30 EUR (platí se na místě)
systém Open Travel Network
TOPlist