Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 28.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Jihoafrická republika - velká cesta rájem zvířat

Poznejte s námi jedinečnou, rozmanitou a neopakovatelnou Jižní Afriku. Zemi, která je prodchnuta pravou exotikou a dobrodružstvím. Poznejte nekonečné africké pláně, majestátní pohoří i pobřeží dvou oceánů. Zažijte safari, degustaci afrických vín, procházky buší, náladu kosmopolitního Johannesburgu nebo Kapského města i starého království Svazijska a Zululandu. Vydejte se na cestu, která změní vaše představy o Africe, součástí zájezdu jsou safari v otevřených vozech a srpen je nejvhodnějším obdobím roku pro safari v JAR i pro pozorování života na pobřeží (bílí žraloci, velryby jižní, tučňáci).


Program zájezdu

1. den: Odpoledne odlet s průvodcem z Prahy do Johannesburgu.
2. den: Ráno přílet do JOHANNESBURGU a celodenní prohlídka „Zlatého města“ Afriky. Luxusní vilové čtvrti vedle chatrčí a slumů. Výstavní budovy na Parlamentním kopci, stylová čtvrť Melville, stará britská pevnost, procházka po „Africkém Manhattanu“ – finanční čtvrti s mrakodrapy (možnost vyhlídky z mrakodrapu Top of Africa). Nocleh v Johannesburgu.
3. den: Přesun do hlavního města JAR – PRETORIE – budova parlamentu, památníky zakladatelů Búrské republiky atp. Návštěva kulturní vesničky LESEDI s ukázkou tradiční architektury, tanců a zvyků domorodých Afričanů. Přejezd do oblasti KOLÉBKA LIDSTVA – jedno z nejpozoruhodnějších světových archeologických návštěva proslulé STERKFONTEINSKÉ JESKYNĚ. Se západem slunce náš první kontakt s africkou přírodou v malém parku RHINO AND LION (2 hod. jízda otevřeným jeepem s pozorováním velkých savců). Nocleh v okolí Pretorie.
4. den: Zastávka v prázdninovém středisku JAR – SUN CITY a výjezd do NP PILANESBERG – nádherný kus pravé africké přírody s množstvím zvířat, čtvrtý největší park v JAR – jízda otevřeným jeepem (cca 3 hod), pozorování zvěře a piknikový oběd. Večer přejezd na východ do blízkosti města Pilgrim´s rest na nocleh.
5. den: Cesta do zlatokopeckého městečka PILGRIM’S REST, pozůstatek africké zlaté horečky, prohlídka kaňonu řeky BLYDE (délka 26 km, hloubka téměř 1 km), kaňon je součástí velkolepého pohoří DRAKERSBERG – Dračích hor – jedinečné výhledy na skalní formaci Tři rondavely aj.. Nocleh v okolí Krugrova NP.
6. den: Celodenní jízda otevřenými jeepy v KRUGEROVĚ NP – nejstarší park Afriky (zal. r. 1902), poznávání této africké a světové celebrity se stády zvěře. Součástí dne bude pravé africké grilování, pro zájemce i noční safari. Nocleh v blízkosti NP Kruger.
7. den: Přesuneme se přes celý KRUGERUV PARK (vyhlídková jízda v uzavřeném voze) do jižní části parku s největší koncentrací zvířat (v blízkosti Krokodýlí řeky a hranice s Mosambikem) – unikátní safari na řece (krokodýli, orli, hroši aj.) a možné i večerní pěší safari. Nocleh u jižní hranice Krugerova NP.
8. den: Celodenní návštěva horského SVAZIJSKÉHO KRÁLOVSTVÍ – jedinečná historie, kultura a příroda Swazilandu, pravá pestrá Afrika. Ranní vyhlídková jízda NP HLANE (velké množství nosorožců, krásná krajina). Návštěva svazijské kulturní vesnice a hlavní město Svazijska – MBABANE (sídlo krále a parlamentu, večerní trhy a rušný kulturní život). Nocleh v Mbabane.
9. den: Přesun do historického území ZULULAND – země obývané jedním z nejpozoruhodnějších afrických kmenů – Zulů (úžasná kultura a zvyky, kdysi nejobávanější válečníci Afriky). Návštěva tzv. Sloního centra a zbytek dne strávíme v NP HLUHLUWE (legendární park s největší světovou koncentrací nosorožců), park projedeme v otevřených jeepech. Nocleh v blízkosti NP Hluhluwe v resortu uprostřed buše s tradičním večerním grilováním na otevřeném ohni.
10. den: Domorodá zulská vesnice, seznámení s bohatou kulturou osobitého etnika a jeho historií. Pokračujeme k Indickému oceánu na pobřeží Delfínů (procházka po písečné pláži Zinkwazi), návštěva rezervace SANTA LUCIA (jedinečné vodní ekosystémy s množstvím ptáků a hrochů), na závěr návštěva slavného přístavu DURBAN s pozoruhodnou architekturou Art deco, nábřežím Zlatá míle atp. Nocleh v Durbanu.
11. den: Ráno přelet do PORT ELIZABETH , prohlídka koloniální architektury. Odpoledne NP ADDO ELEPHANT , výskyt všech členů tzv. Velké pětky, 2 hod. jízda v otevřeném voze, divoká zvířata na dosah ruky. Večer ubytování v městečku na oceánském pobřeží.
12. den: Jeden z vrcholů zájezdu – slavná ZAHRADNÍ CESTA – celodenní vyhlídková trasa podél pobřeží oceánu s neopakovatelnými výhledy. Zastávka na legendární JEFFREY’S BEACH – nádherná bílá pláž, zastávka u Bloukrans Bridge – nejvyšší most na jižní polokouli. Průjezd NP TSITSIKAMMA – velkolepé ústí řeky do oceánu. Městečko PLETTENBERG BAY , večerní vyhlídka z Doplhin´s view v nádherné Victoria Bay. Příjezd do MOSSEL BAY, procházka po divokém pobřeží na ST. BLAIZE TRAILU. Nocleh v Mossel Bay.
13. den: Pokračování naší cesty po Kapsku až na samý kraj afrického kontinentu – STŘELKOVÝ MYS – nejjižnější bod celé Afriky. Historický STELLENBOSCHE – klíčové centrum jihoafrického vinařství. Prohlídka KAPSKÉHO MĚSTA – historické budovy a zahrady (Vládní zahrady, Dům otroků, parlament). Večer skvělé restaurace a kavárny čtvrti Victoria and Alfred Watterfront. Nocleh v Kapském městě.
14. den: Výjezd lanovkou na slavnou STOLOVOU HORU (za příznivých podmínek), prohlídka jedné z nejlepších světových botanických zahrad Kirstenbosch, výlet k MYSU DOBRÉ NADĚJE (masiv Dvanáct Apoštolů, Mlžné útesy atd.), pozorování tučňáků na slavnéBoulders beach, fakult. výlet za pozorováním velryb (nejlepší období roku) nebo za velkými bílými žraloky, možnost plavby k ostrovu lachtanů. Večer pozorování západu slunce z hory Signal. Nocleh v Kapském městě.
15. den: Volno na nákupy nebo prohlídky muzeí, odpoledne odlet zpět do ČR.
16. den: Přílet do Prahy v dopoledních hodinách.

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha - Johannesburg - Kapské město - Praha
 • vnitrostátní přelet Duban - Port Elizabeth
 • doprava pronajatým mikrobusem
 • služby českého průvodce
 • místní průvodce a rangeři na safari (dle programu)
 • safari v otevřených vozech (dle programu)
 • 13x nocleh se snídaní (2lůžkové pokoje)
 • 3x večeře nebo oběd - africké barbecue

Cena nezahrnuje

 • vstupné do rezervací
 • výlety lodí za velrybami a bílými žraloky (cena bude upřesněna dle počtu zájemců min. 2 měsíce před odletem)
 • spropitné

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna do 80 000 Kč (příplatek: 1500 Kč)
 • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení (příplatek: 19000 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist