Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 29.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Pohoří Raxalpe a Schneeberg + soutěsky a vodopády NP Ötscher

Pohoří Raxalpe a Schneeberg + soutěsky a vodopády NP Ötscher
další fotografie »

Zájezd do vápencové východní oblasti Alp, kterou budete mít možnost obdivovat z vrcholků pohoří Raxalpe i Schneeberg, projdete se soutěskami kolem vodopádů v NP Ötscher i zblízka poznáte železniční dráhu Semmering s průsmyky a viadukty (zapsanou na seznamu UNESCO), která vede touto romantickou krajinou. Pro zpříjemnění pobytu je ubytování zajištěno v pěkném hotelu *** s bazénem.


Program zájezdu

1. den (ne): Odjezd z Prahy v časných ranních hodinách. LAXENBURG – ve velkém zámeckém parku stojí Starý zámek, Modrý dvůr, Nový zámek i Vodní hrad. Zde trávila líbánky císařovna Sissi s Františkem Josefem I. a narodily se zde dvě jejich děti. Za zvláštní zmínku stojí romantický „Františkův hrad“, který se vypíná na ostrůvku uprostřed rybníka. Nejznámější rakouské lázně BADEN – elegantní místo spojené s L. v. Beethovenem, nachází se zde „Růžová zahrada“ v zámeckém parku, jejíž sbírka s dvousetletou tradicí zahrnuje 800 druhů růží. Dojezd na ubytování.
2. den (po): Výjezd kabinovou lanovkou na HIRSCHENKOGEL (1 341 m) a odtud okruh po Gloggnitzer Rundwanderweg na ERZKOGEL (1 504 m), s možností prodloužení až na SONNWENDSTEIN (1 523 m) a zpět k lanovce. Na Hirschenkogelu stojí rozhledna Milenium s dalekým výhledem, kde se pokocháme výhledy na krásnou oblast Semmeringu .
3. den (út): Výlet do malebného POHOŘÍ RAXALPE. Výjezd lanovkou z městečka Hirschwand pod vrchol JAKOBSKOGEL. Panoramatická procházka na vyhlídky KAISERBRUNNAUSSICHT a HÖLLENTALAUSSICHT.
4. den (st): Výlet do zajímavého POHOŘÍ SCHNEEBERG. Procházka k vodopádu SEBASTIAN WASSERFALL. Možnost výjezdu sedačkovou lanovkou k EDELWEISSHÜTTE a výlet pod masivem hory HOCHSCHNEEBERG. Při velmi pěkném počasí se vyplatí obětovat peníze a vyjet zdejší jedinečnou atrakcí – úzkorozchodnou železnicí, kde jezdí historický vláček nebo zelenožlutý moderní SALAMANDER EXPRES a která překonává výškový rozdíl přes 1200 výškových metrů. Od horní stanice pěkný výlet na vrcholek KAISERSTEIN.
5. den (čt): ŽELEZNIČNÍ DRÁHA SEMMERING - první skutečná horská dráha na světě vedoucí dramatickou krajinou, několika tunely a přes řadu odvážných viaduktů průsmykem SEMMERING ve výšce 897 m. Jako významná technická památka byla trať zapsána do seznamu UNESCO. Návštěva stejnojmenných klimatických lázní. Pěší vycházka přes nádherné vyhlídkové body ze SEMMERING KURORT s výhledy na viadukty a rozmanitou krajinu, kterou slavná železnice prochází, do BREITENSTEINU (délka cca 8,5 km). Návrat do Semmeringu vláčkem.
6. den (pá): Výlet do NÁRODNÍHO PARKUÖTSCHER-TORMÄUER, který bývá nazýván „Grand kaňonem Rakouska“. Pěší vycházka divokou alpskou krajinou soutěsek, jedinečným skalním světem („OTCOVY PŘÍKOPY“), krajinou peřejí a vodopádů (např. vodopád LASSINGFALL). Návštěva malebného poutního městečka MARIAZELL . Odpoledne odjezd do Čech. Příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
300-01 21.7 - 26.7.2019 10 390 náhradník »
vyprodáno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Ubytování

hotel*** s bazénem
2 lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 5x ubytování v hotelu*** s bazénem (dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím)
  • 5x polopenzi

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 210 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 2750 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist