Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 29.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Řecko Zájezd č. 145

Korfu a Albánie - letecky

Korfu a Albánie - letecky
další fotografie »

Příjemný letecký pobytový zájezd s výlety s ubytováním na dvou místech v Albánii a na Korfu. Albánie je nádherná země s vysokými horami a tyrkysovým mořem a s nepřehlédnutelnou řadou památek, z nichž některé jsou zapsané na seznam UNESCO. Jestli je Korfu nejkrásnějším ostrovem Řecká záleží na subjektivních pocitech každého návštěvníka. Objektivně je ale ostrovem nejzelenějším, což mu dává v kontrastu se zelenomodrým mořem neodolatelný půvab.


Program zájezdu

1. den (čt): Odlet z Prahy na Korfu . Dle času letu přejezd trajektem do Albánie. Ubytování.
2. den (pá): Celodenní výlet do starobylého města GJIROKASTRA (UNESCO), rodiště bývalého diktátora Albánie, Envera Hoxhy, návštěva citadely s hodinovou věží, etnografického muzea, starého bazaru, či nádherné otomanské architektury okolních čtvrtí. Cestou zastávka u přírodní rezervace „MODRÉ OKO“, kde se podíváme na vyvěračku křišťálové (pitné) vody z jeskyní, které přesahuji hloubku 72 m.
3. den (so): Největší archeologický areál v Albánii – BUTRINT (UNESCO). Procházka mezi zachovalými antickými objekty a nově vybudovaným špičkovým muzeem. Jedno z nejhezčích míst Albánské riviéry – KSAMIL – koupání v tyrkysové zátoce.
4. den (ne): Trajekt zpět na Korfu , ubytování, pobyt u moře.
5. den (po): Celodenní výlet: romantický ACHILLION - zámeček císařovny Sissi , přejezd na poloostrov KANÓNI s výhledem na Myší ostrov (Pontikonisi), klášter Vlacherna a přistávací dráhu korfského letiště umístěnou přímo u moře. Cestou do hlavního města Kerkyra zastávka u vykopávek starověkého města Korfu a římských lázní, park MON REPOS s ruinami dórského chrámu z 5. stol. př. n. l. KERKYRA (UNESCO) - hlavní město ostrova s pevnostmi, byzantskými kostely a mnoha dalšími památkami. Procházka centrem městem okolo hlavních památek (Stará pevnost, Palác sv. Michala a Jiří, třída Liston, kostel sv. Spyridona). Individuální volno na nákupy nebo návštěvu památek.
6. den (út): Pobyt u moře. Pro zájemce fakultativně: výlet na řecký ostrov PAXOS a maličký skalisky obehnaný ANTIPAXOS .
7. den (st): Severozápadní pobřeží ostrova Korfu - městečko SIDÁRI - krásně tvarované pískovcové skály, které dotvářejí kulisu plážím, známý Kanál lásky. Severovýchodní pobřeží ostrova - oblíbené turistické městečko KASSIOPI s malým přístavem, zátoka Kouloura, malebná vesnička KALAMI , kterou si za místo svého pobytu vybrali spisovatelé bratři Durrellové. Západní pobřeží - PALEOKASTRITSA - jeden z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších koutů ostrova. Malebná zátoka se spletitými poloostrovy v tyrkysovém moři. Vyhlídka BELLA VISTA považovaná za nejkrásnější na Korfu. Vyhlídka na ANGELÓKASTRO - zříceniny byzantské pevnosti na vysokém skalisku vypínajícím se nad pobřežím, Nádherný výhled a subtropická vegetace dávají místu magický nádech.
8. den (čt): Pobyt u moře.
9. den (pá): Odlet z Korfu do Prahy.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
145-01 26.9 - 4.10.2019 22 690 náhradník »
vyprodáno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu včetně všech tax
  • dopravu autobusem dle programu
  • průvodce
  • 8x nocleh v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 7-8x polopenzi

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna do 15 000 Kč (příplatek: 320 Kč)
  • pojištění vyššího storna do 40 000 Kč (příplatek: 200 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 3200 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist